Netikėto G. Nausėdos kvietimo sulaukęs žalgirietis Valdovų rūmuose pirmą kartą ranką spaudė ir jam, ir E. Macronui. Šis susitikimas su savo šalies vadovu vidurio puolėjui priminė 2013 metus, kai Prancūzijos rinktinė Europos krepšinio čempionato finale 80:66 nugalėjo Lietuvą.

„Sulaukti tokio kvietimo man yra didelė garbė. Pirmą kartą sutikau ne tik jūsų, bet ir savo šalies prezidentą. Tie rūmai yra labai gražūs, esu labai dėkingas už kvietimą“, – antradienį „Žalgirio“ surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo prancūzas.

„Nors Emmanuelį Macroną sutikau pirmą kartą, susitikimų su prezidentais turėjau ir anksčiau. Francois Hollande‘as pakvietė mus į prezidentūrą, kai nugalėjome jus, lietuvius, 2013 metų Europos čempionato finale“, – su šypsena prisiminė J. Lauvergne.

„Žaisdamas Serbijoje buvau sutikęs ir šios šalies prezidentą. Esu tik krepšininkas, o tai – dideli žmonės, kurie skiria man dėmesio. Tai yra geras jausmas“, – pridūrė 28-erių vidurio puolėjas.

Kitą dieną po iškilmingos vakarienės Valdovų rūmuose J. Lauvergne jau ruošiasi pirmai „Žalgirio“ Eurolygos išvykai. Lietuvos čempionai ketvirtadienį sezono atidarymo rungtynėse svečiuose žais su Pirėjo „Olympiakos“.

„Rungtynės prieš „Olympiakos“ bus sunkios, tie vyrukai jau kelerius metus žaidžia kartu. Į klubą atvyko keli pajėgūs naujokai. Turėsime kovoti, pamatysime, ką tai duos“, – apie Graikijoje laukiantį iššūkį kalbėjo aukštaūgis.

Sekmadienį „Žalgiris“ netikėtai patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą, kai LKL pirmenybių akistatoje namuose nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“. J. Lauvergne teigė, kad tokie suklupimai sezono starte yra savaime suprantami.

„Tikiu, kad savo žaidime dar pataisysime daug dalykų, bet mums reikia laiko. Naujas treneris, nauji žaidėjai, nauja sistema. Tobulėsime kiekvienose rungtynėse. Turime sudėti viską į vieną vietą ir kovoti.

Praėjusias rungtynes pralaimėjome, nes gynyboje kentėjome nuo „pikenrolo“ situacijų. Dabar tik prasideda mūsų kelionė kartu. Yra pakilimų ir nuopuolių, bet toliau einame į priekį. Su laiku būsime vis pastovesni ir geresni“, – pasakojo Kauno ekipos centras.

J. Lauvergne pridūrė, jog patirtas pralaimėjimas trenerio Martino Schillerio retorikos nepakeitė. Austras su auklėtiniais bendrauja lygiai taip pat, kaip ir prieš tai.

„Su treneriu Schilleriu daug kalbamės kiekvieną dieną. Kalbamės apie daug dalykų, su juo kalbėtis yra lengva. Po sekmadienio pralaimėjimo nebuvo kalbėta nieko daugiau nei iki tol.“