Rugsėjo 22-24 dienomis Botevgrado mieste, Bulgarijoje, vyksta FIBA Čempionų lygos atrankos į grupių etapą turnyras. Sėkmingai jį pradėjo „Neptūnas“, įveikęs Londono „Lions“ krepšininkus.

Uostamiesčio ekipai durys į pagrindinį turnyrą atsivers kitoje dvikovoje ketvirtadienį nugalėjus Botevgrado „Balkan“ ir Minsko „Tsmoki“ poros laimėtoją.

Pirmoje dvikovos dalyje „Neptūnas“ turėjo iniciatyvą savo rankose, antrame kėlinyje net pirmavo 37:30, tačiau Londono ekipa sugebėjo priartėti ir mynė klaipėdiečiams ant kulnų.

Galiausiai ketvirtame kėlinyje „Lions“ išlygino ir persvėrė rezultatą savo naudai – 58:63. Vis dėlto T. Gaidamavičiaus auklėtiniai surengė spurtą 10:0 ir likus žaisti daugiau nei 2 minutes vėl pirmavo 71:65.

„Lions“ nenuleido rankų ir likus žaisti 44 sek. išlygino rezultatą 73:73. Pražangas išprovokavusių Norberto Gigos ir Martyno Mažeikos ranka nuo baudų metimo linijos nesudrebėjo ir „Neptūnas“ šventė pergalę 77:73.

Šiose rungtynėse žaisti negalėjo susirgęs Simas Galdikas bei reabilitaciją po nugaros traumos tęsiantis Aidas Einikis.

Neptūnas“: Norbertas Giga (14 atk.k.) ir Džiugas Slavinskas po 15, Klaidas Metrikis, Martynas Mažeika ir Giedrius Stankevičius po 8, Žygimantas Janavičius (7 rez.p.) 7, Tadas Pažėra ir Matas Jogėla po 5, Evaldas Šaulys 4, Benas Griziūnas 2.

Lions“: Matthew Bryan-Amaningas 16, Justinas Robinsonas 13, Byronas Mullensas 10.

Priminsime, kad pergalingai T. Gaidamavičiaus kariauna pradėjo ir „Betsafe–LKL“ sezoną – Klaipėdoje penktadienį 84:81 įveikė „Dzūkijos“ krepšininkus.