Kalbėdamas su dienraščiu „Marca“, 42-ejų buvęs krepšininkas pabrėžė, jog žvelgiant jo vadovaujamos organizacijos varpinės, pandemija kilo palankiausiu metu.

„Jeigu tokia krizė būtų ištikusi 2016, 2017 ar net 2018 metais, būtume nustumti prie pat prarajos krašto. Situacija tokiu atveju būtų buvusi neįtikėtinai komplikuota. Ačiū Dievui, kad ši pandemija atėjo tada, kai jau esame pasiruošę“, – teigė J. Garbajosa.

Ispanas omenyje turi federacijos skolas, kurių per pirmąją kadenciją prezidento poste pavyko nusikratyti. Naujų rėmėjų rasti padėjo ir pernai Kinijoje vyrų rinktinės iškovotas pasaulio čempionų titulas.

„Pirma, dabar mes esame patikimi. Antra, esame mokūs. Trečia, esame pasaulio čempionai. Atgavome solidų įvaizdį, ir tai yra pats svarbiausias dalykas.

Šiais sudėtingais laikais rizikinga kalbėti apie ekonominį stabilumą. Tačiau jeigu juo pasižymi, atlaikyti šią situaciją gali lengviau nei kiti“, – optimistiškai nusiteikęs J. Garbajosa.

Ispanija kartu su Prancūzija 2021-ųjų vasarą turi organizuoti Europos moterų krepšinio čempionatą. Metams atidėtos Tokijo olimpinės žaidynės prasidės nepraėjus nė mėnesiui po pastarojo kulminacijos. Nepaisant to, J. Garbajosa viliasi, kad pirmenybių sėkmei tai neturės įtakos.

FEB vadovas taip pat turi spręsti nacionalinių rinktinių strategų klausimą – vyrus treniruojančio Sergio Scariolo ir moterų ekipos vairininko Lucaso Mondelo sutartys baigia galioti šiais metais. Abiems specialistams J. Garbajosa jau yra pateikęs pasiūlymus pratęsti kontraktus ir viliasi vaisingų derybų.