Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 89:73 (23:17, 22:18, 27:19, 17:19) pranoko Stambulo „Galatasaray“ (1/1) krepšininkus.

Puikiai antrą kėlinį pradėjęs „Rytas“ jo pradžioje susikrovė ir dviženklę persvarą 30:19, o tai ir tapo pamatu pergalei. Dviženklis skirtumas laikėsi beveik viso likusio mačo metu.

„Galatasaray“ strigo puolime, maža to, po taiklaus dvitaškio emocijų nesuvaldė Tai Websteris, kuris sugebėjo užsidirbti techninę pražangą, o ši konvertavosi į diskvalifikacine, nes dar pirmame kėlinyje „Galatasaray“ gynėjas buvo užsidirbęs nesportinę pražangą.

Įpusėjus mačui „Rytas“ buvo priekyje 45:35.

Po pertraukos vilniečiai dar labiau padidino apsukas bei sužaidus 30 minučių turėjo rekordinę persvarą 75:54.

Turkai nesudėjo ginklų bei po spurto 10:0 priartėjo 64:75, tačiau mesti rimtesnio iššūkio pabėgusiai D. Adomaičio kariaunai jiems jau nebepavyko.

Šeimininkų viltis lemiamame ketvirtyje daužė Eimantas Bendžius, kuris per paskutines 10 minučių smeigė tris tritaškius bei surinko 10 iš 21 savo taško.

Rungtynių nugalėtojai dominavo po krepšiais. Kovą dėl atšokusių kamuolių jie laimėjo 32:17.

„Galatasaray“: Aaronas Harrisonas 22 (4/9 trit.), Alexas Poythressas 19, Gregas Whittingtonas 12.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 21 (5/9 trit.), Pako Cruzas 19, Arnas Butkevičius 14 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 22 n.b.), Mindaugas Girdžiūnas 12, Terrellas Holloway 9, Martynas Echodas 8 (8 atk. kam.).

Top-16 etapo G grupės varžybas „Rytas“ pradėjo namie 86:91 pralaimėdamas Kazanės UNIKS. Ir praėjusią savaitę tai nebuvo vienintelė vilniečių nesėkmė – šeštadienį LKL susitikime Utenoje „Rytas“ 81:83 nusileido „Juventus“ krepšininkams.

Savo ruožtu „Galatasaray“ iki šios akistatos su „Rytu“ buvo iškovojęs 8 pergales paeiliui, o praėjusią savaitę TOP-16 etapą pradėjo išvykoje 85:73 įveikdamas „Monaco“.

Antradienį G grupėje vykusiame mače „Monaco“ (1-1) krepšininkai išvykoje 84:78 (20:16, 24:19, 17:20, 23:23) nugalėjo Kazanės UNIKS (1-1) komandą.

Tad šioje grupėje visos komandos dabar turi po pergalę ir nesėkmę.

Trečiame ture sausio 22 dieną Lietuvos ekipa namuose priims „Monaco“ krepšininkus.

Top-16 etapo G grupės rikiuotė po trečiadienio rungtynių (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmesti, praleisti taškai, taškų santykis):