Nepaisant nesėkmės finale, tai pirmas toks pasiekimas istorijoje Lietuvos šešiolikmečių rinktinei. Lietuvos rinktinė jau anksčiau užsitikrino vietą kitų metų pasaulio (U17) čempionate.

LKF U16 merginų rinktinei buvo iškėlę tikslą užimti 5-12 vietas. Tai geriausias šios vasaros Lietuvos jaunimo merginų rinktinių rezultatas.

Lietuvos 16-mečių rinktinė Europos pirmenybių medaliais iki šiol buvo pasidabinusi tik kartą. 2006 metais Slovakijoje mūsiškės iškovojo bronzą.

Lietuvos rinktinėje nesulaikoma buvo jauniausia žaidėja, 13-metė Justė Jocytė. Ji pelnė pusę komandos taškų (33) ir surinko 35 naudingumo balus.

Tiek pat naudingumo balų surinko Rusijos rinktinės lyderė Anastasija Kosu. Jos sąskaitoje 27 taškai ir 14 atkovotų kamuolių. Jai atiteko turnyro MVP titulas.

Lietuva: Justė Jocytė 33 (8/10 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 5/6 baudos, 9 atk.k., 35 naud.b.), Audronė Zdanevičiūtė 17, Urtė Čižauskaitė 9 (8 atk.k.), Rusnė Augustinaitė 3, Ema Januškevičiūtė ir Neda Pliatkutė po 2.

Rusija: Anastisija Kosu 27 (14 atk.k.), Sabrina Dovnar-Zapolsaja 15, Veronika Loginova 10.

Finalinės dvikovos pradžioje iniciatyva priklausė Rusijos krepšininkėms (2:8), tačiau lietuvės netrukus išlygino rezultatą (13:13), o pirmąjį kėlinį laimėjo 24:20.

Antrame ketvirtyje po Audronės Zdanevičiūtės ir dviejų iš eilės Justės Jocytės tritaškių Viliaus Stanišausko auklėtinės pirmą kartą rungtynėse susikrovė dviženklį pranašumą – 36:26.

Tačiau tuomet jos stabtelėjo ir varžovės įpusėjus finalui vėl priartėjo – 38:35. Fantastiškai pirmoje dalyje žaidė Lietuvos rinktinės lyderė J. Jocytė.

184 cm ūgio puolėja rusėms buvo nesustabdoma – per pirmąsias 18 minučių pataikė visus 4 dvitaškius, 2 tritaškius ir 4 baudų metimus. Po dviejų kėlinių trylikametės sąskaitoje buvo 18 taškų.

Po didžiosios pertraukos 5 taškus be atsako pelniusios lietuvės vėl padidino skirtumą, tačiau gynybą sutankinusios rusės ne tik išlygino žaidimą. Po trijų kėlinių mūsų šalies krepšininkės atsiliko 53:54.

Paskutiniame ketvirtyje lietuvės pirmavo, tačiau likus žaisti kiek daugiau nei 3 min. varžovės rezultatą išlygino (64:64) ir, daugiausiai lyderės Anastasijos Kosu dėka, spurtavusios išplėšė pergalę.

Grupės varžybose lietuvės nusileido tik Vokietijos krepšininkėms (51:60), o įveikė prancūzes (66:61) ir danes (76:40). Aštuntfinalyje Lietuvos šešiolikmetės 74:60 pranoko vengres, ketvirtfinalyje – 72:69 čekes, pusfinalyje – 54:51 prancūzes.

Europos čempionato bronzos medalius iškovojo Ispanijos krepšininkės. Jos mažajame finale 72:57 įveikė prancūzes.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (458)