„Domanto vardu noriu padėkoti visiems balsavusiems ir išrinkusiems geriausiu antrus metus iš eilės bei noriu palinkėti visiems sveikatos“, – kalbėjo prizą už savo sūnų atsiėmęs Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

„Noriu pasveikinti visus nominantus ir laimėtojus. Kaip ir pernai sakiau, linkiu ypač jaunimui neužriesti nosies, rodyti pavyzdį kitiems ir siekti savo tikslų“, – pridūrė LKF prezidentas.

„Ačiū visiems, kurie mane ir vėl išrinko geriausiu šalies krepšininku. Noriu padėkoti treneriams ir komandos draugams, kurie man padeda tobulėti. Dėkoju šeimai ir sirgaliams, kurie mane visada palaiko. Linkiu visiems geros šventės ir susitiksime birželį Kaune“, – atsiųstame vaizdo įraše teigė D. Sabonis.

View this post on Instagram

Geriausias 2019 metų Lietuvos krepšininkas - @dsabonis11 #mesuzlietuva
A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on Dec 3, 2019 at 10:24am PST

D. Sabonis geriausiu šalies krepšininku išrinktas antrus metus iš eilės. Tarp kandidatų buvo Memfio „Grizzlies“ aukštaūgis Jonas Valančiūnas ir Kauno „Žalgirio“ narys Marius Grigonis.

Geriausia šalies krepšininke pripažinta Gintarė Petronytė. Ji geriausia šalyje tapo trečią sykį.

„Norėjau labai padėkoti visiems atidavusiems balsus šiuose rinkimuose. Tikrai labai dėkoju už pasitikėjimą ir siunčiu visiems linkėjimus“, – sakė G. Petronytė.

View this post on Instagram

Geriausia 2019 metų Lietuvos krepšininkė - @gintgigi #mesuzlietuva
A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on Dec 3, 2019 at 10:22am PST

Geriausia metų rinktine išrinkta Lietuvos Europos vicečempionė Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) merginų krepšinio komanda.

U-20 amžiaus kategorijoje triumfavo Rokas Jokubaitis ir Gabija Šegždaitė, U-18 kategorijoje daugiausiai balsų gavo Marekas Blaževičius ir Simona Visockaitė, o jauniausių, U-16 amžiaus, kategorijoje nugalėjo Paulius Murauskas ir Justė Veronika Jocytė.

View this post on Instagram

Geriausia 2019 metų Lietuvos komanda - #U16 merginų rinktinė! #mesuzlietuva
A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on Dec 3, 2019 at 10:30am PST

Prizu už gyvenimo nuopelnus krepšiniui buvo apdovanotas Modestas Paulauskas, o Vilius Stanišauskas buvo pripažintas geriausiu metų jaunimo treneriu.

Renginio metu buvo apdovanotos ir geriausios krepšinio mokyklos, kurių reitingą lėmė mokyklų ir jų auklėtinių pasiekimai. Geriausia tarp merginų pripažinta krepšinio mokykla „Žalgiris“, o tarp vaikinų – Vlado Knašiaus krepšinio mokykla.

View this post on Instagram

Padėka už gyvenimo nuopelnus Lietuvos krepšiniui - Modestui Paulauskui! #mesuzlietuva
A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on Dec 3, 2019 at 10:05am PST

Geriausių Lietuvos metų krepšininkų ir krepšininkių rinkimai rengiami dvyliktą kartą. 2008-aisiais geriausiu buvo išrinktas Ramūnas Šiškauskas (vyko bendri moterų ir vyrų rinkimai), 2009-aisiais – Gintarė Petronytė ir Linas Kleiza, 2010-aisiais – S. Linkevičienė ir L. Kleiza, 2011-aisiais R. Valentienė ir J. Valančiūnas, 2012-aisiais – S. Linkevičienė ir J. Valančiūnas, 2013-aisiais – L. Pikčiutė ir M. Kalnietis, 2014-aisiais – G. Petronytė ir J. Valančiūnas, 2015-aisiais – G. Petronytė ir J. Mačiulis.

2016-ųjų metų laureatais tapo pirmą kartą geriausiais šalyje krepšininkais išrinkti Mindaugas Kuzminskas ir Kamilė Nacickaitė. Dar po metų, 2017-aisiais, vėl triumfavo K. Nacickaitė ir J. Valančiūnas, o 2018-aisiais geriausiais išrinkti D. Sabonis ir Kamilė Nacickaitė.