Lietuvos rinktinės starto penketas Mantas Kalnietis, Tomas Dimša, Jonas Mačiulis ir Donatas Motiejūnas rungtynes pradėjo nesėkmingai ir atsiliko 0:6. Energingas Arno Butkevičiaus žaidimas leido lietuviams priartėti (6:8). Po Lauryno Biručio dėjimo mūsiškiai pagaliau persvėrė santykį (11:10). Čekai nesutriko ir susigrąžino persvarą (12:13, 13:16). Paulius Valinskas dvitaškiu sumažino skirtumą iki minimumo ir į antrą ketvirtį čekai nusinešė taško persvarą (20:19).

Nors antrasis ketvirtis vėl prasidėjo varžovų taškais, bet Mindaugas Kuzminskas ir Eimantas Bendžius tritaškiais išlygino rezultatą (25:25). Čekai vėl spurtavo 5:0 (25:30), bet E. Bendžius neleido toli priešininkams pabėgti (28:30).

View this post on Instagram

Dar vienas @bendzius22 tritaškis ir arena kyla iš savo vietų 🤯🔥👌
A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on Feb 24, 2020 at 11:09am PST

Svečiai naudojosi lietuvių klaidomis gynyboje ir taikliai „šaudė“ iš toli (28:37). Lietuvos rinktinę gelbėjo E. Bendžiaus ir A. Butkevičiaus tritaškiai (37:39).

@bendzius22 šiandienos rungtynėse tiesiog degė! 🔥🔥🔥
A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on Feb 24, 2020 at 12:16pm PST

Fantastišką atkarpą sužaidęs E. Bendžius (1/1 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai), tolima „bomba“ išlygino santykį (42:41). Tačiau Čekija netrukus laimėjo atkarpą 6:0 ir po 20 min. padidino Lietuvos rinktinės deficitą iki 5 taškų – 42:47.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo D. Motiejūno ir T. Dimšos taškais (46:47), bet čekai atsakė tuo pačiu (46:51). Varžovai nuolat pirmavo (50:55, 52:57).

A. Butkevičius ir M. Kuzminskas baudomis, o J. Mačiulis dvitaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo (56:57). Tačiau čekai atsakė savo atkarpa 8:0 ir po Vito Krejči dėjimo bei Vojtecho Hrubano dvitaškio komandas skyrė 9 taškai (56:65). A. Butkevičius tritaškiu ir E. Bendžius metimu su pražanga priartino Lietuvos rinktinę – 62:67 (po 30 min.).

Lemiamas kėlinys prasidėjo P. Valinsko tritaškiu, L. Biručio metimu su pražanga, E. Bendžiaus ir M. Kuzminsko tolimais bei R. Jokubaičio dvitaškiu metimu, o Lietuva net tik po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą (paskutinį sykį – 12:10), bet ir atitrūko 9 taškais (76:67). L. Birutis ir T. Dimša dar pratęsė puikų spurtą (80:67, atkarpa – 18:0, likus 5 min.). T. Dimša taip pat pataikė iš tritaškio zonos, o M. Kuzminskas – nuo baudų metimo linijos (85:73).

V. Hrubanas nenuleido rankų (85:76), bet jo ir čekų įkarštį atšaldė R. Jokubaičio taiklios baudos ir L. Biručio metimas iš po krepšio (89:76, likus 3 min.). Lietuvos rinktinė sumaniai baigė rungtynes ir šventė galutinę pergalę – 97:89.

Rinktinėje debiutavęs R. Jokubaitis per 22 su puse min. pelnė 7 taškus.

Lietuva: Eimantas Bendžius 26 (4 atk. kam., 2 rez. perdav., 26:36 min., 2/2 dvitaškiai, 6/9 tritaškiai, +29 naud. bal.), Laurynas Birutis 17 (3 atk. kam., 5 pražang., 5/8 dvitaškiai, 7/9 baudos), Arnas Butkevičius 11 (8 atk. kam., 4 rez. perdav., 1/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/4 baudos), Donatas Motiejūnas 10 (7 atk. kam., 5/8 dvitaškiai, +13 naud. bal.), Mindaugas Kuzminskas 9 (4 rez. perdav., 0/2 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/4 baudos, +10 naud. bal.), Tomas Dimša 8 (4 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/2 baudos), Rokas Jokubaitis 7 (6 rez. perdav., 3 atk. kam., 2/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/4 baudos), Paulius Valinskas 5 (3 rez. perdav., 1/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Jonas Mačiulis 4 taškai (4 atk. kam., 2/3 dvitaškiai). Mantas Kalnietis (17:25 min., 4 rez. perdav., 0/1 dvitaškiai) taškų nesurinko. Gytis Masiulis ir Martynas Sajus nežaidė.

Čekija: Vojtechas Hrubanas 26 (7/9 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 3/4 baudos, +23 naud. bal.), Patrikas Auda 16 (6/7 dvitaškiai, 4/7 baudos), Jaromiras Bohačikas 11 (4/5 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai), Tomašas Vyoralas ir Vitas Krejčis po 6, Petras Šafarčikas ir Martinas Peterka po 5, Simonas Purslas, Jakubas Širina ir Martinas Križas po 4, Radekas Farsky 2 taškai. Lukas Palyža (02:30 min.) taškų nesurinko.

Statistika (Lietuva – Čekija)

Dvitaškiai: 20/41 (48,78 proc.) – 29/42 (69,05 proc.)

Tritaškiai: 12/23 (52,17 proc.) – 7/23 (30,43 proc.)

Baudų metimai: 21/28 (75 proc.) – 10/17 (58,82 proc.)

Čekai, +3, 95:85. Lieka 33 sek.
Tribūnose aidi „Mes laimėjome“, Bendžius pataikė baudas, lieka 40 sek., 95:82.
Lieka 1 min., pražanga prieš R. Jokubaitį. Rokas pataiko 2 baudas.
Biručio dvi baudos, bet prieš tai Laurynas užsidirbo nesportinę pražangą., likus 1:23 min., 92:82.
Likus 2:20 min., 89:78.
Čekai pelnė 4 taškus, Dimša atsakė tritaškiu (83:73).
Lieka 5:25 min.
Tęsiasi lietuvių dominavimas, 80:67.
Gerą atkarpą tęsia Birutis, 78:67.
Lieka 7 min.
R. Jokubaičio dvitaškis, jau 76:67. Čekų strategas paprašė minutės pertraukėlės.
Čekų pražanga puolime (P. Auda).
Kuzminskas, +3! 74:67.
Bendžiaus tritaškis! 71:67.
Biručio bauda leido Lietuvai išsiveržti į priekį – 68:67.
L. Biručio dvitaškis su pražanga, čekų minutės pertraukėlės, (67:67).
Kėlinį pradeda Pauliaus Valinsko tritaškis – 65:67.
Ketvirtas kėlinys
Po trijų kėlinių – 62:67.
V. Krejci išprovokavo Mačiulio pražangą, čekas pataikė 1 baudą, 62:67.
V. Hrubanas po Mačiulio pražangos pataikė baudą, Bendžius atsakė dvitaškiu su pražanga, 62:66. Lieka 20 sek.
Situaciją kiek švelnina Butkevičius, +3, 59:65.
Lietuvių klaida puolime, V. Hrubanas pataiko dvitaškį, 56:65.
Lieka 2:30 min.
Maskoliūno minutės pertraukėlė.
V. Hrubano ir T. Vyoralo dvitaškiai, po Mačiulio netaiklaus metimo, įspūdinga čekų ataka, pasibaigusi Vito Krejči dėjimu, 56:63.
Butkevičiaus bauda, Mačiulio dvitaškis, M. Kuzminskas išprovokavo nesportinę varžovo pražangą.
Kuzminskas pataikė 1 baudos metimą, 56:57.
Iki kėlinio pabaigos – 5:26 min.
Čekų klaida puolime, Butkevičius prameta tritaškį, vėliau persvarą didina J. Bohacikas – 52:57. Čekų strategas paprašė minutės pertraukėlę.
Trečiame kėlinyje sužaista 4 min.
Jaromiras Bohacikas mindamas tritaškio liniją didina skirtumą, dėjimu atsako Birutis, 52:55.
Komandos apsikeičia taškais, dukart pataikė D-Mo bei Patrikas Auda, 50:53.
Čekų kapitonas Vojtechas Hrubanas pataiko iš toli, 46:49.
Po Kalniečio perdavimo – Dimšos dvitaškis, 46:47.
Kėlinį pradeda D-Mo dvitaškis – 44:47.
Trečias kėlinys
PERTRAUKA
Čekų gretose 14 taškų pelnė Vojtech Hrubanas, 10 – Patrik Auda.
Po pirmosios mačo pusės rezultatyviausias Eimantas Bendžius – 18 taškų, A. Butkevičius pelnė 7, L. Birutis – 6 taškus.
Labai nesėkminga kėlinio pabaiga: A. Butkevičius puolime prasižengė, vėliau Patrikas Auda pataikė baudos metimą, Rokas Jokubaitis nepataikė dvitaškio, o per paskutines sekundes čekai spėjo surengti žaibišką ataką, kurią tiksliai užbaigė Jakubas Sirina, po pirmosios mačo pusės – 42:47.
Vojtechas Hrubanas pataiko iš toli, 42:44.
Bendžius antrame kėlinyje pataikė net 5 tritaškius iš 7-ių.
Karštas Bendžius smeigia dar vieną tritaškį, lietuviai priekyje 42:41. Čekų minutės pertraukėlė.
Lieka 2:34 min.
Bendžiaus 5 iš eilės taškai, 39:41.
Biručio pražanga puolime neleido lietuviams dar labiau priartėti, bet varžovai taip pat puolime nepasižymėjo.
Butkevičiaus tritaškis mažina čekų pranašumą iki 5 taškų (34:39), varžovų strategas prašo minutės pertraukėlės.
Iš toli pykštelėjo ir M. Peterka, M. Kalnietis suklydo perduodamas kamuolį, ir čekai kiek atitrūko – 28:35.
Kitoje aikštės pusėje E. Bendžius užsidirbo nesportinę pražangą, kurią čekai pavertė net 5 taškais. Lietuvos puolėjas atsiskaityti pabandė antru tritaškiu.
E. Bendžius tolimu metu išlygino svarstykles – 25:25.
P. Audos metimais kėlinį užbaigusi Čekija išsaugojo minimalią persvarą – 19:20.
Užsitęsusią tylą nutraukė pirmieji D. Motiejūno taškai pataisant P. Valinsko metimą po gražaus prasiveržimo – 15:16.
Lietuvos rinktinė per pusę kėlinio atkovojo net 9 kamuolius puolime. Labiausiai šia linkme pasidarbavo A. Butkevičius (4 atk. kam.).
Čekų gretose pirmą tritaškį smeigė J. Bohačikas – 12:13.
Savo solo pasirodymą L. Birutis pratęsė įkraudamas kamuolį į krepšį po M. Kalniečio perdavimo ir pirmą kartą išvesdamas į priekį Lietuvos ekipą – 11:10.
Lietuvos rinktinę išjudino D. Motiejūną pakeitęs L. Birutis – vidurio puolėjas baudų metimais pelnė tris taškus iš eilės – 9:10.
Ledus lietuvių gretose pralaužė „Siemens“ arenoje įprastai šeimininkaujantis A. Butkevičius, juo pasekė ir J. Mačiulis – 4:8.
Po dar dviejų sėkmingų čekų atakų be atsako svečiai priekyje – 0:6.
Rungtynės nesėkmingai prasidėjo D. Motiejūnui: vidurio puolėjas praleido po savo krepšiu Martiną Krizą, o kitoje aikštės pusėje užsidirbo pražangą puolime.
Prieš dvikovą tylos minute pagerbtas Kobe Bryanto ir Davido Sterno atminimas.
Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Tomas Dimša, Arnas Butkevičius, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas.

Praėjusį penktadienį belgai sugadino Dariaus Maskoliūno inauguraciją Lietuvos nacionalinės komandos vyriausiojo trenerio pareigose, sutriuškinę svečius 86:65.

Šeimininkų teisėmis 2021 metų Europos čempionate dalyvausiantys ir todėl atrankoje dėl kelialapio nesivaržantys čekai namuose 75:71 nugalėjo Daniją.

Rungtynėms Vilniuje D. Maskoliūnas neregistravo įžaidėjo Žygimanto Janavičiaus, kurį pakeitė savaitgalį prie rinktinės prisijungęs debiutantas Rokas Jokubaitis.

Kitame C grupės susitikime Danija priėmė Belgiją. Belgai pasiekė antrą pergalę 88:72.

Kitas Europos čempionato atrankos „langas“ yra numatytas 2020 metų lapkričio 23 – gruodžio 1 d. Trečiasis ir paskutinis „langas“ vyks 2021 metų vasario 15-23 d.

Europos čempionatas vyks 2021 metų rugsėjo 2-19 dienomis.