Žalgiriečiams pavyko sustabdyti varžovų gretose nuo šio sezono žaidžiantį buvusį komandos draugą Brandoną Daviesą, per 21 min. pelniusį tik 4 taškus ir pataikiusį tik 1 iš 5 metimų iš žaidimo..

Du sezonus Kaune praleidęs amerikietis prieš prasidedant rungtynėms sulaukė itin šilto pasitikimo – pirmą kartą į kovą su žalgiriečiais po išsiskyrimo stojusiam Daviesui plojo visa sausakimša arena.

Visgi kitų dviejų svečių žvaigždžių užgožti nepavyko. Cory Higginsas ir Nikola Mirotičius kartu sudėjus surinko net 51 tašką (atitinkamai 27 ir 24).

Amerikietis apskritai prabilo pačiu neparankiausiu kauniečiams metu, po ilgosios pertraukos, kai po Zacho LeDay dvitaškio buvo pavykę persverti rezultatą (51:50).

Iniciatyvos ėmęsis gynėjas per antrą mačo pusę pelnė net 24 taškus iš savo surinktų 27. Tikslą pasiekė ir visi 5 jo mesti tritaškiai. Iš viso C. Higginsas surinko 33 efektyvumo balus.

Skaičiuojant trečio kėlinio pabaigą ir ketvirto pradžią, C. Higginsas pelnė net 13 taškų iš eilės, o svečiai pirmąkart atitrūko dviženkle persvara 74:64. Nors po tritaškių serijos intrigą atkurti buvo pavykę, pasivyti varžovų kauniečiai nebesugebėjo.

Savo ruožtu, iš NBA į Europą šio tarpsezonio metu grįžęs Mirotičius daugiau nei pusę savo pelnytų taškų (13 iš 24) surinko jau pirmajame rungtynių kėlinuke.

Kovą po lenta kauniečiai šį kartą pralaimėjo 21-38. Tai ir tapo pagrindine nesėkmės priežastimi, nes vien po kauniečių krepšiu svečiai sugriebė 16 kamuolių.

„Barcelona“ savo sąskaitoje turi 6 pergales iš 7 galimų, „Žalgiris“ – 3.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 16 (6/11 dvit., 1/4 trit.), Marius Grigonis ir Thomas Walkupas (5 rez. perd.) po 14, Artūras Milaknis 11, Jockas Landale'as 10, Nigelas Hayesas 8, Lukas Lekavičius 6, Alexas Perezas 5, Paulius Jankūnas 2 taškai.

„Barcelona“: Cory Higginsas 27 (5/5 trit.), Nikola Mirotičius 24, Adam Hanga ir Pierre Oriola po 9, Ante Tomičius 8.

Artimiausias Eurolygos rungtynes Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai žais kitą penktadienį. Lietuvos čempionų laukia išvyka į Pirėjų ir akistata su Pirėjo „Olympiakos“ klubu.

Pergalę Kaune švenčia svečiai - 86:93.
Walkupas taiklus iš toli - 86:91. Deja, Higginsas toliau nesulaikomas (86:93).
Panašu, kad atsitiesti šį kartą bus pernelyg sunku. "Žalgiris" klysta, o greitą antpuolį dvitaškiu užbaigia M. Delaney - 83:91.
Hayesas pataiko iš toli - 83:87. Deja, gynyboje ir vėl nepavyksta susitvarkyti su Mirotičiumi, kuris provokuoja dar vieną pražangą. Aukštaūgis ir vėl šaltakraujiškas - 83:89.
Grigonis vis tiek palaiko "degimą", pataikydamas iš toli (80:85). Lieka 2 min. 22 sek.
"Žalgiriečiai" bando taikyti spaudimą, tačiau "Barcelona" įveikia vidurio liniją, o mesdamas iš toli pražangą išprovokuoja Mirotičius. Juodkalniečio ranka nesudreba - 77:85.
Intriga sugrįžta po Grigonio ir Walkupo metimų - 77:82 likus žaisti 3 min. 24 sek.
Po dar dviejų Higginso baudų svečiai įgyja dviženklį pranašumą (67:78).
Skaičiuojant su trečio kėlinio pabaiga, Higginsas pelnė jau 13 taškų paeiliui. Likus žaisti 7 min.,  kauniečiai atsilieka 67:74.
Ketvirto kelinio pradžioje - dar vienas Higginso tritaškis (61:69). Dvitaškiu su bauda atsako Landale'as (64:69). Deja, Higginsas pataiko trečią tolimą metimą paeiliui (64:72). Jis jau pelnė 21 tašką, pataikydamas visu 5 tritaškius.
Po 30 min. "Žalgiris" atsilieka 61:66. Paskutinę kėlinio sekundę tritaškį pataiko Higginsas, metimą realizuojantis per Lekavičiaus rankas. Žalgiriečių gretose rezultatyviausias yra LeDay (14 taškų), Barselonos ekipos - Mirotičius (19).
J. Landale'as pataiko iš toli - 54:56. Netrukus M. Delaney už vaidybą užsidirba techninę pražangą. Baudos metimą realizuoja Milaknis - 55:56.
"Žalgirio" arena tiesiog kaukia, kai arbitrai po kauniečių krepšiu fiksuoja trečią pražangą paeiliui. Į priekį vėl išsiveržę katalonai (51:54) netrukus turės progą mesti dar dvi baudas.
Z. LeDay po itin ilgos pertraukos išveda kauniečius į priekį - 51:50. Amerikietis jau pelnė 14 taškų. "Barcelona" atsako Mirotičiaus baudų metimais - 51:52.
Higginsas ir Hayesas keičiasi metimais - 49:49.
LeDay nesulaikomas - po 7 jo taškų paeiliui rezultatas tampa lygus: 47:47.
Dar vienas LeDay taiklus metimas greitoje atakoje  - 44:47. Įsismaginęs amerikietis netrukus išprovokuoja ir R. Šmitso pražangą, bet pataiko tik vieną iš dviejų baudų - 45:47.
Trečiasis kėlinys prasideda. Žalgirio starto penketas: Grigonis, Walkupas, Hayesas, Ulanovas, LeDay.  Būtent jis galingu dėjimu ir atidaro sąskaitą po pertraukos  - 42:47.
Kėlinys baigiasi Z. LeDay dvitaškiu - 40:47. "Žalgiriui"  9 taškus yra pelnęs Walkupas, 6 - Lekavičius. "Barcelonai" Mirotičius jų surinko 15, Oriola - 9.
"Žalgiris" turi labai didelių problemų po lenta. "Barcelona" kartoja vieną metimą po kito ir įgyja jau 9 taškų pranašumą - 38:47. Kovą dėl atšokusių kamuolių šeimininkai pralaimi 10-21.
Iš toli pataiko Hanga - 36:43.
Po itin rezultatyvios atkarpos - 34:36. Didžiausia žalgiriečių problema, žaidimas po krepšiu. Svečiai iš baudos aikštelės realizuoja viena dvitaškį po kito. Antrame kėlinyje likus žaisti 3 min. 20 sek. - 34:38.
"Barcelona" ir vėl bando pabėgti - 25:32, bet situaciją kiek taiso Walkupas - 27:32.
Tritaškiais keičiasi Oriola ir LeDay - 25:28.
Antrą kėlinį dvitaškiu pradeda Milaknis, bet taiklus ir Tomičius - 22:25.
Po pirmo kėlinio kauniečiai atsilieka 20:23. "Žalgiriui" 6 taškus pelnė Lekavičius, tarp varžovų nesulaikomas yra Mirotičius, jau pelnęs 13 taškų.
Lekavičius pataiko dvitaškį, tačiau vėl taiklus ir Mirotičius - 18:21. Dvitaškį prideda Walkupas ir komandas vėl skiria vienas taškas - 20:21.
Sėkminga Lekavičiaus atkarpa. Gynėjas pats pelno du taškus, tuomet gynyboje atkovoja kamuolį, o Walkupas išprovokuoja pražangą ir mažina atsilikimą - 16:19.
Po akimirkos Mirotičius prideda dar du taškus ir svečiai nutolsta - 12:19.
Nikola Mirotičius sunkiai sustabdomas, jo sąskaitoje jau 9 taškai. Žalgiriečiai atsilieka 12:17.
Pirmą savo tritaškį pataiko N. Hayesas, tačiau tuo pačiu atsako ir Higginsas - 12:15.
Peržiūrėjus epizodą paaiškėja, kad Lekavičius pelnė ne 3, o 2 taškus - 9:10.
Po aikštėje pasirodžiusio Lekavičiaus tritaškio lygu - 10:10. Svečiams taškus kol kas renka tik Šmitsas ir Mirotičius - abu jų pelnė po 5.
Galų gale svečių sąskaitą atidaro latvis Šmitsas. Jis pataiko ir dvitaškį, ir tritaškį - 5:5.
Jau antra paeiliui "Barcelonos" ataka nesėkminga, o "Žalgirio" gretose iš toli pataiko A. Perezas - 5:0.
Rungtynės prasideda nuo itin efektingo J. Landale'o dėjimo su Davieso pražanga. Australas baudos nepataiko - 2:0.
"Barcelonos" starto penketas: Higginsas, Hanga, Smitsas, Miroticius, Daviesas.
Rungtynės prasideda. Žalgiriečių starto penketas: Perezas, Grigonis, Hayesas, Ulanovas, Landale'as.
Netrukus pristatyta "Barcelonos" ekipa, kurią sirgaliai pasitiko tiesiog kurtinančiu švilpimu.
Prieš rungtynes į arenos vidurį pakviestas buvęs žalgirietis Brandonas Daviesas. Dabartinį "Barcelonos" narį "Žalgirio" arena pasveikino atsistojusi ir skanduodama: "Brandon Davies".
Arenoje - švilpimas, ant parketo pasirodė ir varžovai - "Barcelonos" krepšininkai.
Likus pusvalandžiui iki mačo pradžios žalgiriečiai arenoje atieka apšilimą, jų gretose ir Rokas Jokubaitis bei Marius Grigonis.
Krepšininkas likus beveik valandai atliko apšilimą, mėtė į krepšį ir, panašu, galės komandai padėti mače su "Barcelona".
Panašu, kad šią savaitę didžiąją treniruočių dalį praleidęs Marius Grigonis bus pasiruošęs rungtynėms.