Kipro krepšininkai savo kelią FIBA Čempionų lygos atrankoje pradėjo eliminuodami Orhuso „Bakken Bears“ ekipą iš Danijos. Pirmąjį susitikimą namuose 9 taškų skirtumu pralaimėję kipriečiai svečiuose turėjo 15 taškų deficitą, tačiau sugebėjo atsitiesti ir palaužti varžovus net 94:69.

Galingą sportinę formą „Keravnos“ ėmėsi demonstruoti nuo pirmųjų susitikimo minučių. Po taiklaus 2018-ais metais Alytaus „Dzūkijai“ atstovavusio gynėjo Nikoso Stylianou tritaškio pirmojo ketvirčio viduryje komandas skyrė jau 7 taškai – šeimininkai pirmavo 13:6.

Sėkmingas 7 taškus pirmame kėlinuke pelniusio įžaidėjo Kendricko Browno žaidimas leido panevėžiečiams sumažinti savo deficitą iki 2 taškų, tačiau ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidę kipriečiai po George'o Theocharideso su sirena pataikyto tritaškio po pirmųjų dešimties minučių turėjo tuo metu didžiausią savo persvarą – 24:15.

Per pirmąsias tris antrojo kėlinuko minutes vieninteliais „Lietkabelio“ taškais tapo Margirio Normanto pataikytas dvitaškis, o Kipro krepšininkai smeigė dar du tolimus metimus, kuriuos palydėjo Mohamedo Abukaro dvitaškis su pražanga, po kurio Panevėžio komanda atsiliko jau 16 taškų skirtumu.

Tuo Lietuvos atstovų problemos nesibaigė. Fantastiškai iš toli atakavę šeimininkai absoliučiai sukaustė Nenado Čanako auklėtinių puolimą ir negailestingai didino savo pranašumą. Po jau aštuntojo taiklaus „Keravnos“ tritaškio antrame ketvirtyje sužaidus septynias minutes panevėžiečiai atsiliko net 20:39.

Vos 9 taškus antrame kėlinuke sukrapštę „Lietkabelio“ krepšininkai pirmoje rungtynių pusėje susidūrė su itin dideliais sunkumais bandydami įžaisti kamuolį. Vos 3 rezultatyvius perdavimus sukrapštę panevėžiečiai juos palydėjo 7 prarastais kamuoliais.

Absoliučiai priešingai per pirmuosius du ketvirčius atrodė „Keravnos“ puolimas. Kipro ekipa atliko 11 rezultatyvių perdavimų šešiolikai taiklių metimų iš žaidimo bei pataikė net 8 iš 11 tritaškių. Panevėžiečiai iki ilgosios pertraukos realizavo tik 1 iš 11 tolimų metimų ir po dviejų kėlinukų atstliko 24:41.

Trečiajame susitikimo ketvirtyje Čanako auklėtiniai sugebėjo pristabdyti varžovų puolimą – sužaidus penkias minutes šeimininkai tebuvo pelnę vos 3 taškus. Tačiau varžovų aikštės pusėje strigę panevėžiečiai ir patys per šį laiką sukrapštė tik 7 taškus bei atsiliko 31:44.

Artėjant kėlinuko pabaigai svečiai pirmą kartą po ilgos pertraukos sumažino savo deficitą iki vienženklio. Po taiklaus Kendricko Browno tritaškio itin nerezultatyvioje dvikovoje komandas skyrė 9, o dar vieną tolimą šūvį pridėjus Tomui Dimšai – jau tik 6 taškai.

„Lietkabelio“ sirgalių optimizmą kiek pritemdė trečiąjį ketvirtį šešiais taškais be atsako užbaigę ir dviženklį pranašumą susigrąžinę Kipro krepšininkai, bet lemiamą minučių dešimtį spurtu 11:0 pradėję svečiai iš Panevėžio ėmė kvėpuoti varžovams į nugaras – 51:52.

Tolimais metimais po ilgosios pertraukos prabilęs Dimša po keleto akimirkų išvedė Panevėžio komandą į priekį, o „sausą“ kėlinuko starto atkarpą pratęsė prie baudų metimo linijos stojęs Željko Šakičius.

Kipro čempionai ir toliau nerado būdų pralaužti ketvirtą vietą praėjusio sezono LKL pirmenybėse užėmusios komandos gynybą – sužaidus daugiau nei pusę ketvirtojo kėlinuko jo rezultatas buvo 21:0.

Įsismaginę „Lietkabelio“ krepšininkai nesiliovė terorizuoti akivaizdžiai pasimetusių varžovų iki pat susitkimo pabaigos. Likus žaisti mažiau nei pusę minutės lemiamo ketvirčio rezultatas buvo stulbinantis – 29:1.

Po ilgosios pertraukos Kipro čempionus nokautavę panevėžiečiai galiausiai lemiamą kėlinuką laimėjo 31:3 ir iškovojo įtikinamą pergalę.

„Keravnos“: Mohamedas Abukaras 12, Joshas Haginsas ir Ahmaadas Rorie po 8 taškus.

„Lietkabelis“: Kendrickas Brownas 22 (7/21 met.), Martynas Sajus 13 (11 atk.kam.), Tomas Dimša ir Vytenis Lipkevičius po 9, Tomas Lekūnas ir Margiris Normantas po 7, Gabrielius Maldūnas ir Željko Šakičius po 2 taškus.

Atsakomosios komandų tarpusavio rungtynės Panevėžyje vyks pirmadienį, 19 val. Susitikimo tiesioginę transliaciją kviečiame stebėti per DELFI TV.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)