„Žalgiriui“ nekrito tolimi metimai (4/19), be to, tylėjo lyderiai – Marius Grigonis ir Zachas Leday Pirėjuje kartu pelnė vos 9 taškus.

„Olympiakos“ gretose vieną geriausių sezono mačų sužaidė 37-erių veteranas Vassilis Spanoulis – 16 taškų ir 7 rezultatyvūs perdavimai, naudingi buvo ir abu naujokai. Trečią Eurolygos mačą žaidęs aukštaūgis Willie Reedas puikiai pavaduodavo Nikolą Milutinovą, pelnė 10 taškų, o patyręs Tayloras Rochestie prie pergalės prisidėjo 8-iais.

Pirmosiomis mačo minutėmis trapią persvarą turėjo svečiai (7:3, 10:7, 16:13), bet sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidę Kęstučio Kemzūros auklėtiniai prieš antrą ketvirtį pirmavo 19:18.

Pirmojo kėlinio pradžioje greitas dvi pražangas susirinkęs Jockas Landale'as į aikštę sugrįžo itin sėkmingai. Australas iš karto išplėtė „Žalgirio“ puolimą, pataikė tritaškį, įdėjo iš viršaus ir kauniečiai buvo įgiję rekordinę 6 taškų persvarą (25:31).

Po K. Kemzūros pertraukėlės tritaškį pataikė V. Spanoulis, iki minimumo deficitą mažino Nikola Milutinovas ir jau netrukus pauzės prašė Š. Jasikevičius.

Kėlinį užbaigė Pauliaus Jankūno dvitaškis, po kurio svečiai prieš antrąją mačo pusę pirmavo 39:37.

Net penkis tritaškius po pertraukos pataikę šeimininkai prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 60:55. Prieš tai iki pertraukos „Olympiakos“ buvo pataikęs tik vieną tolimą metimą. Ketvirto kėlinio viduryje šeimininkai po Brandono Paulo tritaškio susikrovė 10-ies taškų pranašumą (71:61).

„Žalgiriui“ nekrito tolimi metimai, be to, tylėjo lyderiai – Marius Grigonis ir Z. Leday kartu pelnė vos 9 taškus.

Sėkmingai pranašumą išsaugoję K. Kemzūros auklėtiniai atsitiesė po dviejų košmariškų rungtynių namuose ir laimėjo 83:74.

„Žalgirio“ gretose geriausias sezono rungtynes sužaidė J. Landale'as – 23 taškai.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 16 (5/8 dvit., 2/6 trit., 7 rez. perd.), Nikola Milutinovas (4/5 dvit., 6/9 baud., 8 atkov. kam.) ir Brandonas Paulas (3/3 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud.) po 14, Georgios Printezis ir Willie Reedas (4/5 dvit. dvit.) po 10, Tayloras Rochestie 8, Augustine Rubit 4, Antonios Koniaris 3, Kostas Papanikolaou ir Saša Vezenkovas po 2 taškus.

„Žalgiris“: Jockas Landale'as 23 (7/8 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud., 23 naud. balai), Lukas Lekavičius 14 (4/7 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud., 4 rez. perd.), Thomas Walkupas 10 (5 rez. perd.), Alexas Perezas, Martinas Gebenas ir Marius Grigonis (1/4 dvit., 1/3 trit.) po 5, Zachas LeDay 4 (2/5 dvit., 2 atkov. kam., -3 naud. bal.), Nigel Hayesas 3, Paulius Jankūnas 2, Artūras Milaknis 1 (0/3 trit., 1/1 baud.), Rokas Jokubaitis per 2 min. taškų nepelnė.

Statistika („Olympiakos“ ir „Žalgiris“):

Dvitaškiai: 19/28 (67,9 proc.) – 22/44 (50 proc.)

Tritaškiai: 8/26 (30,8 proc.) – 4/19 (21,1 proc.)

Baudų metimai: 21/25 (84 proc.) – 18/19 (94,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 16

Perimti kamuoliai: 4 – 6

Klaidos: 12 – 10

Blokai: 5 – 0

Eurolyga: "Olympiakos" - "Žalgiris"
Ačiū buvusiems kartu. Kitą dvigubą Eurolygos savaitę „Žalgiris“ žais namuose, antradienį priims Atėnų „Panathinaikos“, ketvirtadienį – „Crvena Zvezda“. „Olympiakos“ žais Miunchene prieš „Bayern“ bei Berlyne prieš ALBA.
Milutinovas pataiko baudas, o Ulanovo paskutinį metimą blokuoja Papanikolaou. Rungtynių pabaiga – 83:74.
Kemzūros minutės pertraukėlė, Perezas pataikė dvitaškį su pražanga, be to techninę užsidirbo B. Paulas (81:74).
Liko 52 sek.
Perezo dvitaškis su pražanga, vėliau ir B. Paulo techninė pražnaga, 81:74.
Spanoulio dvitaškis, 81:68, lieka 1:30 min.
Po Landale'o baudos metimų, 79:68.
Aikštėje Rokas Jokubaitis.
Grigonis, +2, 77:66. Bet Spanoulis išmaudo visą „Žalgirio“ gynybą (79:66).
Tolimą metimą prametė Walkupas, vėliau netaiklus Lekavičius. O B. Paulas dėjimu didina skirtumą – 76:63.
Pagal bendrą efektyvumo koeficientą žalgiriečiai nuo Pirėjo klubo atsilieka 55-87.
Ulanovas prametė tritaškį, o Rochestie pataikė dar vieną tritaškį (74:61). Landale'as atsakė dvitaškiu (74:63), lieka 4:30 min.
B. Paulas pataikė tritaškį, pirmą kartą ekipas skiria 10 taškų (71:61).
Jockas Landale'as ir Lukas Lekavičius kartu sudėjus yra pelnę beveik pusę žalgiriečių taškų (30 iš 61).
5-oji OLY pražanga, Walkupas baudomis mažina skirtumą, 66:61.
Spanoulio atsakymas, 66:5.
Lekavičius, +2, 64:59.
OLY 4-oji komandinė pražanga.
Milutinovo galingas dėjimas ir Šaras prašo minutės pertraukėlės – 64:57. Liko 7:31 min.
Walkupo netaiklus tritaškis.
Grigonio pražanga kovojant dėl kamuolio, jam taip pat 4-oji pražanga.
Walkupo klaida puolant.
Lemiamą kėlinį atidarė Landale'o taiklios baudos, tačiau gynyboje geriausią mačą Eurolygoje žaidžiantis australas prasižengė prieš Milutinovą, Jockas užsidirbo 4-ą pražangą ir buvo priverstas sėstis ant suolo (62:57).
Ketvirtasis kėlinys
Grigonio pražanga prieš A. Rubitą, 60:53, „Žalgiriui“ lieka 5 sek.
Lekavičius išprovokavo trečią varžovų ekipos pražangą, 58:53.
W. Reedas, dvitaškis su Z. LeDay pražanga, 58:51.
Lieka 40 sek.
LeDay dėjimas – 55:51.
Milaknis prametė tritaškį.
Per kėlinį Pirėjo komanda pataikė jau 5 tritaškius. Iki tol per pirmus du buvo realizavusi vos 1.
B. Paulas pataiko tritaškį, Šaras ypač nepatenkintas tuo. Minutės pertraukėlė (55:49).
W. Reedas pataikė 1 baudą, A. Perezas atsakė dvitaškiu, 52:49.
Lieka 2:10 min. iki lemiamo kėlinio.
Lekavičius mažina skirtumą, 51:47.
Klaida puolime, Hayeso perdavimo nesitikėjo LeDay.
Po sėkmingos gynybos nepavyko sėkminga ataka, Lekavičius prametė, o Rochestie pataiko tritaškį – 51:45.
Landale'o dvitaškis, jau 15-as taškas, 48:45.
Minutės pertraukėlė
Spanoulio tritaškis – 48:43.
Sužaista pusę kėlinio.
Walkupas mažina skirtumą (45:43).
Sudėtingą Spanoulio dvitaškį taiso Milutinovas, po 3 min. tylos Ulanovas pelno pirmuosius svečių taškus trečiame kėlinyje (45:41).
Printezio tritaškis, 40:39.
Trečio kėlinio pradžia
„Olympiakos“ gretose rezultatyviausias Spanoulis - 7 taškai, po 6 pelnė Brandonas Paulas ir Willie Reedas.
Po dviejų kėlinių „Žalgirio“ gretose rezultatyviausias J. Landale'as – 13 taškų, L. Lekavičius pelnė 7 taškus.
Pertrauka
Jankūnas dvitaškiu užbaigia antrą kėlinį, po jo 39:37 priekyje „Žalgiris“.
Pažymėtina, kad pirmoje rungtynių pusėje visiškai neatpažįstamas ir tarsi perdegęs prieš savo buvusią komandą atrodė „Žalgirio“ puolimo lyderis Zachas LeDay, pelnęs 2 taškus, tačiau pataikęs tik 1 iš 4 metimų, gavęs 2 blokus ir surinkęs neigiamą efektyvumo koeficientą (-3).
Iki ilgosios pertraukos liko 33 sek.
Po sėkmingo darbo gynyboje į puolimą nuskuodęs Landale'as dvitaškiu išvedė svečius į priekį (35:37), Kemzūra prašo minutės pertraukėlės.
Willy Reedas po rezultatyvaus perdavimo persvėrė rezultatą, bet jį išlygino Landale'as (35:35).
Po Printezio baudos lygu – 33:33, iki ilgosios pertraukos 2 min.
Printezio dvitaškis su pražanga (32:33), Šaras prašo minutės pertraukėlės.
N. Milutinovas mažina skirtumą iki munimumo, greitoje atakoje Walkupas atsakė dvitaškiu.
Spanoulis tritaškiu mažina skirtumą, vėliau Hayesas prameta (28:31).
Pirmojo kėlinio pradžioje greitas dvi pražangas susirinkęs Jockas Landale'as į aikštę sugrįžo itin sėkmingai. Australas iš karto išplėtė „Žalgirio“ puolimą, pataikė tritaškį, įdėjo iš viršaus ir kauniečiai įgijo kol kas rekordinę 6 taškų persvarą.
Hayeso tritaškis ! 25:31, Kemzūra prašo pertraukėlės.
Landale'as dvitaškiu didina pranašumą, tai 9-as australo taškas.
A. Rubitas baudų metimais persvėrė rezultatą, bet Landale'as pataiko tritaškį (25:26, sužaidus pusę kėlinio).
OLY nesugebėjo per 24 sek. sėkmingai užpulti, sužaidus 4 min. 23:23.
Milutinovo blokas LeDay.
Milutinovo dvitaškis su pražanga, tiesa, prameta baudą, 23:23.
B. Paulas lygina rezultatą, Lekavičius pelno savo 7-ą tašką, 21:23.
Lekavičiaus tritaškis, 19:21, tai gynėjo 5-asis taškas.
Antras kėlinys
Po pirmo kėlinio OLY priekyje 19:18.
Vieną varžovų pražangą puolime išprovokavęs keletą kartų su teisėju padiskutavęs Paulius Jankūnas greitai tapo nemėgstamiausiu žmogumi Pirėjo ekipos sirgalių tarpe. Žalgiriečių kapitoną lydi švilpimas ir kaukimas.
Brandonas Paulas mažina skirtumą dvitaškiu, vėliau išprovokavo Alexo Perezo pražangą. B. Paulas persveria rezultatą – 19:18.
Zachas LeDay pelno pirmuosius taškus ir didina „Žalgirio“ persvarą (13:16).
Grigonio tritaškis, 7:10.
Ant suolo sėdęs Nigelas Hayesas gauna itin rimtą moralą iš Jasikevičiaus, kliūna ir Ulanovui. Minutės pertraukėlė, 7:7.
Hayesas prasižengia puolime.
Spanoulis mažina skirtumą, 5:7.
Landale'ą pakeitęs Gebenas pelnė dvitaškį su pražanga – 3:7. Dar vėliau OLY suklydo išsimetant kamuolį.
Arenoje yra techninių problemų. Neveikia dalis švieslentės, pranešėjo mikrofonas užstrigęs ir skleidžia tik šnypštimą.
Landale'as lygina taškus iš po krepšio (sužaidus 2 min.).
Papanikolaou pelno pirmuosius taškus – 2:0.
Abi ekipos apsikeitė netiksliomis atakomis.
Rungtynių pradžia
„Žalgiris“: Thomas Walkup, Marius Grigonis, Nigel Hayes, Edgaras Ulanovas, Jock Landale.
„Olympiakos“ startinis penketas: Vassilis Spanoulis, Antonios Koniaris, Georgios Printezis, Kostas Papanikolaou, Nikola Milutinovas.
Rungtynėms neregistruotas Willas Cherry.
Rungtynių pabaiga – 83:74.
Milutinovo taiklios baudos, 83:74.

Iki šio mačo „Olympiakos“ Eurolygoje buvo laimėjęs tik dvejas rungtynes iš septynių, o paskutiniai du susitikimai namie buvo tiesiog košmariškai nevykę. Tel Avivo „Maccabi“ pralaimėta 65:90, Stambulo „Anadolu Efes“ – 67:86. Kadangi kiek anksčiau namie „Olympiakos“ nusileido ir Sankt Peterburgo „Zenit“, „raudonųjų“ gerbėjai progą džiaugtis pergale namie šį sezoną turėjo vos kartą, kai buvo įveikta autsaiderė Valensijos „Basket“ ekipa.

Eurolygos rikiuotė po 8 turų (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmesti, praleisti taškai, taškų santykis):