„Žalgiriui“ nekrito tolimi metimai (4/19), be to, tylėjo lyderiai – Marius Grigonis ir Zachas Leday Pirėjuje kartu pelnė vos 9 taškus.

„Olympiakos“ gretose vieną geriausių sezono mačų sužaidė 37-erių veteranas Vassilis Spanoulis – 16 taškų ir 7 rezultatyvūs perdavimai, naudingi buvo ir abu naujokai. Trečią Eurolygos mačą žaidęs aukštaūgis Willie Reedas puikiai pavaduodavo Nikolą Milutinovą, pelnė 10 taškų, o patyręs Tayloras Rochestie prie pergalės prisidėjo 8-iais.

Pirmosiomis mačo minutėmis trapią persvarą turėjo svečiai (7:3, 10:7, 16:13), bet sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidę Kęstučio Kemzūros auklėtiniai prieš antrą ketvirtį pirmavo 19:18.

Pirmojo kėlinio pradžioje greitas dvi pražangas susirinkęs Jockas Landale'as į aikštę sugrįžo itin sėkmingai. Australas iš karto išplėtė „Žalgirio“ puolimą, pataikė tritaškį, įdėjo iš viršaus ir kauniečiai buvo įgiję rekordinę 6 taškų persvarą (25:31).

Po K. Kemzūros pertraukėlės tritaškį pataikė V. Spanoulis, iki minimumo deficitą mažino Nikola Milutinovas ir jau netrukus pauzės prašė Š. Jasikevičius.

Kėlinį užbaigė Pauliaus Jankūno dvitaškis, po kurio svečiai prieš antrąją mačo pusę pirmavo 39:37.

Net penkis tritaškius po pertraukos pataikę šeimininkai prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 60:55. Prieš tai iki pertraukos „Olympiakos“ buvo pataikęs tik vieną tolimą metimą. Ketvirto kėlinio viduryje šeimininkai po Brandono Paulo tritaškio susikrovė 10-ies taškų pranašumą (71:61).

„Žalgiriui“ nekrito tolimi metimai, be to, tylėjo lyderiai – Marius Grigonis ir Z. Leday kartu pelnė vos 9 taškus.

Sėkmingai pranašumą išsaugoję K. Kemzūros auklėtiniai atsitiesė po dviejų košmariškų rungtynių namuose ir laimėjo 83:74.

„Žalgirio“ gretose geriausias sezono rungtynes sužaidė J. Landale'as – 23 taškai.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 16 (5/8 dvit., 2/6 trit., 7 rez. perd.), Nikola Milutinovas (4/5 dvit., 6/9 baud., 8 atkov. kam.) ir Brandonas Paulas (3/3 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud.) po 14, Georgios Printezis ir Willie Reedas (4/5 dvit. dvit.) po 10, Tayloras Rochestie 8, Augustine Rubit 4, Antonios Koniaris 3, Kostas Papanikolaou ir Saša Vezenkovas po 2 taškus.

„Žalgiris“: Jockas Landale'as 23 (7/8 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud., 23 naud. balai), Lukas Lekavičius 14 (4/7 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud., 4 rez. perd.), Thomas Walkupas 10 (5 rez. perd.), Alexas Perezas, Martinas Gebenas ir Marius Grigonis (1/4 dvit., 1/3 trit.) po 5, Zachas LeDay 4 (2/5 dvit., 2 atkov. kam., -3 naud. bal.), Nigel Hayesas 3, Paulius Jankūnas 2, Artūras Milaknis 1 (0/3 trit., 1/1 baud.), Rokas Jokubaitis per 2 min. taškų nepelnė.

Statistika („Olympiakos“ ir „Žalgiris“):

Dvitaškiai: 19/28 (67,9 proc.) – 22/44 (50 proc.)

Tritaškiai: 8/26 (30,8 proc.) – 4/19 (21,1 proc.)

Baudų metimai: 21/25 (84 proc.) – 18/19 (94,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 16

Perimti kamuoliai: 4 – 6

Klaidos: 12 – 10

Blokai: 5 – 0

Iki šio mačo „Olympiakos“ Eurolygoje buvo laimėjęs tik dvejas rungtynes iš septynių, o paskutiniai du susitikimai namie buvo tiesiog košmariškai nevykę. Tel Avivo „Maccabi“ pralaimėta 65:90, Stambulo „Anadolu Efes“ – 67:86. Kadangi kiek anksčiau namie „Olympiakos“ nusileido ir Sankt Peterburgo „Zenit“, „raudonųjų“ gerbėjai progą džiaugtis pergale namie šį sezoną turėjo vos kartą, kai buvo įveikta autsaiderė Valensijos „Basket“ ekipa.

Kitą dvigubą Eurolygos savaitę „Žalgiris“ žais namuose, antradienį priims Atėnų „Panathinaikos“, ketvirtadienį – „Crvena Zvezda“. „Olympiakos“ žais Miunchene prieš „Bayern“ bei Berlyne prieš ALBA.

Eurolygos rikiuotė po 8 turų (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmesti, praleisti taškai, taškų santykis):