Paskutines Eurolygos pirmojo rato rungtynes „Maccabi“ pradėjo trim taikliais tritaškiais iš eilės ir ėmė diktuoti savo sąlygas aikštėje.

„Žalgiris“ atrado savo lyderį – Artūrą Milaknį, kuris neleido svečiams nutolti, o antrojo ketvirčio pradžioje po Edgaro Ulanovo tritaškio ir Luko Lekavičiaus dvitaškio žalgiriečiai pirmą kartą dvikovoje išsiveržė į priekį 25:23.

Tiesa, Izraelio čempionai netrukus įklampino žalgiriečius į savo kibią gynybą, spurtavo 0:12 ir vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas. Įpusėjus rungtynėms „Žalgiris“ atsiliko 29:34.

Po didžiosios pertraukos „Maccabi“ vėl surengė spurtą 0:10 ir skirtumas padidėjo iki 15 – 29:44.

Š. Jasikevičiaus auklėtiniams teko gerokai paplušėti, tačiau po KC Riverso, L. Lekavičiaus ir Zacho LeDay taiklių metimų rezultatas tapo lygus (53:53) likus žaisti 10 minučių.

L. Lekavičius pratęsė savo šou – pelnė 6 taškus iš eilės ir žalgiriečiai išsiveržė į priekį 61:53, tačiau svečiai baltos vėliavos nekėlė ir sumažino skirtumą iki minimumo. Vis dėlto pergalės žalgiriečiai iš rankų nepaleido ir šventė pergalę.

Rezultatyviausias šio sezono Eurolygos rungtynes sužaidė L. Lekavičius. Įžaidėjas pelnė 23 taškus (3/5 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 5/5 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo dukart, išprovokavo 3 pražangas, dukart prasižengė ir surinko 20 naudingumo balų.

Kitas rungtynes Lietuvos čempionai žais sausio 9 dieną Madride su viena iš turnyro favoričių „Real“ komanda.

Žalgiris“: Lukas Lekavičius 23 (3/5 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 5/5 baudos, 20 naud.b.), Artūras Milaknis, Zachas LeDay ir Edgaras Ulanovas po 10, KC Riversas 7, Martinas Gebenas 6, Thomas Walkupas 5 (7 atk.k., 6 kl.), Nigelas Hayesas 2, Jockas Landale'as 0.

Maccabi“: Jake'as Cohenas 20, Tyleris Dorsey 18, Elijah Bryantas 9.