Situaciją kontroliavę vilniečiai trečio kėlinio viduryje turėjo net 21 taško persvarą (62:41), bet svečiai dar pakuteno jiems padus ir prisivijo iki 3 taškų (70:67). Visgi pergalė liko Vilniuje – 85:75.

Šeimininkų gretose penki krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių: Francisco Cruzas 16, Martynas Echodas 14 (5/6 dvitaškiai), Arnas Butkevičius 12, Eimantas Bendžius 11 (1/6 tritaškiai), Cameronas Bairstow 10 taškų.

„Neptūną“ į priekį tempė trys puolimo banginiai: Gytis Masiulis 20 (3/3 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 2/2 baudos), Darrinas Dorsey 16, Tomas Delininkaitis 11 taškų.

LKL vicečempionai po mūšio su „Neptūnu“ iškart koncentruosis tarptautinėms kovoms – jau antradienį jų laukia startas Europos taurėje su Krasnodaro „Lokomotiv“.

Abi komandos LKL pirmenybėse iki šiol žygiavo pergalingai – tiek vilniečiai, tiek klaipėdiečiai, kuriems dabar vadovauja Tomas Rinkevičius, per pirmus du čempionato turus neklupo.

Pernai pusfinalyje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai užtikrintai pranoko „Neptūną“, treniruotą Kazio Maksvyčio, ir pasidabino sidabro medaliais. Uostamiesčio ekipa tenkinosi šalies bronza.

Rungtynių eiga:

Po pirmojo ketvirčio sostinės ekipa pirmavo 20:18 ir nuo varžovų ryškiau atitrūko įpusėjus antrajam, kai tolimus metimus pataikė Eimantas Bendžius bei Deividas Sirvydis.

Tomas Rinkevičius po tolimų varžovų šūvių iškart paprašė minutės pertraukėlės, tačiau vaizdas aikštėje nesikeitė. Prieš ilgąją pertrauką „Rytas“ spėjo efektyviai išnaudoti savo puolėjus ir iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes įgavo dviženklę persvarą – 40:30.

Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis šeimininkų pranašumą dar padidino meksikietis Pako Cruzas, sudėtingą dvitaškį pataikęs po reido į baudos aikštelę. Po pasitarimo ant parketo grįžęs „Rytas“ tempo ir toliau nelėtino.

M. Echodo vedami šeimininkai įpusėjus trečiajam kėliniui jau pirmavo 62:41, o T. Rinkevičius savo auklėtinių žaidimą užkurti vėl bandė imdamas minutės pertraukėlę. Šįkart trenerio nurodymai suveikė – „Neptūnas“ lemiamame kėlinyje atgijo ir likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes, Gytis Masiulis tritaškiu svečių deficitą braukė iki trijų taškų (67:70).

Tuo metu D. Adomaitis nuo šoninės linijos suskubo styguoti auklėtinių gynybą ir vėl atitrūkę saugiu dešimties taškų skirtumu, vilniečiai užtikrintai baigė rungtynės – 85:75.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (67)