„Dabar sudėtinga kalbėti apie rinką. Turime brangiai apmokamą ir gerą komandą. Norėčiau, kad žaidėjai būtų išsaugoti, o kai kuriose pozicijoje net pasistiprintume“, – kalbėjo R. Kurtinaitis.

Anot jo, deja, ne viskas priklauso nuo trenerio: „Tikrai nežinau, kokią žalą visai situacijai padarė koronaviruso pandemija. Viskas priklausys nuo biudžeto. Jei viskas bus gerai, norėčiau išsaugoti 90 proc. dabartinės komandos“.

R. Kurtinaitis neabejoja, kad naujos komandos kūrimas bus tik laiko švaistymas.

„Jei kursime naują komandą, reikės laiko adaptacijai ir komandiniam darbui. Rezultatas? Prarasime 6 kokybiško krepšinio mėnesius. Kaip treneris norėčiau išsaugoti viską, tačiau tai tik mano mintis, norime iš galimybių išspausti viską, kas įmanoma“, – kalbėjo lietuvis.

Primename, kad kovo 12 d. baiminantis užkrato plitimo rizikos Eurolygos reguliarusis sezonas buvo sustabdytas likus 6 turams iki finišo.

18 komandų turnyro lentelėje Kauno „Žalgiris“ tuo metu užėmė devintą vietą (12/16) ir siekė kelialapio į ketvirtfinalį, o viršūnę okupavusi buvo Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) komanda (24/4).

Kelis mėnesius sekusi pandemijos raidą ir ieškojusi galimybių sezono tęsiniui, Eurolyga ruošė planą liepos 4-26 dienomis užbaigti varžybas visoms ekipoms susirinkus į vieną miestą. Tarp pretendentų surengti baigiamąjį turnyrą buvo ir Kaunas.

Vis dėlto tokiam sumanymui priešinosi Eurolygos žaidėjų asociacija, nuogąstavusi tiek dėl nenuslopusio koronaviruso pavojaus, tiek dėl pernelyg trumpo pasiruošimo keliamos traumų rizikos.

Sezono atnaujinimui nepritarė ir dalis iš 11 ilgalaikes Eurolygos licencijas turinčių klubų.

Pirmadienį nuotoliniu būdu posėdžiavę Eurolygos klubai ir turnyro vadovybė galiausiai pasiryžo dėti tašką. Atšauktas ir likęs Europos taurės varžybų sezonas.

Nei Eurolygos, nei Europos taurės turnyro nugalėtojai nebus skelbiami.

Kartu pranešta, jog visi 18 Eurolygos klubų bei ketvirtfinalius pasiekę Europos taurės varžybų dalyviai išsaugos savo vietas ir kitame sezone, kuris prasidės spalio 1 d.

Oficialiame pranešime Eurolyga nurodė, jog sprendimas priimtas atsižvelgiant į saugumo iššūkius, nelygias galimybes komandos pasiruošti baigiamajai sezono fazei, kelionių suvaržymus ir traumų riziką.

Standings provided by SofaScore LiveScore