Skrydžių valdymo centras buvo užfiksavęs keistą sraigtasparnio skriejimo trajektoriją.

Kaip jau pranešta, virš Kalifornijos valstijos sekmadienį buvo susikaupęs didelis rūkas, kuris ir galėjo tapti viena iš tragedijos priežasčių.

Prieš pat avariją skrydžių kontrolės specialistas davė pastabą, jog „sraigtasparnis N72EX skrenda pernelyg žemai“, kad galėtų fiksuoti jo buvimo vietą ir nurodyti tinkamą skrydžio kryptį.

Po kelių sekundžių iš radaro dingo sraigtasparnis: šis atsitrenkė į kalną ir sudužo.

Flightradar24 duomenimis, sraigtasparnis prie kalnų prisiartino būdamas 365 metrų aukštyje, netrukus (9.43 val. vietos laiku) jis staigiai pakilo iki 609 metrų.

9.45 val. oro transporto priemonė pradingo iš radarų, o 9.47 val. Los Andželo ugniagesiai sulaukė pirmojo liudininko skambučio – buvo tvirtinama, kad sraigtasparnis atsitrenkė į Calabaso uolas.


Primename, kad Lietuvos laiku žinia apie K. Bryanto žūtį buvo paskelbta vėlų sekmadienio vakarą. Privatus sraigtasparnis sudužo netoli Kalabaso, kalnuotoje Kalifornijos valstijos vietovėje.

Jau oficialiai paskelbtos ir 8 katastrofoje žuvusių žmonių tapatybės. Be krepšininko ir jo 13-ametės dukros Gigi, avarijos metu gyvybių neteko Altobelli šeima – beisbolo treneris Johnas Altobeli, jo žmona Keri, dukra Alyssa.

Alyssa ir K. Bryanto dukra buvo komandos draugės „Mamba Academy“ mokykloje.

Taip pat informuota, kad žuvo Christina Mauser – merginų krepšinio mokyklos asistentė, palikusi gedėti vyrą ir vaikus, dar dvi keleivės – Sarah Chester ir jos paauglė dukra Payton Chester.

20 metų NBA lygoje rungtyniavęs K. Bryantas visą savo karjerą vilkėjo Los Andželo „Lakers“ marškinėlius ir tapo šio klubo ikona.

Amerikietis per karjerą užfiksavo 25 pelnytų taškų vidurkį, penkiskart tapo lygos čempionu, dukart – finalo naudingiausiu žaidėju ir kartą – naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju.

Vienas geriausių visų laikų krepšininkų du kartus tapo ir olimpiniu čempionu, du sezonus buvo rezultatyviausiu NBA krepšininku, o be to jam priklauso ir antras rezultatyviausias individualus pasirodymas NBA istorijoje – 81 taškas, kurį jis 2006 metais įmetė mače prieš Toronto „Raptors“.