Svečiai nežymiai (29-31) pralaimėjo kovą dėl kamuolių, dažniau klydo (7-12), tačiau taikliau atakavo iš visų pozicijų.

Mūšis Belgrade tapo neeiliniu Pauliui Jankūnui: komandos kapitonas šiame mače tapo geriausiu visų laikų kovotoju dėl kamuolių. Paulius atkovojo 3 kamuolius, to pakako, kad Eurolygos visų laikų rikiuotėje (1783 atkovoti kamuoliai) aplenktų 39-erių Madrido „Real“ puolėją Felipe Reyesą (1782).

Pirmame kėlinyje „Žalgiris“ po dviejų tikslių šeimininkų atakų šovė į priekį 11:0 ir pirmavo 11:4. Karštai savų sirgalių palaikomi „Crvena Zvezda“ krepšininkai neleido nutolti „Žalgiriui“ ir prieš pat kėlinio pabaigą pavijo svečius.

Nervingoje kovoje antrame kėlinyje nei viena ekipa nepirmavo didesne nei 4 taškų persvara. Po dviejų kėlinių švieslentė fiksavo lygų rezultatą – 38:38.

Kovoje taškas į tašką „Žalgiris“ kiek didesnę persvarą susikrovė lemiamo kėlinio pradžioje, kai tritaškį ir dvitaškį pataikė Nigelis Hayesas (53:62).

Likus beveik 3 min. Jamesas Gistas dėjimu kartojo komandos draugo metimą ir sumažino šeimininkų deficitą iki 5 taškų (63:68). Po Š. Jasikevičiaus minutės pertraukėlės Jockas Landale'as atsakė dvitaškiu su pražanga (63:71).

Svečiai išsaugojo trapią persvarą ir laimėjo 76:70.

Turnyro lentelėje „Zenit“, ALBA, „Bayern“ ir „Žalgiris“ turi po 6 pergales ir 13 nesėkmių, ekipos dalinasi 15-18 vietomis.

„Crvena Zvezda“: Lorenzo Brownas 14, Billy Baronas, Vladimiras Štimacas (7 atkov. kam.) ir Jamesas Gistas po 9, Ognjenas Kuzmičius 8 (8 atkov. kam.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17 (4/6 dvit., 1/2 trit., 6/6 baudos, 22 naud. b.), Zach LeDay 10, Artūras Milaknis 9 (3/5 trit.), Thomas Walkupas ir KC Riversas po 8, Edgaras Ulanovas 7, Nigelis Hayesas 5, Martinas Gebenas 3, Paulius Jankūnas (15 min., 3 atkov. kam.) taškų nepelnė, Karolis Lukošiūnas ir Rokas Jokubaitis nežaidė.

Pirmame rate kovą Kaune laimėjo svečiai iš Serbijos 61:59.

Statistika („Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“):

Dvitaškiai: 19/37 (51,4 proc.) – 20/36 (55,6 proc.)

Tritaškiai: 7/28 (25 proc.) – 8/19 (50 proc.)

Baudų metimai: 11/18 (61,1 proc.) – 12/16 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 29

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 13

Perimti kamuoliai: 6 – 6

Klaidos: 7 – 12

Blokai: 4 – 1

Eurolygos rikiuotė po 19 turų (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

18.FC Bayern613-166

Eurolygoje „Žalgiris“ su „Crvena Zvezda“ varžėsi 8-ą kartą ir iškovojo penktą pergalę.

Šią savaitę Eurolygoje žaidžiami du turai, penktadienį „Žalgiris“ Atėnuose susitiks su „Panathinaikos“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (234)