Stratego iš Austrijos treniruojamas Kauno „Žalgiris“ pirmame ture 68:67 įveikė Pirėjo „Olympiakos“, o antrame 84:70 nugalėjo Maskvos srities „Chimki“ ekipą ir šiuo metu yra vienas iš penkių dar nesuklupusių klubų.

Nors žalgiriečiai iš pradžių atsiliko (17:26), surengę spurtą 16:2 jie perėmė dvikovos kontrolę (33:28), o trečiame kėlinyje susikrovė net 21 taško persvarą – 57:36. Paskutiniame ketvirtyje septyniese vertęsi „Chimki“ pavojingai priartėjo (70:63), bet lemiamam šturmui jėgų nebeatrado.

Pasiekti antrą pergalę žalgiriečiams labai padėjo toliašaudė artilerija: Lietuvos čempionai smeigė net 13 tritaškių iš 30 bandymų (43 proc.), kai Rusijos atstovai tenkinosi 7 taikliais šūviais iš 20-ies (35 proc.).

„Pirmiausia noriu pasakyti, kad tikiuosi, jog „Chimki“ greitai pasveiks, nes virusas ir traumos – ne juokas.

Esame labai laimingi pasiekta pergale. Laukėme tokių rungtynių. Žinojome, kad turime žaisti energiningai ir išnaudoti savo sudėties gylį. Manau, mums tai pavyko.

Rungtynes perlaužėme trečiame kėlinyje. Vėliau „Chimki“ atsitiesė, ėmė taikyti aikštės gynybą ir išmušė mus iš ritmo. Nors mūsų persvara sumažėjo iki vienženklės, išlikome ramūs ir pataikėme savo metimus. Tikrai džiaugiamės pergale, nes jos neateina lengvai“, – spaudos konferencijoje kalbėjo M. Schilleris.

Rusų žurnalisto paklaustas, koks vaizdas būtų aikštėje, jei visi „Chimki“ žaidėjai būtų sveiki, Martinas atsakė diplomatiškai.

„Jei vieną galingiausių sudėčių Eurolygoje surinkę „Chimki“ būtų turėję visus savo žaidėjus, spaudimas laimėti būtų jų pusėje“, – tarė jis.

Šį kartą „Chimki“ savo sudėtyje turėjo minimalų kiekį – vos 8 žaidėjus, kurie registruoti Eurolygoje. Vienas jų – latvis Dairis Bertanis – net negalėjo žaisti.

Nuostolių, tik ne tokių gausių, turėjo ir žalgiriečiai. Į Rusiją neišskrido vidurio puolėjas Joffrey Lauvergne'as, kurio vienas iš COVID-19 testų parodė teigiamą rezultatą, o Patricio Garino stabdo kelio skausmai.

„Žalgirio“, kurio sekmadienio LKL akistata su Kėdainių „Nevėžiu“ nukelta vėlesniam laikui, kitą savaitę laukia net du Eurolygos išbandymai: antradienį – viešnagė pas Belgrado „Crveną zvezdą“, o ketvirtadienį – susitikimas namuose su Stambulo „Anadolu Efes“.