C grupės kovas Rusijos klubas pradėjo užtikrinta pergale 89:72 prieš Antverpeno „Telenet Giants“, bet praėjusią savaitę išvykoje 79:85 krito kovoje su Bolonijos „Virtus“. Savaitgalį „Lokomotiv“ Vieningoje lygoje turėjo žaisti mačą prieš Talino „Kalev/Cramo“, tačiau Estijos ekipoje užfiksuotas koronaviruso atvejis, todėl į dvikovą neatvyko, o už tai jai skirtas techninis pralaimėjimas 0:20.

Per pirmąsias dvejas rungtynes „Lokomotiv“ rezultatyviausiai žaidė amerikiečiai gynėjai: Jordanas Crawfordas (18 tšk.), Willas Cummingsas (17,5 tšk.). Vidurio puolėjas Alanas Williamsas pasižymi 14 taškų ir 9 atkovotų kamuolių vidurkiu, M. Kuzminskas pridėdavo 13,5 taško. M. Kalnietis praleido pirmąjį susitikimą, bet Bolonijoje buvo solidus: per 29 minutes įmetė 9 taškus, sugriebė 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 13 naudingumo balų.

„Lietkabelio“ treneris-skautas Laimonas Eglinskas pasakojo apie būsimo varžovo žaidimą ir lietuvių vaidmenį.

– Kokį žaidimą demonstruoja „Lokomotiv“ ekipa?

– Kiek analizavome jų rungtynių, jie rodo puolime gana paprastą krepšinį. Viskas labai aiškiai išreikšta, ką jie nori atakuoti ir nieko neslepia. Kai turi tokią sudėtį, kurioje yra patirties ir aiškiai išreikšti žaidėjai, nelabai yra reikalo kažką slėpti.

– Koks yra M. Kuzminsko vaidmuo?

– Iki tol Mindaugo pozicijoje „Lokomotiv“ neturėjo lygiaverčio keitimo, bet jau Panevėžyje turėtų žaisti Kevinas Hervey, todėl jo minutės turėtų kažkiek sumažėti. Kuzminskas yra svarbus žaidėjas, bet negalėčiau pasakyti, jog tai yra svarbiausia figūra, aplink kurią sukasi visas žaidimas. Matosi, kad „Lokomotiv“ stengiasi išnaudoti Kuzminską, kai prieš jį gynyboje lieka mažesnis žaidėjas.

– M. Kalnietis praleido pirmąjį susitikimą, bet antrajame žaidė net 29 minutes. Kokį įspūdį palieka šis įžaidėjas?

– Tikrai atrodė neblogai ir kai kuriose kitose rungtynėse Vieningoje lygoje Kalniečio stigo komandai. Mantas yra labai reikalingas ir rodo gerą formą. Visi žinome, ką sugeba Kalnietis, ypatingai „du prieš du“ situacijose. Taip pat jis į žaidimą įneša nemažai energijos.

– Reggie Lynchas prieš „Virtus“ pelnė vos 2 taškus, bet atkovojo 14 kamuolių ir blokavo 6 metimus. Ar tai yra baudos aikštelės siaubas?

– Tai yra žaidėjas, kuris uždaro baudos aikštelę ir už jos ribų niekur neina. Pagrindinė jo užduotis – užkamšyti visas spragas, kurias palieka gynėjai. Puolime Lynchas yra mažiau efektyvus, bet gynyboje – nepamainomas. Tas pats Alanas Williamsas irgi gerai darbuojasi gynyboje. „Lokomotiv“ priekinė linija gynyboje yra sutankinta ir nebus lengva ją atakuoti.

– Puolime lyderis kol kas yra po 18 taškų renkantis J. Crawfordas. Koks tai žaidėjas?

– Kai kamuolys atsiduria jo rankose, pats sprendžia, kaip baigti atakas ir tikrai pernelyg neieško, kur atlikti perdavimą. Kai pasiima kamuolį, žino, kur ir kaip norės atakuoti.

– Ko galima pasimokyti iš pirmų dviejų pralaimėjimų?

– Turime išmokti, kad šioje lygoje neužtenka žaisti susikoncentravus 20 ar 30 minučių – reikia visų 40-ies. Taip pat pamatėme, kad atkarpomis galime žaisti, kai žaidėjai laikosi prieš rungtynes numatyto plano ir vykdo trenerio duodamus nurodymus. Varžovai pabėga tuomet, kai šiek tiek „pametame galvas“. Rungtynėse su „Lokomotiv“ bus svarbūs mūsų gynėjai, kurie turės nemažai šansų išsimesti metimus. Svarbu, kad atsineštų tas „karštas rankas“ ir „degintų“ „Cido“ arenos tinkliukus.

– Ar jaučiasi „Lietkabelio“ gerėjanti sportinė forma?

– Jaučiasi geresnis įsiklausymas, ko nori treneris. Turėjome nemažai pokyčių sudėtyje, todėl reikėjo laiko tam, kad žaidėjai pajaustų vienas kitą ir imtų pasitikėti vieni kitais. Tos pergalės LKL pirmenybėse prideda pasitikėjimo ir tikėjimo, kad galime kažką nuveikti. „Pieno žvaigždės“ nebuvo Europos taurės komanda, bet tikrai stiprus varžovus ir matome, kad galime gerai žaisti. Ypatingai džiugina, kad pastangos gynyboje duoda rezultatą.