Visgi laukta intriga nė nekvepėjo: sustiprėję vilniečiai su svečiais iš Utenos tampėsi tik du kėlinius (44:38), o ketvirtajame įgijo net 33 taškų persvarą (87:54) ir užtikrintai finišavo – 106:77 (17:15, 27:23, 32:16, 30:23).

Šeimininkai pataikė net 55 procentus tritaškių, įtikinamai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 43 prieš 27 bei padarė perpus mažiau klaidų nei jų varžovai – 10 prieš 22.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė legionieriai: Demetriusas Jacksonas įmetė 18 (8 atk. kam., 8 rez. perd., 29 naud. balai), Andrew Goudelockas – 15 (18 min.), o Chrisas Mcculloughas – 12 taškų (7 atk. kam.).

Rungtynių eiga:

Limitais sukaustyta JEEP arena griaudėjo nuo pat pirmųjų rungtynių minučių, kai „Rytas“ įgijo ankstyvą pranašumą (8:2). Tiesa, uteniškiai laiku atsibudo ir išlygino žaidimą.

Jei pirmajame kėlinyje abi ekipos sunkiai krapštė taškus, tai po pasitarimo vilniečiai užkūrė puolimo mašiną. Vien per antrąjį kėlinį „Rytas“ įmetė 27 taškus, o Chriso McCollougho ir Demetriuso Jacksono inicijuotas spurtas leido vilniečiams įgyti 11 taškų pranašumą (31:20).

Uteniškiai vėl nuprausti po šaltu dušu iki pertraukos sumenkino sostinės ekipos pranašumą (44:38).

Po pertraukos vilniečiai šiek tiek padidino savo pranašumą „Juventus“ klaidų sąskaita. Trečiojo kėlinio viduryje Vilniaus klubo žaidėjai statistikos protokole rodė, kas tai yra komandinis žaidimas. Net 7 „Ryto“ žaidėjai buvo pelnę po 7 taškus ir nei vienas krepšininkas nebuvo įmetęs daugiau.

7 taškų ribą pralaužė Andrew Goudelocko tritaškis ir Dovio Bičkauskio dvitaškis po kurių „Rytas“ įgijo jau 14 taškų pranašumą (64:50).

Trečiojo kėlinio pabaigoje savo solo šou tęsė Andrew Goudelockas. Jo sėkmingas kamuolių skirstymas komandos draugams ir atakų užbaigimas padėjo „Rytui“ prieš ketvirtąjį kėlinį jaustis gerokai ramiau (76:54).

Ketvirtajame kėlinyje „Juventus“ galutinai sugriuvo, o vilniečiai toliau pylė druską ant žaizdų. Vienu metu sostinės klubo pranašumas siekė 33 taškus, o savo šansą pasireikšti pabaigoje gavo ir griausmingai JEEP arenos sutiktas „Ryto“ jaunasis talentas Augustas Marčiulionis. Jaunuolis sugebėjo atsidaryti „Betsafe-LKL“ taškų sąskaitą tritaškiu.

„Rytas“: Demetriusas Jacksonas 18 (8 atk. kam., 8 rez. perd., 29 naud. bal.), Andrew Goudelockas 15 (17 naud. bal.), Chrisas McColloughas 12 (7 atk. kam.), Rokas Gustys, Arnas Butkevičius ir Dovis Bičkauskis po 11, Martynas Echodas 9 (11 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 8, Gytis Radzevičius 6, Augustas Marčiulionis 3 (1/1 tritaškis, 0/2 baudos), Lukas Uleckas 2 taškai. Kristjanas Kitsingas taškų nepelnė (12 min., 0/4 metimai, 4 pražangos, -6 naud. balai).

„Juventus“: Ignas Vaitkus 15, Vytautas Šulskis 14, Žygimantas Skučas 12, Julius Jucikas 10 taškų.

Vilniečių ir uteniškių kautynės centrinėmis pirmajame ture išrinkos neatsitiktinai: 2020-aisiais „Rytas“ ir „Juventus“ tarpusavyje kovėsi keturis kartus (2/2) ir nė vienas mačas nesibaigė dviženkliu skirtumu.

Įdomu, kad „Ryto“ gretas vasarą papildė buvęs vienas „Juventus“ lyderių Gytis Radzevičius, praėjusį sezoną rinkęs po beveik 12 taškų per dvikovą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (67)