„Ryto“ sistemoje ugdytas krepšininkas sulaukęs vos 18-os išvyko į šiemet Ispanijos čempionu tapusį Vitorijos „Baskonia“ klubą, kuriam tuo metu jau priklausė ir dar vienas lietuvis Tadas Sedekerskis, o nuo būsimo sezono rungtyniaus Rokas Giedraitis.

Vitorijoje į dublerių komandą išsiųstas J. Paukštė debiutiniame sezone „LEB Plata“ pirmenybėse (trečias pagal pajėgumą divizionas) per rungtynes vidutiniškai žaisdavo po 17 minučių, per kurias rinkdavo 3,6 taško ir atkovodavo 3,3 kamuolio.

Po metų, dublerių komandai smuktelėjus į žemesnę lygą, jis buvo paskolintas taip pat „LEB Plata“ čempionate rungtyniaujančiai Logrono „Bodegas Rioja Vega“ ekipai. Joje per 12 minučių vidutiniškai rinkdavo po 4,4 taško bei atkovodavo 3,2 kamuolio.

Praėjusių metų vasarą J. Paukštė buvo pakviestas į šalies 19-mečių rinktinę, besiruošusią pasaulio čempionatui Graikijoje.

„Su Jonu viltis siejame ateičiai, todėl pasirašėme ilgalaikį kontraktą. Jam, iki šiol neturėjusiam tokio lygio krepšinio patirties, teks nuolat ir daug mokytis, stiprinti savo kūną. Šis žaidėjas mums bus tarsi anglies gabalas, iš kurio treneriai stengsis išspausti deimantą. Per kelis metus Ispanijoje jis žengė didelį žingsnį į priekį, todėl viskas priklauso nuo paties žaidėjo noro dirbti ir tobulėti. Iki šiol mums sekėsi dirbti su vidurio puolėjais, tikėsimės, kad Jonas nebus išimtis“, – sakė klubo sporto direktorius Mindaugas Žukauskas.

Vidurio puolėjas tapo ketvirtuoju tarpsezonyje naujoku „Šiauliuose“. Sutartis su komanda yra pasirašę Denisas Krestininas, Martynas Varnas ir amerikietis Ryanas Andersonas. Galiojančias sutartis turi Aurimas Urbonas, Justas Furmanavičius, Eimantas Stankevičius, Paulius Danusevičius ir Benas Griciūnas.