Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai rezultatyviose rungtynėse namuose krito 82:86 (21:19, 27:28, 9:17, 25:22) bei patyrė jau septintąjį pralaimėjimą iš eilės.

Pralaimėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 16 taškų pelnęs Edgaras Ulanovas. „Basket“ į priekį vedė karjeros mačą sužaidęs Louisas Labeyrie, kurio sąskaitoje – 22 taškai ir 5 atkovoti kamuoliai.

Kauniečiai pustrečio kėlinio laikė iniciatyvą savo rankose, tačiau įgyti didesnio pranašumo nei 7 taškai nepavyko – „Basket“ nuolat laikėsi greta ir žaidė taškas į tašką.

Susitikimo lūžis įvyko trečiojo ketvirčio pabaigoje, kai ispanai laimėjo atkarpą 11:2 bei išsiveržė į priekį 64:57. Ne ką prasčiau ketvirtąjį kėlinį pradėję svečiai netrukus įgijo ir dviženklę persvarą 72:59.

Lemiamo ketvirčio viduryje K.C. Riversas galiausiai, tryliktuoju bandymu, pataikė pirmąjį savo tritaškį Eurolygoje vilkint „Žalgirio“ aprangą (64:72), o tai sugrąžino šeimininkus į kovą.

11:3 spurtavęs „Žalgiris“ prisivijo Valensijos klubą 70:75, tačiau priešpaskutinę minutę ketvirtąjį savo tritaškį pataikęs Louisas Labeyrie leido svečiams pasijausti saugiai – 78:70.

Paskutinę minutę Kauno ekipa dar mėgino kilti į lemiamą šturmą, tačiau neklydę ispanai pergalės iš savo rankų nebepaleido.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16, Thomasas Walkupas 15 (7 rez. perd.), Jockas Landale'as 12, Zahas LeDay 10, Artūras Milaknis 9, Lukas Lekavičius ir K.C. Riversas (2/8 trit.) po 8, Paulius Jankūnas ir Nigelas Hayesas po 2, Martinas Gebenas 0.

„Basket“: Louisas Labeyrie 22, Quino Colomas 12 (9 rez. perd.), Maurice'as Ndouras 9, Bojanas Dubljevičius, Aaronas Doornekampas, Alberto Abalde ir Samas Van Rossomas po 8.

Turnyrinė lentelė po 13 turų:
(vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmesti taškai, praleisti taškai, taškų santykis)

EUROLYGA: "ŽALGIRIS" – "BASKET"
"Žalgiris" praranda kamuolį. Iki rungtynių pabaigos lieka 3,2 sek. Minutės pertraukėlė. "Žalgiris" atsilieka 82:86.
E. Ulanovas pataiko tritaškį - 82:84. Žaisti lieka 8 sek. Svečiai pataiko abu baudų metimus - 82:86.
KC Riversas prasižengia. Svečiai pataiko baudų metimus. Žaisti leika 16,7 sek. - 79:84.
A. Abalde taiklus iš po krepšio, KC Riversas pataiko tritaškį - 79:82.
A. Milaknis šveičia tritaškį, jis netaiklus, tačiau snaiperis išprovokuoja pražangą. Iš trijų baudos metimų taiklūs du - 76:80. Žaisti lieka 1 min.
Žalgiriečiai prasiženga, S. Van Rossomas pataiko abu baudų metimus - 74:80. Žaisti lieka 1:13
A. Milaknis prasiveržia po krepšiu ir pelno dar du taškus. "Žalgiris" - "Basket" 74:78. Minutės pertraukėlė
P. Jankūno tritaškis netaiklus, kamuolį pataiso Z. LeDay - 72:78.
Th. Walkupo metimas netaiklus. L. Labeyrie smeigia taiklų tritaškį. 70:78. Žaisti lieka 2 min. Minutės pertraukėlė.
Z. LeDay greitoje kontratakoje krauna kamuolį iš viršaus - 70:75. Žaisti lieka 3 min.https://twitter.com/EuroLeague/status/1205576473404297216
Techninę pražangą gauna M. Ndouras. E. Ulanovas prameta baudos metimą.
E. Ulanovas pelno dvitaškį iš po krepšio, dar dvitaškį prideda Z. LeDay - 68:75.
Valensijos komanda per lengvai pelno taškus - 64:74.
Th. Walkupas atsako dviem taškais, KC Riversas prideda taiklų tritaškį. Tai pirmasis amerikiečio tritaškis po 13 iki tol Eurolygoje pramestų tolimų metimų. "Žalgiris" - "Basket" 64:72. Minutės pertraukėlė.
V. Marinkovičius smeigia taiklų tritaškį ir išprovokuoja Z. LeDay pražangą. Svečiai tolsta - 59:72.
J. Landale'as prasižengia puolime. Tai penktoji australo pražanga ir jis savo pasirodymą šiose rungtynėse baigė.
A. Milaknis iš po krepšio pelno dvitaškį ir nutraukia taškų badą - 59:68.
Z. LeDay metimas blokuojamas, o varžovai įgauna dviženklę persvarą - 57:68. Minutės pertraukėlė.https://twitter.com/EuroLeague/status/1205571867072876544
"Žalgirio" atakos ir toliau bevaisės. M. Tobey pelno du taškus su pražanga. "Žalgiris" atsilieka 57:66.
30 min; 57:64. Prieš lemiamą ketvirtį svečiams pavyksta įgyti rekordinę persvarą.
29 min; 57:59. Ispanų spurtą nutraukia Jankūnas.
27 min; 55:56. Labeyrie pataiko trečiąjį savo tritaškį.
25 min; 55:53. Lekavičiaus du taškai.
23 min; 53:53. Dvitaškį įmeta Landale'as, bet varžovai lygina rezultatą.
21 min; 51:50. Doornekampas ir Walkupas keičiasi tritaškiais.
Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmauja 48:47. Edgaras Ulanovas pelnė 11, Jockas Landale'as – 10 taškų. Ispanams jau 10 taškų, 7 rezultatyvius perdavimus ir 19 naudingumo balų surinko Quino Colomas. https://twitter.com/EuroLeague/status/1205563185400569856?ref_src=twsrc%5Etfw
20 min; 48:47. Dubljevičius persveria rezultatą, bet Landale'as atsako baudų metimais.
18 min; 44:43. Colomas smeigia dar vieną tritaškį.
17 min; 40:38. Du varžovų tritaškiai privertė Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės.
16 min; 38:32. Po dvitaškį pataikė Landale'as ir Hayesas.
15 min; 34:30. Lekavičius įmeta trečiąjį dvitaškį iš eilės.
14 min; 32:25. Landale'as pataiko baudų metimus, Lekavičius pelno keturis taškus iš eilės.
12 min; 26:23. Milaknis pataiko iš toli, Landale'as prideda dvitaškį.
Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmauja 21:19. Rezultatyviausiai žaidžia 8 taškus jau surinkęs Zachas LeDay. https://twitter.com/bczalgiris/status/1205552453233651712?ref_src=twsrc%5Etfw
10 min; 19:19. Ulanovas pasižymi efektingu dėjimu, o Van Rossomas atsako tritaškiu.
9 min; 17:16. LeDay pelno šeštąjį tašką iš eilės.
8 min; 15:16. LeDay įmetė du dvitaškius.
6 min; 11:12. Walkupo ir Riverso dvitaškai.
5 min; 7:12. Kauniečiai klysta ketvirtą kartą, o tuo pasinaudojantys ispanai veržiasi į priekį.
3 min; 5:3. Ulanovas pataikė iš toli.
1 min; 2:0. Pirmuosius taškus pelno Ulanovas.