Į sąrašą pateko ir šešiolikmečių čempionate sidabrą iškovojusi Justė Jocytė, kuri pasak stratego, jau dabar turi grūdintis ir išmėginti savo jėgas moterų krepšinyje.

„Turime perlą moterų krepšinyje. Reikėtų, kad ji susipažintų su žaidėjomis, su vaidmeniu, sužinotų, kas jos laukia ateityje. Iš tikrųjų labai džiaugiuosi, kad turime tokią galimybę. Kai prieš dvejus metus manęs klausdavo, ar turime kuo pakeisti esamas žaidėjas, tai šiuo metu galiu drąsiai atsakyti, kad turime. Matau J. Jocytę 1-2 pozicijoje, ji privalo grūdintis, kad ateityje galėtų padėti“, – teigė M. Šernius.

Rinktinės stovykla prasidės lapkričio 10 dieną Kėdainiuose, o lapkričio 12 d. lietuvės sužais kontrolines rungtynes išvykoje su Rygos TTT (Latvija) ekipa. Lyginant su praėjusiu atrankos ciklu, rinktinės treneriu štabe atsirado nauja pavardė – M. Šernius pasikvietė Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinės vyriausiąjį trenerį Vilių Stanišauską, kurio vadovaujama komanda Europos čempionate iškovojo sidabro medalius.

„Žinome, kad ir užėmus antrą vietą ne visos rinktinės pateks į Europos čempionatą. Tikslas yra pirma vieta“, – trumpai tikslus šiame atrankos cikle įvardino rinktinės strategas M. Šernius.

Lietuvės Europos čempionato atranką pradės lapkričio 14 dieną rungtynėmis su Albanijos rinktine. Susitikimas Kėdainių arenoje prasidės 18 valandą 30 minučių. Šios rinktinės jau rungtyniavo tarpusavyje ir 2019 metų atrankoje į Europos čempionatą. Pirmose rungtynėse lietuvės išvykoje iškovojo pergalę rezultatu 119:61, o namuose laimėjo 146:58.

Lapkričio 17 dieną Manto Šerniaus auklėtinės išvykoje susitiks su Turkijos rinktine. E grupėje dar kausis ir Serbijos rinktinė, su kuria Lietuvos ekipa susitiks 2020 metų vasario mėnesį.

Į 2021 metų Europos čempionatą Ispanijoje ir Prancūzijoje pateks devynių grupių nugalėtojos ir penkios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės kandidačių sąrašas
Foto: LKF
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės personalas
Foto: LKF