Rungtynės nuo spalio mėnesio bus transliuojamos tiesiogiai per LRT televiziją portale LRT.lt, o jų vaizdo įrašus bus galima pasižiūrėti LRT mediatekoje. Rungtynes ar jų įrašus LRT portale ir mediatekoje bus galima stebėti prie portalo prisijungus iš Lietuvos teritorijos.

„LRT televizija yra matoma visoje šalyje, todėl visi krepšinio gerbėjai Lietuvoje turės galimybę rungtynes stebėti nemokamai realiuoju laiku. Išskirtines teises rodyti „Žalgirio“ kovas Europos krepšinio turnyruose LRT turėjo prieš daugiau nei du dešimtmečius, tad džiaugiamės, kad Lietuvos žmonėms svarbus sportas vėl grįžta į Lietuvos visuomeninio transliuotojo eterį“, – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

„Pastarąjį dešimtmetį mėgstamiausios Lietuvos komandos rungtynes Eurolygoje buvo galima matyti tik per mokamą televizijos kanalą, dabar situacija keisis iš esmės. Kauno „Žalgirio“ rungtynes stipriausių Europos krepšinio klubų turnyre galės stebėti visi krepšinio mėgėjai.

Tai, kad rungtynės taps labiau pasiekiamos žiūrovams yra labai svarbu, – šiandien tiek sirgalių, tiek rėmėjų palaikymas sportininkams, bandantiems prisitaikyti prie koronaviruso diktuojamų žaidimo sąlygų, yra kaip niekad labai reikalingas“, – sako „Žalgirio“ klubo direktorius Paulius Motiejūnas.

Nuo spalio iki gegužės mėnesio bus tiesiogiai transliuojamos 34-ios namuose ir išvykose žaidžiamos „Žalgirio“ rungtynės reguliariajame Eurolygos sezone (17 namuose ir 17 išvykose). Prieš kiekvienas rungtynes ir po jų LRT žiūrovų lauks specialios laidos, kuriose bus kalbinami krepšinio specialistai, treneriai ir patys žaidėjai.

Krepšinio mėgėjai taip pat matys transliacijas iš rugsėjo 12–13 d. Kaune vyksiančio Eurolygos ikisezoninio turnyro, kuriame kartu su Kauno „Žalgiriu“ dalyvaus dar trys Eurolygos komandos.

Pagal sutartį su Eurolyga LRT taip pat transliuos ir svarbiausias antro pagal pajėgumą Europos klubinio krepšinio turnyro – Europos taurės – rungtynes. Lietuvos krepšinio mėgėjai matys ne tik visas Panevėžio „Lietkabelio“ rungtynes šiame turnyre, bet ir atkrintamąsias varžybas bei finalą.

Pirmosios Eurolygos rungtynės – spalio 1 d. „Žalgirio“ dvikova svečiuose su Pirėjo „Olympiakos“ nuo 21 valandos.

Eurolyga yra svarbiausias ir populiariausias profesionalaus klubinio krepšinio turnyras Europoje. 2019–2020 m. Eurolygos sezone dalyvavo 18 komandų.

Sprendimas LRT įsigyti „Žalgirio“ rungtynių Eurolygoje transliacijų teises vertinamas nevienareikšmiškai.

Advokatas Karolis Kačerauskas atkreipia dėmesį, kad tokių brangių transliacijos teisių įgijimas konkuruojant su kitomis televizijomis gerai iliustruoja problemą dėl kurios LRT finansavimo modelis šių metų pradžioje buvo apskųstas Europos Komisijai.

„Europos Sąjungos valstybės pagalbos taisykles leidžia LRT veikti tik savo misijos ribose ir reikalauja, kad užmokestis už LRT misijos vykdymą būtų pagrįstas ir kontroliuojamas nepriklausomų išorinių institucijų. Šiuo atveju teisinė problema pasireiškia tuo, kad visuomenė niekaip nedalyvavo diskusijoje dėl to, ar Eurolygos transliacijos yra LRT misijos dalis, – tai nusprendė pati LRT, kuri vėliau pateiks visuomenei sąskaitą, kurios dydžio pagrįstumo vėlgi niekas nekontroliuos.

Jeigu mano žinomi faktai yra teisingi ir „Žalgirio“ rungtynių Eurolygoje tiesioginės transliacijos bet kokiu atveju negalėjo būti talpinamos mokamos televizijos programose pagal Eurolygos konkurso taisykles – kyla labai didelis klausimas tiek dėl LRT misijos ribų peržengimo, tiek LRT lėšų panaudojimo tikslingumo ir efektyvumo. Galima kelti klausimą, ar tikrai visuomenė (ne tik krepšinio mylėtojai) yra pasirengusi susimokėti vien už tai, kad transliacijos būtų vykdomos be reklamos?“ – svarstė K. Kačerauskas.