Dvejus metus Indianos „Pacers“ klube praleidęs Domantas gali būti priverstas ieškoti naujos gyvenamosios vietos.

Lietuvio ir jo atstovaujamo klubo deryboms dėl naujos sutarties pasiekus aklavietę Indianapolio organizacija ėmė aktyviai ieškoti partnerių potencialiam Sabo išmainymui.

Lietuvis turi dar metus galiosiančią sutartį su Indianos klubu, pagal kurią 2019-20 metų pirmenybėse Domui atiteks kiek didesnė nei 3,5 milijono JAV dolerių suma.

Jei Sabonis ir „Pacers“ nesusitars dėl išankstinio naujoko sutarties pratęsimo, kitą vasarą aukštaūgis taps apribotu laisvuoju agentu.

„Tai reiškia, kad Domantas vasarą galės vesti derybas su bet kuriuo NBA lygos klubu.

Kalbant apie realias ir nerealias mainų galimybes, nelengva atsakyti: nors D. Sabonis yra talentingas žaidėjas ir teoriškai praverstų ne vienai NBA komandai, praktiškai tie mainai yra gana sudėtingi.

Visų pirma lietuvis žaidžia pagal taip vadinamą naujoko sutartį, pagal kurią uždirbs 3,5 mln. dolerių, kas yra nedaug, tad „Pacers“ taip pat turėtų taikytis į perspektyvius žaidėjus, kurie taip pat dar nėra pratęsę sutarčių.

Keletas kandidatų yra, bet mane tikrai nustebintų „Pacers“ ir Domanto mainai“, – laidai „Iš viršaus“ kalbėjo NBA ekspertas Rokas Grajauskas.

Anot jo, jei D. Sabonis pirmadienį nebus iškeistas, tai gali nutikti bet kada sezono metu.

„Mainų atveju vienintelis galimo naujo Domanto klubo pliusas tas, kad naujoji lietuvio komanda perimtų teisę pasirašyti tą išankstinį kontrakto pratęsimą su D. Saboniu ir tokiu būdu vasarą išvengtų kitų komandų konkurencijos apribotų laisvųjų agentų rinkoje“, – situaciją aiškino R. Grajauskas.

Ar gali D. Sabonis ir „Pacers“ dar šį vakarą sukirsti rankomis dėl naujosios sutarties?

„Teko domėtis, remiantis ESPN žurnalisto Adriano Wojnarowskio prognoze, startinis Sabonio ir klubo derybų taškas – ta suma, dėl kurios sutarė kitas „Pacers“ aukštaūgis Mylesas Turneris – 4 metai ir 72 mln. dolerių (arba 18 mln. per sezoną).

Domantas tikrai nesutinka gauti mažesnio kontrakto, nei kad gavo Mylesas. D. Sabonis nesutinka parašo raityti ant mažesnės vertės sutarties ir norėtų uždirbti net daugiau nei M. Turneris.

Kitą vertus, „Pacers“ situacija puikiai suprantama, klubas nenori rizikuoti ir savo sudėtyje turėti du aukštaūgius, kai nėra aišku, ar jie gali sėkmingai kartu žaisti. Klubui nėra labai racionalu skirti nemažą dalį biudžeto dviem aukštaūgiams“, – teigė R. Grajauskas.

Visas pokalbis – paskutinėje „Iš viršaus“ laidoje.

Domantas Sabonis mače su "Timberwolves"
Foto: Getty images