Pergalę iškovoję lietuviai dar gali tapti draugiško turnyro nugalėtojais. Tam reikia, jog Latvija sekmadienį įveiktų šeimininkus estus. Jei mūsiškius įveikusi Estijos rinktinė švęs pergalę – ji ir taps „Baltijos Kelio“ turnyro nugalėtoja.

Akistatoje su Latvija Dariaus Maskoliūno auklėtiniai savo pranašumą įrodė jau pirmoje susitikimo dalyje. Baudos aikštelėje varžovus į neviltį varė sėkmingas Mareko Blaževičiaus ir Lauryno Biručio žaidimas, o gynėjų grandyje įspūdingiausią žaidimą demonstravo Marius Grigonis.

Dar iki ilgosios pertraukos Kauno „Žalgirio“ atstovas surinko 14 taškų ir tapo pastebimiausia figūra aikštėje. Latvijos rinktinėje sėkmingiausiai pasirodė komandos kapitonas Kasparas Berzinis bei Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ legionerius Edgaras Lasenbergas.

Kovą dėl atšokusių kamuolių penktadienį Estijos rinktinei pralaimėję mūsiškiai dvikovoje su latviais savo pranašumą po lentomis įrodė ženkliai – 47:32.

Lietuva: Marius Grigonis 19 (4/6 trit.), Laurynas Birutis 13, Marekas Blaževičius 12 (9 atk.kam.), Mantas Kalnietis, Tadas Sedekerskis ir Lukas Lekavičius po 7, Tomas Dimša ir Arnas Butkevičius po 5, Rokas Jokubaitis 4, Edgaras Ulanovas 3 taškai.

Latvija: Kasparas Berzinis 22 (5/9 trit.), Edgaras Lasenbergas ir Andris Misteris po 9 taškus.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis ketvirtis.

0:00 – finalinė sirena užfiksuoja įtikinamą Lietuvos rinktinės pergalę rezultatu 82:59.

2:06 – pora sėkmingų latvių atakų sumažina jų deficitą, tačiau rungtynių nugalėtojas niekam abejonių nebekelia. 78:57 mūsiškių naudai.

4:09 – Kalnietis pataiko mindamas tritaškio liniją. Lietuvos rinktinė ne tik atšaldo varžovų spurtą, bet ir įgauna naują rekordinę persvarą – 76:51.

6:05 – atkutę lietuviai imasi įrodinėti, jog nerimą sukėlęs trečiasis kėlinukas tebuvo atsitiktinis. Po Biručio dėjimo Lietuvos rinktinė priekyje 70:51.

7:31 – apylygiai prasidėjusį kėlinuką stabdo po Sedekerskio tritaškio paprašyta Roberto Štelmaherio minutės pertraukėlė. Taiklus tolimas metimas atstato apčiuopiamą mūsiškių persvarą – 65:49.

Trečiasis ketvirtis.

0:00 – Biručio dvitaškis ir taiklus tolimas Ulanovo šūvis kėlinuko pabaigoje bent dalinai grąžina lietuviams pasitikėjimą savimi. 59:46, priekyje Lietuva.

0:55 - taškų badą nutraukia Grigonis, tačiau latviai nemažina apsukų. Artėjant trečio kėlinuko pabaigai Lasenbergo tritaškis mažina mūsiškių persvarą iki 54:46.

4:18 – lietuviai ir toliau stringa puolime, o savimi pasitikintys latviai ima pataikyti vis sudėtingesnius metimus. Andrio Misterio dvitaškis tęsia Latvijos spurtą – 52:40.

5:14 – pirmoji Dariaus Maskoliūno minutės pertraukėlė. Taiklus Karlio Šilinio tritaškis priartina Latvijos rinktinę iki 52:38. Trečiojo kėlinuko rezultatas – 11:3 Latvijos rinktinės naudai.

6:06 – kiek sėkmingesnę Latvijos atkarpą vainikuoja Berzinio dvitaškis su pražanga. Skirtumas mažėja iki 52:35.

8:33 – kaip ir pirmąją, taip ir antrąją rungtynių pusę abi komandos pradeda vangiu puolimu. Per pusantros minutės vienintelį rungtynių tašką pelno Blaževičius. 50:27.

Antrasis ketvirtis.

0:00 – įspūdingą individualų pasirodymą Grigonis vainikuoja užbaigdamas pirmąjį ketvirtį taikliu tolimu šūviu. Lietuvių persvara daugiau nei įtikinama – 49:27. Rezultatyviausiai rungtyniaujantis Grigonis jau yra pelnęs 14 taškų, 9 pridėjo Blaževičius, 8 – Birutis.

3:15 – pirmuosius savo taškus gražiu dėjimu pelno Sedekerskis. Lietuvių persvara išauga iki rekordinės 17 taškų ribos – 41:24.

4:53 – keturis taškus paeiliui pelno Blaževičius, tritaškiu atsako Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ gynėjas Lasenbergas. 37:24.

6:55 – tolimas Kalniečio dūris dar labiau gilina Latvijos rinktinės duobę, dvitaškiu atsako Berzinis. Mūsiškių kapitonas prie tritaškio prideda ir dvitaškį – 33:16.

9:02 – lietuviai ir toliau dominuoja baudos aikštelėje. Blaževičius pelno taškus antruoju šansu, Butkevičius prasiveržęs verčia dvitaškį su pražanga, mūsiškių persvara auga iki 28:12.

Pirmasis ketvirtis.

0:00 – Kristapo Dargaiso dvitaškis su sirena mažina augantį latvių deficitą, tačiau po pirmųjų dešimties žaidimo minučių lietuvių persvara atrodo įtikinama: 23:12. Rezultatyviausiai mūsiškių gretose rungtyniauja 8 taškus pelnęs Grigonis ir 6 pridėjęs Birutis.

2:07 – Tarp Grigonio baudų metimų ir Biručio dvitaškio įsiterpia taiklus Marcio Steinbergo metimas. Lietuviai priekyje dviženkliu skirtumu – 19:8.

3:27 – Jokubaitis įsirašo dar vieną rezultatyvų perdavimą surasdamas po krepšiu atsidūrusį Birutį, latviai atsako taikliu tritaškiu. Du puolime atkovoti kamuoliai leidžia lietuviams pelnyti 6 taškus vienos atakos metu. 15:6, priekyje Lietuva.

6:01 – Jokubaičio ir Blaževičiaus derinys du-prieš-du baigiasi jaunojo aukštaūgio dvitaškiu su pražanga. 7:1, priekyje Lietuva.

7:28 – pirmieji taškai iš žaidimo. Iš vidutinio nuotolio pasižymi Rokas Jokubaitis. 4:1, priekyje Lietuva.

8:49 – pirmuosius rungtynių taškus nuo baudų metimo linijos pelno Tomas Dimša. 2:0, priekyje Lietuva.

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Rokas Jokubaitis, Tomas Dimša, Tadas Sedekerskis, Marekas Blaževičius.

Latvijos rinktinės starto penketas: Edgaras Lasenbergas, Kasparas Berzinis, Artis Ate, Kristapas Dargais, Artjomas Butjankovas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (124)