„Noriu visiems, kurie buvo kartu, padėkoti už dvejus metus Vilniuje. Džiaugiuosi, kad du sezonus pavyko įgyvendinti visus klubo iškeltus tikslus. Ačiū už palaikymą ir sėkmės „Rytui“ ateinančiame sezone garbingai atstovauti Vilniaus vardą Lietuvoje ir Europoje“,– atsisveikindamas linkėjo D. Adomaitis.

„Ne kartą esame viešai pasakę, kad D. Adomaičio sportinius rezultatus „Ryto“ klube vertiname tik teigiamai. Neturime priekaištų ir galime ištarti tik nuoširdų ačiū už atliktą darbą ir pasiektas pergales, – tvirtino komandos generalinis direktorius Rolandas Jarutis. –

Tačiau, mes turėjome dvi opcijas – išlaikyti trenerį ir viršyti planuojamą kito sezono biudžetą arba pradėti ieškoti kito tinkamiausio sostinės klubui ilgalaikio varianto. Situacija aiški, todėl abiem pusėms gaišti laiko iki liepos 1 nėra jokios prasmės. Nenorime, kad prasidėję kito sezono komplektavimo darbai apribotų „Ryto“ ir trenerio galimybes rinktis, todėl priėmėme greitą, bet reikalingą sprendimą. Linkime treneriui didžiausios sėkmės kitoje karjeros stotelėje.“

Kaip šiandien pranešė Krepsinis.net, paties D. Adomaičio netenkino Vilniaus klubo pasiūlytos finansinės sąlygos. Anot BasketNews.lt, „Rytas“ 2018-aisiais D. Adomaitis su „Rytu“ sutarė dėl trejų metų kontrakto pagal formulę „2+1“. Sutarties vertė buvo projektuojama kartu su augti turėjusiu komandos biudžetu, tačiau pastaraisiais metais jis vis mažėjo.

Dainius Adomaitis "Ryto" klube / Montažas: SofaScore

Delfi žiniomis, vienas iš kandidatų treniruoti sostinės klubą yra jame žaidęs latvis Robertas Štelmaheris.

D. Adomaičio vadovaujamas sostinės klubas sugrįžo į LKL finalus, sėkmingai pasirodė Europos taurėje ir po septynerių metų pertraukos pateko į turnyro ketvirtfinalį. Taip pat komanda pernai iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę.

Dabar Vilniaus „Rytas“ susitelkęs į naujo vyriausiojo trenerio paieškas ir kartu su juo pradės naujo sezono komplektaciją. Artimiausiu metu sostinės krepšinio aistruolius tikimasi informuoti apie naujas sutartis su žaidėjais.

Pačiam D. Adomaičiui per nepilnus metus tai yra antra darbovietė, su kuria jis atsisveikina. Po nesėkmingo pasaulio krepšinio čempionato 2019-ųjų rugsėjį jis paliko Lietuvos rinktinės stratego postą.