Rungtynes su didele energija pradėjęs „Žalgiris“ pataikė beveik viską, ką metė, o aikštės šeimininkai atrodė sutrikę ir pasimetę. Jockas Landale'as ir KC Riversas surengė spurtą 14:0 ir Lietuvos čempionai išsiveržė į priekį 17:5.

Xavi Pascualio auklėtiniai sunkiai rinko taškus ir klimpo svečių gynyboje, o žalgiriečiai tuo naudojosi ir antro kėlinio viduryje pirmavo jau 17 taškų – 38:21. Vis dėlto „Zenit“ krepšininkai sugebėjo atsitiesti ir per itin nesėkmingą žalgiriečiams paskutinių ketvirčio minučių atkarpą sumažino skirtumą iki 4 taškų – 41:37.

Po didžiosios pertraukos beveik 4 minutes svečiams nepavyko pelnyti taškų, o „Zenit“ sumažino skirtumą iki minimumo (41:40). Š. Jasikevičiaus auklėtiniai sugebėjo atlaikyti aikštės šeimininkų šturmą ir sugebėjo vėl susigrąžinti iniciatyvą (53:44).

Paskutinį ketvirtį vyravo chaosas „Žalgirio“ puolime. Per 6 minutes svečiai nepelnė nė taško, o tritaškius pataikę varžovai persvėrė rezultatą savo naudai (53:60). J. Landale'as pabaigoje traukė stringantį „Žalgirio“ vežimą, o likus žaisti 16 sek. Thomas Walkupas išlygino rezultatą – 66:66, komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomas 5 minutes vyko nervinga kova taškas į tašką, kur pabaigoje sėkmė lydėjo aikštės šeimininkus. Likus žaisti 2,8 sek. A. Albicy pataikė abu baudų metimus ir persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (75:76). KC Riverso šūvis paskutinę sekundę nuo trijų taškų linijos buvo netaiklus.

„Zenit“ nutraukė 6 iš eilės pralaimėjimų seriją ir antrą kartą šį sezoną po pratęsimo įveikė Lietuvos čempionus. Prie Sankt Peterburgo komandos vairo viduryje sezono stojusiam treneriui X. Pascualiui tai buvo pirmoji pergalė po trijų pralaimėjimų iš eilės.

Pirmose tarpusavio rungtynėse šį sezoną „Žalgiris“ namie taip pat po pratęsimo 70:82 turėjo pripažinti tuomet dar Joano Plazos treniruotos „Zenit“ ekipos pranašumą.

Kitą savaitę Kauno „Žalgiris“ žais išvykoje – kovo 13 dieną susigrums su viena iš lygos lyderių „Barcelona“.

Zenit“: Andrew Albicy 19 (1/5 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 2/4 baudos), Coltonas Iversonas 14, Gustavo Ayono 10, Mateuszas Ponitka 8, Alexas Renfroe ir Willas Thomas po 7, Austinas Hollinsas 6.

Žalgiris“: Jockas Landale'as 27 (dvitaškiai 8/9, tritaškiai 2/2, baudos 5/6, 6 atk.k., 30 naud.b.), KC Riversas 14 (4/7 tritaškiai), Zachas LeDay 11, Thomas Walkupas 6 (11 rez.p.), Edgaras Ulanovas 4 (7 atk.k.), Artūras Milaknis 3, Lukas Lekavičius, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas, Martinas Gebenas ir Rokas Jokubaitis po 2.