Savaitgalį savo pergalių seriją iki jau penkių iš eilės pratęsę žalgiriečiai trečiadienį Kaune priims vardinį kvietimą į Eurolygą nusipirkusį Sankt Peterburgo „Zenit“, o penktadienį savo kelyje sutiks seną pažįstamą – Željko Obradovičiaus diriguojamą Stambulo „Fenerbahčę“.

Tiek lygos senbuvis „Fener“, tiek ir naujokas „Zenit“ kol kas turi tik po vieną laimėjimą ir rikiuojasi greta – 16 ir 17 vietose, o „Žalgiris“ (2/2) su dar šešiomis komandomis dalinasi 6-12 pozicijas.

Gerą žaidimo bangą pagavę žaliai-balti Madrido „Real“ (+13), Vilniaus „Ryto“ (+18), Vilerbano ASVEL (+14) ir Prienų „CBet“ (+32) klubus įveikė dviženkliais skirtumais, o kiek kukliau įveikė tik Klaipėdos „Neptūną“ (+7), tačiau ir tada ketvirto kėlinio viduryje jie dar pirmavo 19 taškų.

Nors nė vienam iš šių varžovų kauniečiai neatseikėjo daugiau nei 88 taškų, jų pergalės garantu tapo ne puolimas, o gynyba. 73, 73, 70, 56 ir 55 – žalgiriečių praleidžiamų taškų kiekis mažėja dienomis.

Tarp visų Eurolygos dalyvių „Žalgiris“ pagal gynybos reitingą rikiuojasi antras, su vidutiniškai tik 71 į savo krepšį praleidžiamu tašku nusileisdamas vienintelei turnyro komandai „Barcelonai“ (vid. 69), kuri su Maskvos CSKA dar nėra patyrusi nė vieno pralaimėjimo.

Kas lemia tokią elitinę „Žalgirio“ gynybą ir ar ji šiemet ir bus pagrindinis „Green machine“ variklis į pergales? Kuo „Zenit“ klubas pavojingesnis už ASVEL ekipą? Koks galutinis rezultatas tenkintų šią savaitę ir apskritai šį sezoną? Ir ką nors nustebintų, jei Šaro vyrai šiemet vėl pasiektų Eurolygos finalo ketvertą?

Pokalbis apie tai – naujausioje DELFI TV laidoje „Krepšinio zona“ su treneriu Mantu Šerniumi ir komentatoriumi Vaidu Čeponiu.


– Treneri, „Žalgiriui“ priklausantys Arnas Velička ir Lukas Uleckas sekmadienį Kaune kartu pataikė tik 1 tritaškį iš 15-os bandymų. Čia jie patys perdegė norėdami kuo geriau pasirodyti prieš Š. Jasikevičių ar tai labiau juos dengusių Thomo Walkupo ir Nigelio Hayeso gynybos nuopelnas?

– Čia labiausiai gal žaidimo neskaitymas. Buvo daug situacijų, kai jie galėjo rinktis ne pačią lengviausią opciją – mesti iš distancijos, o ieškoti geresnio sprendimo ir galbūt išprovokuoti pražangą.

Bet jau nuo pat pirmųjų sezono rungtynių su Panevėžio „Lietkabeliu“ pastebėjome, kad A. Veličkai varžovai skiria ypatingą dėmesį. Tai yra normalu ir netgi labai džiugu, nes jam to reikia, jeigu jis nori būti lyderis ir kilti kur nors aukščiau. Eurolygoje kiekvienose rungtynėse yra toks spaudimas ir reikia prie to pratintis.

– Š. Jasikevičius turbūt irgi suinteresuotas, kad tokie žaidėjai kaip A. Velička ir L. Uleckas tobulėtų. Ar su juo nuolat palaikote ryšį?

– Su Šarūnu tenka pasikalbėti, bet šiuo metu jis tikrai užsiėmęs Eurolygos reikalais ir savo komandos tobulėjimu. Aš taip pat savo laiką skiriu klubui.

– Praėjusią savaitę „Žalgiris“ žvangėjo savo geležine gynyba: ASVEL ekipai leido pelnyti tik 56, o jūsų „CBet“ klubui – 55 taškus. Ar tai rodo, kad žalgiriečių gynyba jau veikia visu pajėgumu?

– Tai rodo, kad mes esame arti ASVEL (šypsosi). O iš tikrųjų tai „Žalgiris“ turi kiekvienoje pozicijoje, ką pasiūlyti savo varžovams.

– Vaidai, ar ir tave džiugina dabartinė „Žalgirio“ gynyba?

– „Žalgiris“ labai gerai ginasi, kai vis penki žaidėjai pradeda keistis ginamaisiais. Zachas LeDay'us – labai mobilus aukštaūgis, kuris gal kiek silpniau atrodo gynyboje po krepšiu, tačiau turi greitas kojas ir gali pristabdyti varžovų gynėjus prie tritaškio linijos. Sakyčiau, kad tai jis daro netgi geriau nei Brandonas Daviesas.

Džiugina ir labai geras visos komandos fizinis pasirengimas. Žaidėjai puikiai atlaiko tokį aukštą tempą visas rungtynes nuo pat pirmų minučių.

– Treneri, spaudos konferencijoje po pralaimėjimo „Žalgiriui“ pavadinote jį pastarųjų kelerių metų Eurolygos TOP-4 lygio komanda. Ar tai reiškia, kad kažko panašaus į finalo ketvertą iš žalgiriečių tikitės ir šį sezoną?

– Dabar jau visi tikisi aštuoneto tai tikrai ir pasvajoja apie tą ketvertą. Aišku, per anksti apie tai galvoti, bet iš tų paskutinių kelerių metų akivaizdžiai matyti, kad „Žalgiris“ progresuoja. Todėl norėtųsi jam toks sėkmės ir palinkėti.

– Vaidai, o tau pačiam, ar kiltų nuostaba, jei „Žalgiris“ iš tiesų patektų į tą finalo ketvertą Kelne?

– Vis tiek būtų ta nuostaba, nes nors ir padidėjo komandos biudžetas, jis vis dar yra vienas mažiausių Eurolygoje. Bet kai turi Š. Jasikevičių, viskas įmanoma. Tiesa, yra daug sustiprėjusių komandų, ir jau aštuntukas būtų fantastiškas rezultatas. O apie ketvertuką gal kol kas tyliai pasvajokime (šypsosi).

Visa laida „Krepšinio zona“ – vaizdo įraše.