„Priimant sprendimą, pinigai man tikrai nebuvo svarbiausias dalykas. Kur kas svarbiau galimybė įdomiai dirbti. „Ryto“ klubas žinomas visoje Europoje, miestas turi gilias krepšinio tradicijas. Komanda turi puikius fanus ir tikiu, kad visi drauge mes deramai atstovausime Vilniui, – oficialiai klubo interneto svetainei kalbėjo D. Kairys. – Man tinka klubo vadovų vizija. Imponuoja jaunimo rengimo programa, kuri tikrai išaugino ne vieną potencialų Lietuvos vyrų rinktinės žaidėją. Džiaugiuosi, kad šiame karjeros etape esu čia.“

D. Kairys į sostinę persikelia iš Saratovo „Avtodor“ (Rusija) klubo, kuriame dirbo nuo praėjusio vasario.

Delfi pirmasis praėjusį sekmadienį pranešė, jog lietuvis nusprendė nepasinaudoti galimybe pratęsti sutartį su VTB Vieningosios lygos autsaideriais dar metams, atsisakydamas atlyginimo, Delfi duomenimis, turėjusio siekti apie 200 tūkst. eurų.

Savo ruožtu, du pastaruosius sezonus vilniečius treniravusiam Dainiui Adomaičiui „Rytas“, neoficialiomis žiniomis, siūlė gerokai mažesnės vertės kontraktą, kurį 46-erių treneris atmetė prieš savaitę.

Gandai apie tai, jog D. Kairys turėtų keltis į Vilnių, Rusijos žiniasklaidoje pradėjo sklisti dar praėjusį balandį.

Tuomet „Ryto“ direktorius Rolandas Jarutis dievagojosi, jog tokioms kalboms nėra jokio pagrindo.

„Tai būtų tas pats, jei aiškintų, kad domimės Željko Obradovičiumi ar Greggu Popovichiumi“, – tuomet 24sek.lt sakė Lietuvos vicečempionų vadovas.

Dabar jis tikina, esą su D. Kairiu susitarti pavyko greitai.

„Esame labai dėkingi Donaldui už jo sportinį interesą. Jis jaučia didelę aistrą šiam darbui. Yra daug savybių, kurios „Ryto“ organizacijai atrodo labai patraukliai. Džiaugiamės, kad pavyko susitarti greitai ir neprarasime laiko kartu imdamiesi ateinančio sezono komandos komplektacijos“, – kalbėjo R. Jarutis.

„Donaldo atvykimas į klubą – didelis laimėjimas sostinės krepšinio sistemai. Treneriui tik 43-eji, tačiau per savo karjerą jis jau spėjo prisidėti prie pergalių Lietuvos vyrų rinktinėje, Eurolygoje, NBA. Tikime, kad jo vedama komanda puikiai reprezentuos Vilnių, demonstruos tvirtą ir vieningą charakterį“, – pridūrė „Ryto“ valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas.

D. Kairys praėjusiame sezone dar dirbo Kęstučio Kemzūros asistentu Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) klube.

2017-2019 metais jis vadovavo Talino „Kalev“ ir dvejus metus buvo pripažintas geriausiu Estijos metų treneriu, pateko į VTB čempionato atkrintamąsias varžybas.

Būdamas Lietuvos rinktinės trenerio asistentu D. Kairys iškovojo Europos ir pasaulio krepšinio čempionatų bronzos medalius. Rinktinės trenerių štabe dirbo ir 2008-ųjų metų olimpinėse žaidynėse.