„Buvau sukrėstas. Grįžau vakar po rungtynių namo ir gavau žinutę, įsijungiau televiziją. Supratau, kad tai ne išdaiga, o tikras įvykis. Didelė netektis... Sukrėstas ne tik aš, bet ir žmona, vaikai, kurie net nematė jo žaidžiančio. Visus tai palietė“, – sakė R. Javtokas.

Anot jo, vienas garsiausių visų laikų krepšininkų paliko neišdildomą įspūdį dėl savo asmeninių savybių.

„Manau, kad jis paliko didelį įspaudą kiekvieno krepšininko žaidime. Kobe buvo kovotojas, lyderis. Jeigu man reikėtų apibūdinti profesionalų krepšininką ar tėvą, jis būtų pavyzdys, kuris pirmiausia ateitų į galvą. Kobe buvo talentingas, darbštus, charizmatiškas. Tikras nugalėtojas. Jeigu dabar atsidaręs internetą matai, kaip gedi visas pasaulis, vadinasi, šios savybės visiems įstrigo vienodai.

Pats nelabai ką iš jo galėjau išmokti, nes mūsų pozicijos buvo pernelyg skirtingos, bet jo užsispyrimas, noras davė stimulą kiekvienam“, – kalbėjo R. Javtokas.

Jo teigimu, K. Bryanto atminimą artimiausiose rungtynėse turėtų pagerbti ir „Žalgiris“.

Pats R. Javtokas su K. Bryantu aikštėje taip ir nesusitiko. Jų akistata galėjo įvykti 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse, kuomet K. Bryantas pelnė 6 taškus į Lietuvos rinktinės krepšį, tačiau R. Javtokas tąsyk buvo priverstas praleisti olimpiadą dėl stresinio pėdos lūžio.

Tiesa, 2008-aisiais abu dalyvavo parodomajame mače Kinijoje, vykusiame taip pat prieš olimpines žaidynes.

Primename, kad K. Bryantas ir 13-metė jo duktė Gigi žuvo per devynių aukų pareikalavusią sraigtasparnio katastrofą netoli Los Andželo, kuriam buvęs krepšininkas atidavė visus savo profesionalo karjeros metus.

„Lakers“ klube gynėjas rungtyniavo 1996-2016 metais ir penkiskart tapo NBA čempionu, 2008-aisiais buvo išrinktas geriausiu lygos krepšininku. Su JAV rinktine jis pelnė auksą 2008 metų Pekino ir 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse.