Kauniečiams pavyko pasiekti revanšą už pralaimėjimą pirmojo rato susitikime Pirėjuje, kai „Olympiakos“ dar treniravo Kęstutis Kemzūra. Tąsyk „Žalgiris“ varžovams nusileido 9 taškais – 74:83.

Taigi, jeigu abi komandos sezonui pasibaigus surinktų vienodą pergalių skaičių, aukštesnėje pozicijoje dėl geresnio taškų santykio tarpusavio rungtynėse būtų „Žalgiris“.

Pažymėtina, kad „Žalgiris“ šį kartą vertėsi ne tik be Mariaus Grigonio, bet ir be rungtynių dieną prastai pasijutusio Jocko Landale'o.

Savo ruožtu „Olympiakos“ į Kauną atvyko be Georgio Printezio, o rungtynių metu vienas po kito iš rikiuotės iškrito gynėjai Tayloras Rochestie bei Vassilis Spanoulis. Traumą patyręs amerikietis po pertraukos apsritai nebežaidė, o Graikijos krepšinio legenda trečiame kėlinyje netikėtai išėjo į rūbinę, vėliau sugrįžo ant komandos atsarginių suolo, bet aikštėje nebepasirodė.

Nuo pirmo kėlinio iniciatyvą į savo rankas čiupęs „Žalgiris“ visiškai dominuoti pradėjo trečiajame, kuriam įpusėjus taškų skirtumas tarp komandų pasiekė 24 – 69:45.

Nors paskutinio ketvirčio pradžioje svečiai dar pamėgino kilti į šturmą, „Žalgiris“ jį atlaikė ir į savo sąskaitą įsirašė itin svarbią pergalę. Pagal laimėtų rungtynių skaičių žalgiriečiai turnyro lentelėje jau susilygino su „Olympiakos“, o per paskutines šio susitikimo minutes aikštėje pažaisti progą turėjo ir Karolis Lukošiūnas su Eriku Venskumi.

Artūras Milaknis tarp nugalėtojų buvo rezultatyviausias – pelnė 19 taškų (5/7 trit.). Iš viso „Žalgiris“ šiose rungtynėse pataikė 14 iš 22 tritaškių (63,6 proc.). Tai – geriausias kauniečių pataikymo procentas šiame Eurolygos sezone.

OLY savo ruožtu realizavo 6 iš 26 (23 proc. tritaškių).

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 19, K. C. Riversas (4/5 trit.), Martinas Gebenas, Thomas Walkupas – po 12 taškų, Edgaras Ulanovas ir Lukas Lekavičius (5 pražangos) – po 11, Zachas LeDay ir Rokas Jokubaitis – po 7, Nigelis Hayesas 2, Paulius Jankūnas 1 taškas.

„Olympiakos“: Saša Vezenkovas 15, Augustine'as Rubitas 10, Wade'as Baldwinas 9, Nikola Milutinovas 8 (13 atk. kam.), Brandonas Paulas 7, Tayloras Rochestie 6, Vassilis Spanoulis 5, Octavius Ellisas 4, Kostas Papanikolau 3, Antonios Koniaris 2 taškai.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Ketvirtadienį „Žalgirio“ laukia išvykos rungtynės su Eurolygos turnyro lentelės lydere Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa, antradienį iškovojusia 8 pergalę paeiliui – 82:80 išvykoje prieš Maskvos CSKA.

EUROLYGA: „ŽALGIRIS“ – „OLYMPIAKOS“
Sveikinimai su pergale!
89:65.
87:65.
„Žalgirio“ gerbėjus pamažu galima sveikinti su pergale. Jeigu neatsipalaiduos, kauniečiai apskritai turėtų pasiekti ir įtikinamą revanšą už pralaimėjimą 9 taškais pirmajame rate.
Po dar vieno Ulanovo metimo tampa ramiau – įpusėjus paskutiniam kėliniui 85:62.
Ulanovas taiklus iš toli – 80:62. Tritaškį prideda ir Milaknis – 83:62.
Po dar vienos nesėkmingos „Žalgirio“ atakos OLY atsako greitu antpuoliu, mažina atsilikimą iki 77:52 ir priverčia Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės.
Gebenas po Ulanovo perdavimo itin galingai deda į krepšį su Baldwino pražanga. „Žalgiris“ pirmauja 77:58. Deja, netrukus penktą pražangą užsidirba Lekavičius.
Ketvirtojo kėlinio pradžioje 4 asmeninę pranžangą užsidirba Lukas Lekavičius. Kėlinys prasideda nuo 4 Milutinovo taškų iš eilės (69:52). Į tai tritaškiu atsako K. C. Riversas (72:52), bet Milutinovas toliau nerimsta – 72:54.
Rezultatas pamažu tampa triuškinamu – likus minutei iki trečio kėlinio pabaigos 69:45.
OLY treneris Bartzokas užsidirba techninę pražangą.
Spanoulis sugrįžo ant atsarginių suolo, bet kol kas į aikštelę žengti neketina. „Žalgirio“ pranašumas jau siekia 21 tašką – 66:45.
„Žalgiris“ po Walkupo tritaškio tolsta – 62:45. Netrukus – 64:45.
Iki trečio kėlinio pabaigos likus mažiau nei 4 min. į rūbinę iškeliavo „Olympiakos“ veteranas Spanoulis. Per pertrauką ant atsarginių suolo negrįžo ir traumą patyręs Rochestie. „Žalgiris“ pirmauja 57:44.
Arena švilpia, nes arbitrai užfiksuoja Lekavičiaus pražangą prieš Spanoulį puolime, kurios, daugelio manymu, nebuvo. Milaknis po kelių akimirkų smeigia tritaškį – 57:43.
Po Milaknio tritaškio – 54:41. „Žalgirio“ komanda itin užsivedusi.
Trečią kėlinį puikiu tritaškiu paskutinę atakos sekundę pradeda Walkupas – 49:37.
Po 20 min „Žalgiris“ pirmauja 46:37. K.C. Riversas pelnė 9, Lekavičius – 8 taškus. „Turime išlaikyti intensyvumą, nes kitaip žaidžiant su „Olympiakos“ gali baigtis prastai“, – per pertrauką teigė K.C. Riversas.https://twitter.com/bczalgiris/status/1224765607255605249?s=20
Spanoulis antrą kartą šiose rungtynėse iš toli itin netaiklus – kamuolys vėl neliečia nei lentos, nei lanko. LIkus žaisti 1 min. 40 sek. antrame kėlinyje – 41:33.
K.C. Riversas dar kartą pataiko iš toli, kauniečiai pirmauja 39:28. Tritaškiu atsako Rochestie ir Jasikevičius prašo minutės pertraukėlės – 39:31.
Įpusėjus antraja kėliniui „Žalgiris“ pirmauja 36:25.
K. C. Riversas tritaškiu didina atotrūkį iki 34:20. Varžovų treneris Bartzokas prašo minutės pertraukėlės.
Po LeDay dėjimo „Žalgiris“ pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą – 27:17.
Antrasis kėlinys prasideda „Žalgirio“ tritaškiu – po Jokubaičio metimo taiklus K.C. Riversas (25:17).
Jau savo pirmoje atakoje taškus pelno Lekavičius. Sužaidus 10 min. „Žalgiris“ pirmauja 22:17.https://twitter.com/bczalgiris/status/1224759058982408193?s=20
Visiškai laisvo Spanoulio mestas kamuolys net neliečia lanko, Ulanovas savo ruožtu pataiko ir realizuoja jubiliejinį 100-ąjį savo tritaškį turnyre. Iš toli taiklus ir Papanikolau – 18:14.
Skelbiama komercinė pertraukėlė, 15:11 pirmauja žalgiriečiai. Iki pirmo kėlinio pabaigos lieka 3 minutės.
Įpusėjus pirmam kėliniui taškų sąskaitą atsidaro ir Ulanovas – 13:7. Netrukus Baldwinas kiek malšina emocijas arenoje – 13:9.
Spanoulis pataiko iš toli, savo ruožtu šeimininkams taškus renka Walkupas – 6:7. Netrukus Milaknis tritaškiu persveria rezultatą – 9:7.
Rungtynės prasideda nuo sudėtingo Spanoulio metimo, tačiau dvitaškiu atsako ir Milaknis – 2:2.
„Žalgirio“ starto penketas: Walkupas, Milaknis, Ulanovas, Jankūnas, Gebenas.„Olympiakos“ starto penketas: Spanoulis, Baldwinas, Papanikolau, Rubitas, Milutinovas.
Šiose rungtynėse „Žalgiriui“ teks verstis be prastai pasijutusio Jocko Landale'o. https://twitter.com/bczalgiris/status/1224738556834459650?s=20
Dar prieš rungtynes su graikais „Žalgiris“ paskelbė, jog išpardavė visus bilietus ir į po trijų savaičių vyksiantį Eurolygos susitikimą su Milano „Olimpia Armani“.https://twitter.com/bczalgiris/status/1224659893929566211