Tačiau krepšinio aistruoliams, kurių akis pratusi prie kovų įprastame krepšinyje, kai kurios trijulių krepšinio taisyklės gali būti negirdėtos. Su svarbiausiais faktais supažindina LKL.lt:

„Hoptrans 3x3“ turnyre bus žaidžiama vadovaujantis oficialiomis FIBA 3x3 krepšinio taisyklėmis.

Žaidžiama su 6 dydžio (mažesniu nei įprastame krepšinyje) kamuoliu, visgi jo svoris yra toks pat kaip įprasto krepšinio kamuolio.

Rungtynių trukmė – 10 minučių, vienai atakai skiriama 12 sekundžių, žaidimas stabdomas kamuoliui iškritus į užribį, pražangos atveju skiriamas naujas atakos laikas. Žaidimas gali ir netrukti 10 minučių, jei viena komanda įmeta 21 ar daugiau taškų.

Taškų skaičiavimas taip pat skiriasi – 3x3 krepšinyje už įprasto krepšinio dvitaškį ar tritaškį atitinkamai skiriami vienas ar du taškai. Įmetus taškus žaidimas nestabdomas.

Neapsigynusi komanda turi pati pasiimti kamuolį ir jį išsivaryti už tritaškio. Kamuolį paėmus po krepšiu esančio pusapskritimio zonoje, naują ataką organizuojančiai komandai negali būti trukdoma įžengiant į pusapskritimį.

Komanda, pradėsianti rungtynes savo ataka, nustatoma monetos metimu. Pratęsimo atveju komanda, pradėjusi rungtynes gynyboje, pirma organizuos ataką. Pratęsimas žaidžiamas iki to momento, kol kažkuri iš komandų pelnys 2 taškus (persvara nesvarbi).

Žaidžiama prie vieno krepšio, todėl gynyboje padarius bloką, perėmus ar atkovojus kamuolį, tai komandai reikia išsivaryti (arba perduoti) kamuolį už tritaškio linijos.

Žaidimą sustabdžius (kamuoliui išlėkus į užribį, žaidėjams prasižengus arba sužingsniavus) kita ataka turi būti rengiama besiginančios komandos žaidėjui padavus kamuolį puolančiosios komandos žaidėjui, taip įsitikinant, kad abi komandos pasiruošusios tęsti rungtynes.

Ginčo atveju kamuolys atitenka prieš tai besigynusiai ekipai.

Asmeninių pražangų limito nėra (žaidėjas pašalinamas jam gavus diskvalifikacinę arba 2 nesportines pražangas). Komandai prasižengus ne metimo metu nuo 1 iki 6 karto baudos metimai nėra metami, nuo 7 iki 9 karto skiriami 2 metimai, o prasižengus 10 ir daugiau kartų skiriami 2 metimai bei kamuolys atitenka komandai, prieš kurią buvo prasižengta. Prasižengus metimo metu, priklausomai nuo jo vertės, skiriamas vienas arba du metimai.

Keitimai atliekami sustabdžius žaidimą, keičiantysis žaidėjas į aikštelę įžengia per galinę liniją.

Kiekviena komanda gali prašyti vienos minutės pertraukėlės. Minutės pertraukėlės trukmė – 30 sekundžių.