20-mečio Georgio Kalaitzakio, surinkusio 22 taškus, tempiami šeimininkai šventė sensacingą pergalę 68:65 (13:20, 19:15, 18:15, 18:15).

Deivido Sirvydžio tritaškis prieš pat sireną, galėjęs išplėšti pratęsimą, skriejo į lentą.

Apskritai svečiai šioje dvikovoje tepataikė vos 4 tolimus bandymus iš 22-iejų (18 proc.), tik 11 baudų iš 19-os (58 proc.) ir padarė net 17 klaidų.

Beje, Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniams triumfuoti prieš LKL vicečempionus nesutrukdė net tai, kad šį mačą dėl traumos praleido beveik po 15 taškų renkantis Laurynas Beliauskas.

Nors vilniečiai LKL turnyro lentelėje žengė antri, o kėdainiečiai – dešimti, sostinės atstovams pastaruoju metu kildavo labai rimtų problemų su lygos autsaideriais.

Paskutinėje praėjusio sezono tarpusavio akistatoje „Rytas“ namuose sensacingai krito nuo „Nevėžio“ (68:70), o prieš tai Kėdainiuose tik per plauką išnešė sveiką kailį – 75:74, kai lemiamu metu iš dėkingos pozicijos nepataikė Regimantas Miniotas.

Rungtynių eiga:

Susitikimą sėkmingiau pradėjo šeimininkai, šovę į priekį 7:3, tačiau vilniečiai, vedami Camerono Bairstow, atsakė savo spurtu 2:10 ir persvėrė rezultatą – 9:13, o pirmąjį kėlinį laimėjo 13:20.

Visgi pasprukti dviženkliu atstumu „Rytui“ niekas neleido: antrame ketvirtyje „Nevėžio“ viltis ėmė gaivinti 20-metis Georgios Kalaitzakis, dar iki pertraukos spėjęs surinkti 12 taškų, ir pataikęs puikų tritaškį nuo lentos aidint sirenai – 32:35.

Įtampa ir toliau tik kilo: šeimininkai trečiame kėlinyje pavijo savo varžovus, o ketvirtąjį atidarė Viny Okouo dvitaškiu su Arno Butkevičiaus pražanga ir netikėtai atsidūrė priekyje – 53:50 (likus žaisti 9 min.). Visgi „Ryto“ žaidėjai nepasimetė ir netrukus susigrąžino iniciatyvą – 56:60.

„Nevėžis“ neatlyžo ir priešpaskutinę minutę vėl atstatė status quo – 63:63, o po drąsaus to paties G. Kalaitzakio tolimo šūvio jau užuodė ir pergalę – 66:65 (likus 32 sek.) ir 68:65 (likus 9 sek.). Pratęsimą galėjęs išplėšti Deivido Sirvydis tritaškis skriejo į lentą – 68:65.

„Nevėžis“: Georgios Kalaitzakis 22 (4/8 tritaškiai), Viny Okouo ir Arminas Urbutis po 12 taškų.

„Rytas“: Evaldas Kairys 15 (13 atk. kam.), Cameronas Bairstow 10, Terrellas Holloway, Francisco Cruzas 7 taškai.

Primename, kad „Ryto“ artėjantį trečiadienį, lapkričio 13 d., laukia itin svarbus Europos taurės mūšis savo arenoje su Limožo CSP ekipa, kuriai pirmame rate pralaimėta 61:82.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (117)