Vienų iš sezono favoritų mūšis Barselonoje tarp vietos krepšininkų ir Stambulo „Anadolu Efes“ atstovų baigėsi svečių pergale – 82:86 (19:24, 23:21, 16:21, 24:20).

Itin permainingose rungtynėse ketvirtąjį kėlinį „Barcelona“ pradėjo spurtu 14:0 ir, perėmusi iniciatyvą, išsiveržė į priekį (72:66), o netrukus iš aikštės už antrą techninę pražangą buvo išvytas svečių treneris Erginas Atamanas. Palikdamas aikštę jis ironiškai plojo teisėjams ir prisiprašė „Palau Blaugrana“ arenoje susirinkusių sirgalių švilpimo.

Šis momentas tarsi įkvėpė Turkijos klubą. Vieną taiklų tritaškį po kito į krepšį siuntę svečiai atsitiesė ir sugebėjo išplėšti dramatišką pergalę, kurią nulėmė ir fantastiškas Shane'o Larkino žaidimas paskutinėmis minutėmis.

Iš viso amerikietis pelnė 26 taškus (4/6 dvit., 3/8 trit., 9/9 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 35 efektyvumo balus.

17 taškų pridėjo Chrisas Singletonas, 10 – Krunoslavas Simonas. Svečiai vertėsi be Vasilije Micičiaus, kuris traumą patyrė per treniruotę prieš rungtynes.

„Barcelonai“ 20 taškų pelnė Brandonas Daviesas. Pažymėtina, kad buvęs žalgirietis trečiame kėlinyje surinko visus 16 šeimininkų komandos taškų. Malcolmo Delaney sąskaitoje – 15, Nikolos Mirotičiaus – 14 taškų.

Svečiai realizavo 13 iš 29, o šeimininkai – 12 iš 32 tritaškių. Pagal pergales „Anadolu Efes“ (15/3) pasivijo iki tol pirmavusį Madrido „Real“ klubą. „Barcelona“ pralaimėjo antrą kartą paeiliui ir (13/5) ir yra trečia.

Pergalę iškovoti pavyko ir Kęstučiui Kemzūrai – jo treniruojama Pirėjo „Olympiakos“ (7/11) ekipa išvykoje 93:91 (16:16, 23:20, 31:27, 23:28) palaužė Valensijos „Basket“ (8/10).

Gali būti, kad tai yra paskutinė lietuvio pergalė prie Pirėjo komandos vairo. Graikijos žiniasklaida dar prieš šias rungtynes skelbė, jog „Olympiakos“ artėja prie susitarimo su treneriu Georgiu Bartzoku, kuriam siūloma ilgalaikė sutartis.

Rezultatyviausias tarp nugalėtojų buvo 18 taškų pelnęs Georgis Printezis, 17 taškų – Sašos Vezenkovo, 16 – Kosto Papanikolau sąskaitoje.

Valensijos ekipos gretose išsiskyrė veteranas Fernando San Emeterio – 23 taškai. Vanja Marinkovičius pridėjo 20 taškų.

Savo ruožtu Belgrado „Crvena Zvezda“ (9/9) ekipa, kuri kitą savaitę namie priims Kauno „Žalgirį“, iškovojo pergalę vienoje iš „sunkiausių“ Eurolygos arenų. Serbijos čempionai svečiuose palaužė Vilerbano ASVEL (8/10) krepšininkus, kurie per pirmą ratą namie buvo suklupę vos du kartus – 83:80 (13:30, 17:19, 34:16, 19:15).

Trečiajame kėlinyje serbai atsitiesė po fatališkos rungtynių pradžios, o pergalę jiems tritaškiu priešpaskutinę sekundę per Adreiano Payne'o rankas išplėšė neseniai prie komandos prisijungęs amerikietis Kevinas Punteris.

Iš Pirėjo į Belgradą persikėlęs amerikietis viso surinko 18 taškų, o rezultatyviausias „Cvena Zvezda“ gretose buvo Vladimiras Štimacas su 21 tašku (8/8 dvit.).

Pralaimėjusiems 17 taškų pelnė A. Payne'as, 14 – Rihardas Lomažas.

Eurolygos turnyro lentelė po 18 turų
(vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, pelnyti taškai, praleisti taškai, taškų santykis)

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)