Jubiliejinęs 500-ąsias rungtynes aukščiausiame Ispanijos krepšinio divizione žaidę baskai iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti mažiau nei dvi minutes turėjo penkių taškų persvarą, tačiau šeimininkai sugebėjo laimėti finalinę atkarpą rezultatu 6:1 ir išplėšti pratęsimą.

Svečiai galėjo užsitikrinti pergalę pagrindinio laiko metu – jiems atsiliekant vienu tašku varžovų gynėjui Frankie Ferrari buvo skirta nesportinė pražanga iki finalinės sirenos likus mažiau nei sekundei. Visgi Jonathanas Rousselle realizavo tik pirmąjį baudos metimą, o jo tolimas desperatiškas tritaškis buvo netikslus.

Pratęsimo metu labai panašios galimybės neišnaudojo šeimininkai – šįkart jau Manresos klubas turėjo 5 taškų persvarą likus vos 63 sekundėms, tačiau Jaylono Browno ir Axelio Bouteille metimai išplėšė antrąjį pratęsimą.

Daugiau jėgų antrajam papildomų minučių penketui išsaugoję „Baxi Manresa“ krepšininkai šventė vos antrąją sezono pergalę. Iki dvikovos su „Retabet Bilbao Basket“ Manresos klubas buvo absoliutus ACB pirmenybių autsaideris.

Pratęsime nemažai žaidybinio laiko gavo ir abu lietuviai – legendinio Alexo Mumbru treniruojamas Kulboka aikštėje pasirodydavo ir ją palikdavo priklausomai nuo stratego taktinių sprendimų, o Dulkys ant parketo praleido visas 10 papildomų minučių.

31-erių metų gynėjas per daugiau nei 23 viso sužaistas minutes surinko 6 taškus (3/ 4 dvit., 0/3 trit.), 5 atkovotus kamuolius ir 1 rezultatyvų perdavimą. Starto penkete dvikovą pradėjęs jaunasis Kulboka per beveik 20 aikštėje praleistų minučių atsakė 7 taškais (1/ 2 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), 3 atkovotais ir vienu perimtu kamuoliu.

„Baxi Manresa“: Frankie Ferrari 28 (4/14 dvit., 5/11 trit., 6 atk.kam., 7 rez.perd.), Williamas Magarity 13, Jordanas Sakho 12, Davisas Kravishas 11, Eulis Baezas 10 taškų.

„Retabet Bilbao Basket“: Axelis Bouteille 27, Rafa Martinezas 16, Jaylonas Brownas 12, Ondrejus Balvinas 10 taškų (10 atk.kam.).

Kitose tuo pačiu metu vykusiose ACB rungtynėse Andoros „Morabanc“ (3-4) namuose 86:89 (21:18, 16:25, 26:23, 23:23) nusileido „UCAM Murcia“ (3-4) klubui. Nugalėtojus į pergalę atvedė Askia Bookeris, surinkęs net 33 taškus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)