„Labai gaila, bet dėl to kalta pati FIBA, – „Radio Marca“ kalbėjo 68 metų B. Maljkovičius. – FIBA miegojo per 20 metų, o dabar už tai kas vyksta moka tokią kainą. Jie nusipelnė visų tų prastų laikų lyginant su Eurolyga, bet tai nėra gerai krepšiniui. Dabar, atrodo, krepšinį gali žaisti tik turtingieji“.

B. Maljkovičius taip pat nepraleido pro pirštus fakto, kad buvusios Jugoslavijos komandos neturi saugios vietos Eurolygoje.

„Kalbėjau su Jordi Bertomeu (Eurolygos vadovas) ir paklausiau jo, kaip įmanoma, kad nebėra Eurolygos komandų tarp Milano ir Atėnų. Turite gerbti istoriją ir tradicijas. Daugybė krepšinio žvaigždžių kilo iš Balkanų srities“, – sakė jis.

Priminsime, kad Eurolyga svarsto įvairius sezono pratęsimo scenarijus priklausomai nuo pandemijos situacijos pasaulyje.

„Jeigu negalėsime žaisti pagal esamą formatą, rinksimės finalo aštuonetą. Toks pats formatas turės būti ir Eurolygoje, ir Europos taurėje“, – sakė J. Bertomeu.

Eurolygos vadovas taip pat yra teigęs, jog nusprendus sezoną pratęsti, krepšininkai turėtų per tris dienas sugrįžti į savo komandas, dvi savaites karantinuotis, o tuomet vyktų trijų savaičių treniruočių stovyklos.

Eurolygos sezoną norima pabaigti iki liepos pabaigos.

FIBA savo varžybas, tokias kaip Čempionų lygą, nukėlė į šių metų rudenį, o olimpinės atrankos turnyrus – į kitus metus. 2021 metais planuotas Europos čempionatas FIBA sprendimu nukeltas į 2022 metus.