„Finansiškai turime stabilią situaciją. Nėra taip, kad klubas grimzta į apačią. Pirmą kartą kalbame apie skolas ir finansinį atskaitingumą. Tikime, kad kitas sezonas bus sėkmingas. Skolų turime 1,2 – 1,3 mln. eurų.

Konkrečiai suma paaiškės liepos pradžioje, kai bus uždaryti finansiniai metai ir atliktas finansinis veiklos auditas, – kalbėjo A. Bužinskas. – Tai nėra tokia suma, su kuria klubas nesusitvarkytų. Nelengvai, bet tą skolą panaikinsime. Skolų turėti yra normali praktika, tik jos turi būti proporcingos pajamoms. Esame įtemptoje situacijoje, bet mažiname skolas. Perėmus klubą skolos buvo virš 4 mln. eurų, tai šiandieninė situacija nėra tokia bloga“.

Anot klubo valdybos pirmininko, jau aiškus kito sezono biudžetas: „Ne mažiau nei 2,5 mln. eurų ambicija, iš jos turėtume ir įsiskolinimus grąžinti. Privačių rėmėjų lėšos turėtų sudaryti didžiąją dalį, o savivaldybės – mažąją“.

„Pernai mūsų biudžetas buvo pakankamai mažas ir norėjome šiais metais didinti tuos pajėgumus. Koronavirusas paveikė ne tik mus, bet ir savivaldybę, rėmėjus, sirgalius. Viduryje nutrūkęs sezonas mums buvo finansinis iššūkis.

Visi rėmimo kontraktai turėjo būti peržiūrėti. Finansinis raštingumas turi būti pagrindas, ant kurio turime statyti šį klubą, būti atviri prieš save, žaidėjus ir žiūrovus. Toli gražu, kad surinksime ne ambicingą komandą. Buvo klubų, kurie bankrutavo. Mūsų tikslas – su tokiu biudžetu būti konkurencingiems.

Iššūkis pasiūlyti žaidėjams kažką patrauklaus. Turime pajamas iš žiūrovų, tačiau jei leis 500 ar 1000 žmonių, susidursime su finansiniais nesklandumais. Paprastai gauname apie 0,5 mln. pajamų iš bilietų. Geriau kukliau planuoti ir sezono metu pasistiprinti, nei vėliau turėti skandalus ir skylę biudžete“, – kalbėjo A. Bužinskas.

Primename, kad „Ryto“ klubas kitą sezoną Europos taurėje nebežais. Komanda susitarė su FIBA Čempionų lygos organizatoriais.

Sostinės ekipos nebetreniruos ir Dainius Adomaitis – kas bus naujuoju ekipos strategu kol kas nėra paskelbta. Realiausiu kandidatu į šį postą laikomas lietuvis Donaldas Kairys.