Apie tai oficialiai turėtų būti paskelbta penktadienį. Kol kas, anot šaltinių, vis dar vyksta klubų balsavimas.

Toks sprendimas bus priimtas dėl plintančios koronaviruso epidemijos ir vis aštrėjančios ligos situacijos Rusijoje.

Nors pati lyga oficialių žinių dar neteikia, agentūrai patį faktą dėl principinio sprendimo pranešė Saratovo „Avtodor“ komandos prezidentas Vladimiras Rodionovas.

Netrukus informaciją patvirtino ir buvęs garsus Rusijos krepšininkas, Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ komandos generalinis vadybininkas Sergejus Panovas.

„Nėra ką ir kalbėti, kito sprendimo susidariusioje situacijoje būti ir negalėjo. Visas pasaulis gyvena pagal šias taisykles. Jeigu Rusijos futbolas dar tikisi pabaigti sezoną, tai tegul tikisi. Mes su nekantrumu dabar lauksime kito sezono“, – pažymėjo jis.

Savo ruožu, kalbėdamas su TASS, lygos prezidentas Sergejus Kuščenka taip pat neslėpė, kad lyga šiuo metu sprendžia, kaip užbaigti pirmenybes.

„Lygos vadovybė ir klubai svarsto sezono užbaigimo procedūrą dėl susidariusios situacijos su koronavirusu. Sprendimas bus penktadienį“, – pripažino S. Kuščenka.

Kiek anksčiau buvo skelbiama, kad VTB Vieningoji lyga yra stabdoma iki balandžio 10-osios dienos.

Komandoms reguliariajame pavyko sužaisti nevienodą rugtynių skaičių – nuo 18 iki 20. Pagal dabartinę situaciją turnyro lentelėje pirmąją vietą užima Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ ekipa, kuri laimėjo 18 iš 19 sužaistų rungtynių.

Antroje vietoje yra Maskvos CSKA, trečioje – Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujama Krasnodaro „Lokomotiv“.

Tiesa, iki galo nėra aišku, ar „Chimki“ bus paskelbta čempione, ar VTB lyga pasirinks sprendimą tiesiog nutraukti sezoną ir nugalėtojų nepaskelbti. Delfi žiniomis, greičiausiai bus pasirinktas sprendimas čempionų apskritai neskelbti ir pirmenybes paskelbti neįvykusiomis. Toks sprendimas bus priimtas dėl to, kad komandos reguliariajame sezone sužaidė nevienodą rungtynių skaičių, o pagal lygos reglamentą turnyro nugalėtojai paaiškėja per atkrintamąsias varžybas.

Rusijos klubai paskutiniu metu elgėsi skirtingai. Štai „Chimki“, nors ir suteikė teisę legionieriams keliauti namo, rinkosi į treniruotes, o Donaldo Kairio treniruojama „Avtodor“ komanda pratybas jau yra nutraukusi.

Primename, kad viena pirmųjų anksčiau laiko nutraukti čempionatą ir nugalėtoju paskelbti Kauno „Žalgirį“ nusprendė Lietuvos krepšinio lyga (LKL).