Varžybų TOP-16 G grupėje prancūzai, su viena pergale ir vienu pralaimėjimu, kol kas rikiuojasi paskutinėje vietoje. Tiesa, ši vieta yra nulemta tik blogesnio įmestų ir praleistų taškų santykio, mat visos keturios G grupės ekipos yra iškovojusios po pergalę ir patyrusios po nesėkmę. Monako namuose nusileido Stambulo „Galatasaray“ krepšininkams, tačiau vėliau išvykoje nugalėjo Kazanės UNIKS.

Europos taurės grupių etape žaidę prancūzai iškovojo 6 pergalės bei patyrė 4 pralaimėjimus. Du kartus buvo nusileista grupės lyderei Bolonijos „Virtus“ komandai, o dar po sykį – Andoros „MoraBanc“ ir Rišono „LeZion Maccabi“ ekipoms. 3 iš 4 nesėkmių buvo patirtos varžovų aikštėse.

Agresyvi gynyba

Monako komanda pasižymi ypač kibia bei agresyvia gynyba. Per rungtynes „AS Basket“ perima po 9 kamuolius, o tai yra antras rezultatas visoje lygoje. Gynėjo Antony Klemonso sąskaitoje – po 2,2 perimto kamuolio per rungtynes. Kietą Prancūzijos komandos gynybą puikiai iliustruoja ir 74 taško per rungtynes. Tai yra šeštas geriausias rodiklis Europos taurėje šį sezoną.

Dominavimas puolime

Prancūzai yra antra geriausiai kovojanti ekipa dėl kamuolių puolime, nusileidžianti tik Vilniaus „Rytui“. Per rungtynes Monako krepšininkai po varžovų lenta atkovoja beveik po 13 kamuolių, o geriausiai komandoje tai daro aukštaūgis Ericas Buckneris.

Vienas iš Monako komandos lyderių renka daugiau nei 11 taškų, atkovoja po 6 kamuolius, o iš dviejų taškų zonos krepšį atakuoja net 80 procentų tikslumu (pirma vieta turnyre). E. Buckneris paskutinėse 5 Europos taurės rungtynėse nėra surinkęs mažiau nei 12 taškų bei 7 atkovotų kamuolių.

„Buckneris kartais atkovoja ir 5 kamuolius puolime, o po tų atkovotų kamuolių seka 5 dėjimai – 10 taškų“, – apie krepšininką kalbėjo D. Adomaitis.


Pataikymas iš toli

Monako komanda yra blogiausiai iš toli metanti komanda Europos taurėje. Bendras komandos tritaškių pataikymo procentas nesiekia ir 30 procentų. Tiesa, komanda nepiktnaudžiauja tolimais metimais: jų per rungtynes išmetama vos kiek daugiau nei 20.

Visgi „Ryto“ vyriausiasis treneris nemano, jog tai yra silpnoji šiandienos varžovų vieta.

„Negalime taip sakyti. Paskutinėse rungtynės ir Dee Bostas, ir Norris Cole'as užtikrintai metė tuos metimus. Visgi tolimi metimai galbūt ir yra ta vieta, ties kuria turėsime prisiimti riziką“, – sako D. Adomaitis.

Vilniaus „Ryto“ ir Monako „AS Basket“ trečiadienį 19 val. prasidės „Siemens“ arenoje.