Po permainingos ir atkaklios kovos Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 71:70 (20:21, 19:18, 22:10, 10:21) palaužė Stambulo „Galatasaray“ krepšininkus.

Trečiajame kėlinyje atitrūkęs „Žalgiris“ lemiamame ketvirtyje išbarstė dviženklį deficitą, o klaidos pačioje mačo pabaigoje leido turkams ne tik priartėti 70:71, bet ir organizuoti lemiamą ataką.

Vis dėlto rezultatą persverti galėję paskutinieji tritaškiai skriejo pro šalį, todėl pergalę šventė svečiai iš Lietuvos.

Z. LeDay pelnė 23 taškus ir atkovojo 6 kamuolius, T. Walkupo sąskaitoje buvo 12 taškų ir 4 rezultatyvūs perdavimai, o M. Gebenas pridėjo 10 taškų ir 6 atkovotus kamuolius.

Sekmadienį 16 val. kauniečiai žais rungtynes dėl trečiosios turnyro vietos.

Zachas LeDay

Sėkmingiau rungtynes pradėję žalgiriečiai įpusėjus pirmajam ketvirčiui turėjo 8 taškų persvarą, tačiau jos išsaugoti nepavyko. Kauniečius pirmajame kėlinyje į priekį vedė daugiau nei pusę komandos taškų (11) pelnęs Z. LeDay, bet po pirmųjų dešimties minučių Turkijos sostinės krepšininkai pirmavo minimaliu skirtumu 21:20.

Antrajame kėlinuke iniciatyvą į savo rankas perėmė turkai. Taiklūs Canero Erdenizo tritaškiai leido jiems susikrauti apčiuopiamesnį pranašumą, bet rugntynių balansą atstatė aikštėje dar kartą pasirodęs Z. LeDay. Fantastiškai rungtyniavęs Kauno klubo legionierius dar iki ilgosios pertraukos surinko net 20 taškų, o Martino Gebeno metimas su antrojo ketvirčio sirena išlygino rezultatą. Į ilgąją pertrauką komandos išįjo švieslentei fiksuojant lygybę 39:39.

Po didžiosios pertraukos rungtynės prasitęsė tolimais Karolio Lukošiūno ir Z. LeDay dūriais, netrukus pranašumą iki 47:41 dėjimu didinusiam M.Gebenui gražiai asistavo Alexas Perezas. Iš kairiojo krašto K. Lukošiūnas švystelėjo dar vieną tritaškį, savo paties netaiklų metimą kartojo T. Walkupas, o po Artūro Milaknio tolimo šūvio ir taiklių R. Jokubaičio baudų metimų kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 57:46.

Ketvirtą kėlinį žalgiriečiai pradėjo trijų minučių tyla, tad nieko nelaukęs pasitarimui savo auklėtinius sukvietė Š. Jasikevičius – 61:54. Sunkiu komandai metu tris baudas sumetė A. Milaknis, aštriu reidu dviženklį pranašumą 66:56 atstatė A. Perezas. Baltos vėliavos anksčiau laiko nekėlę „Galatasaray“ krepšininkai naudojosi greitai išnaudotomis kauniečių komandinėmis pražangomis bei kilo į lemiamą šturmą artėdami iki 66:63.

Likus vos porai minučių svarbų dvitaškį pelnė T. Walkupas, tačiau puolime antrąsias progas kūręsi varžovai palaikė intrigą gyvą – 69:67. Jau prasidėjus paskutinei minutei gyvybiškai reikalingas baudas sumetė dar kartą lyderio vaidmens ėmęsis T. Walkupas, bet ir vėl neatkovotas kamuolys kainavo tris taškus (71:70). Prie pergalės galėjusi priartinti Lietuvos čempionų ataka baigėsi klaida, tačiau pergalingo metimo, „Žalgirio“ džiaugsmui, nerealizavo ir varžovai – 71:70.

„Žalgiris“: Z.LeDay 23 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), T.Walkupas 12 (4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Gebenas 10 (6 atk. kam.), K.Lukošiūnas 8, A.Milaknis 8, R.Jokubaitis 8, L.Uleckas 3, A.Perezas 2, N.Hayesas 1 (5 atk. kam.), M.Jogėla 0, E.Venskus 0.

„Galatasaray“: G.Whittingtonas 16 (10 atk. kam.), A.Harrisonas 12 (5 rez. perd., 3 per. kam.), C.Erdenizas 12, Z.Auguste‘as 10 (5 atk. kam.).

Prieš tai šiame turnyre žali-balti po pratęsimo 98:100 nusileido Eurolygos vicečempionei Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai.

„Žalgiris“ Turkijoje verčiasi be penkių pasaulio čempionato dalyvių – lietuvių Luko Lekavičiaus, Mariaus Grigonio, Edgaro Ulanovo ir Pauliaus Jankūno bei australo Jocko Landale'o.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai naująjį LKL sezoną atidarys kitą savaitgalį, rugsėjo 22 d., kai svečiuose susitiks su Šiaulių „Šiauliais“. O pirmasis išbandymas Eurolygoje – jau spalio 4 d. namuose su Vitorijos „Baskonia“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (187)