Martino Schillerio auklėtiniai triuškino praėjusio sezono autsaiderius jau antrame kėlinyje, tad galėjo užsiimti žaidimo repetavimu prieš artėjantį Eurolygos startą.

Daugiausiai dėl to paskutiniame ketvirtyje šeimininkai išlygino žaidimą ir išvengė dar skaudesnio sutriuškinimo.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė taikiklį vėl susireguliavęs Nigelis Hayesas. Puolėjas pataikė 4 tolimus metimus iš 7 ir pelnė 14 taškų, tiesa, visus juos – iki pertraukos.

Iš viso tikslą pasiekė kas antras „Žalgirio“ šūvis iš trijų taškų zonos – 13/24 (54 proc.). Didesnę mačo dalį svečiai atakavo daugiau nei 60 proc. tikslumu ir kartelę nuleido tik paskutinėmis minutėmis.

Prie kosminio taiklumo prisidėjo puikus kamuolio judėjimas. Kauniečiai atliko 26 rezultatyvius perdavimus ir suklydo tik 9 kartus. Pelnyti taškus sugebėjo visi 12 žalgiriečių.

Rungtynių pabaigoje pirmą kartą ant parketo šiame sezone išbėgo Karolis Lukošiūnas, per 5 min. pasižymėjęs 2 taškais ir efektingu rezultatyviu perdavimu.

Tačiau kauniečiai mačui neregistravo Tomo Dimšos ir Mareko Blaževičiaus, kurie, remiantis žiniasklaidoje šią savaitę pasirodžiusiais gandais, turėtų būti paskolinti kitiems klubams.

Tuo metu ant „Dzūkijos“ atsarginių suolo jau buvo naujas vyriausiojo trenerio iš Makedonijos Nikolos Vasilevo asistentas – buvęs ilgametis Klaipėdos „Neptūno“ direktorius Osvaldas Kurauskas. Jis pakeitė Nedą Pacevičių.

„Dzūkiją“ tempti bandė kapitonas Artūras Jomantas, per pirmus du kėlinius surinkęs 14 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius. Tačiau po pertraukos veterano jėgos išseko, ir dvikovą puolėjas baigė su 18 tšk. ir 6 sugriebtais atšokusiais kamuoliais.

„Dzūkija“: Artūras Jomantas 18 (9/12 met., 6 atk. kam., 21 naud. bal.), Matas Jucikas 12, Kristupas Žemaitis 10 (8 rez. perd., 19 naud. bal.), Modestas Paulauskas 8;

„Žalgiris“: Nigelis Hayesas 14 (4/7 trit.), Joffrey Lauvergne'as 13 (6/8 dvit.), Marius Grigonis 11 (4 rez. perd., 19 naud. bal), Martinas Gebenas ir Rokas Jokubaitis – po 9, Thomasas Walkupas (7 atk. kam., 7 rez. perd., 17 naud. bal.) ir Steve'as Vasturia – po 8.

LKL starte praėjusį savaitgalį čempionų titulą ginantys žalgiriečiai namuose 89:56 sutriuškino „Šiaulius“.

Paskutinę vietą su Kėdainių „Nevėžiu“ praėjusiame sezone pasidalinusi „Dzūkija“ išvykoje netikėtai pasipriešino Klaipėdos „Neptūnui, tačiau galiausiai nusileido 81:84.