„Neptūną“ į priekį vedė veteranų Simo Galdiko ir Martyno Mažeikos duetas. Jie atitinkamai pelnė 19 ir 16 taškų.

Dzūkų gretose naudingiausiai žaidė jaunasis Matas Jucikas. Aukštaūgis realizavo 7 iš 8 dvitaškių, pelnė 14 taškų.

Šventę klaipėdiečiams padarė ir klubo sistemos auklėtinis Tadas Pažėra. 22–erių gynėjas per beveik 18 minučių įmetė 12 taškų ir atkovojo net 7 kamuolius.

Klaipėdiečiai visų rungtynių metu dominavo baudos aikštelėje ir kovą dėl kamuolių laimėjo 44:26.

Nuo pat pirmojo teisėjo švilpuko aikštėje užvirė kieta kova. Klaipėdiečiai puolime savo žaidimą grindė centimetrais po krepšiu, nes „Dzūkijos“ startiniame penketuke vidurio puolėjo poziciją užėmė 200 cm ūgio Artūras Jomantas. Alytiškiai rinkosi planą atakuoti lėtus „Neptūno“ vidurio puolėjus.

Nors pirmajame kėlinyje „Neptūnas“ įgijo 7 taškų pranašumą (20:13), tačiau alytiškiai labai greitai panaikino deficitą ir antrajame jau buvo priekyje.

Puolimo naštą „Dzūkijos“ gretose dalinosi trys žaidėjai – Paolo Marinelli, Tadas Rinkūnas ir Matas Jucikas. Jie iki pertraukos į komandos kraitį įnešė 27 iš 37 taškų.

Tuo tarpu „Neptūno“ gretose – priešinga situacija. Pasižymėti spėjo net 11 žaidėjų, o į rūbinę be taško išėjo tik Evaldas Šaulys. Platesnis puolimo arsenalas leido į pertrauką išsinešti 1 taško pranašumą (38:37).

Po pertraukos įvykiai aikštėje nesikeitė. Komandos keitėsi taškais ir neleido įgyti apčiuopiamo pranašumo. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui švieslentėje degė lygus rezultatas – 68:68. Tuomet dzūkams koją ėmė kišti trumpas atsarginių suolelis. Penktąsias pražangas užsidirbo du naudingiausi alytiškių žaidėjai Tadas Rinkūnas ir Matas Jucikas.

Į paskutinę rungtynių minutę „Neptūnas“ žengė turėdamas 3 taškų pranašumą (76:73). Tada du baudų metimus pataikė Martynas Zigmantavičius, bet savo žodį tarė klaipėdiečių kapitonas Martynas Mažeika. Klubo veteranas smeigė tolimą metimą, bet ir tai nebuvo pabaiga.

Į baudų metimų karuselę „Neptūną“ siuntę dzūkai realizavo 2 tritaškius ir turėjo šansą išplėšti pratęsimą, bet kosminis M. Zigmantavičiaus metimas neįkrito.

Rungtynių pabaigoje vienu metu ant dzūkų ekipos atsarginių suolo net du žaidėjai sėdėjo su kraujuojančiomis nosimis po susidūrimo su varžovais - M. Zigmantavičius ir P. Marinelli.

Neptūnas“: M. Mažeika 19, S. Galdikas 16, T. Pažėra 12 (7 atk.k.), Ž. Janavičius (6 rez.p.) ir B. Griciūnas po 10, K. Metrikis ir M. Jogėla po 5, N. Giga 3, D. Slavinskas ir G. Stenkevičius po 2, E. Šaulys 0.

Dzūkija“: T. Rinkūnas ir M. Jucikas po 14, P. Marinelli 13, A. Jomantas, S. Jasaitis ir M. Zigmantavičius po 9, P. Danisevičius 6, M. Paulauskas ir K. Žemaitis po 3, T. Dziagwa 1, T. Pačėsas 0.


Prieš sezoną M. Mažeika sakė, jog yra pasiruošęs pajudėti 🔥
Posted by LKL - Lietuvos krepšinio lyga on 2020 m. rugsėjo 18 d., penktadienis

Praėjusį, dėl koronaviruso pandemijos nutrauktą sezoną „Neptūnas“ turnyro lentelėje užėmė 4-ąją vietą, o Alytaus ekipa buvo priešpaskutinė, 9-a.

Tarpsezoniu komandų sudėtyse įvyko daug permainų. „Neptūnas“ nuo šiol versis be legionierių – visą Klaipėdos ekipos sudėtį sudaro tik krepšininkai lietuviai.

Savo ruožtu „Dzūkija“ pasikvietė keletą legionierių, komandos sudėtyje matysime ir labai patyrusius Artūrą Jomantą bei iš Ispanijos sugrįžusį Simą Jasaitį.

Oficialus LKL sezono atidarymas bus surengtas šeštadienį Vilniuje, kai tarpusavyje susitiks sostinės „Rytas“ ir Utenos „Juventus“.