Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjė vykstančių pirmenybių aštuntfinalyje Lietuvos 16-metės be didesnio vargo nugalėjo Vengrijos krepšininkes 74:60 (24:15, 22:11, 16:9, 12:25).

Tiek Lietuvos, tiek Vengrijos rinktinėse dalis žaidėjų rungtyniavo ir pernai Kaune vykusioje akistatoje.

Antrą triuškinančią pergalę iš eilės čempionate pasiekusios Viliaus Stanišausko auklėtinės ketvirtfinalyje antradienį susitiks su Čekijos arba Švedijos jaunutėmis.

Į užtikrintą pergalę prieš vengres Lietuvos rinktinę vedė šio čempionato fenomenas Justė Jocytė. Prieš gerokai vyresnes varžoves rungtyniaujanti 13-metė pelnė 21 tašką (6/9 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud.).

Be to, V. Knašiaus krepšinio mokykloje tobulėjanti 184 cm ūgio puolėja per 22 žaidimo minutes dar ir atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei blokavo 2 varžovių metimus.

J. Jocytė Europos čempionate yra Lietuvos rinktinės lyderė. Ji per rungtynes vidutiniškai pelno po 14,3 taško ir atkovoja po 5,7 atšokusio kamuolio.

13-metės vedamos lietuvės mače prieš vengres dvigubai dažniau klydo (28-14), tačiau ir dvigubai taikliau atakavo krepšį, todėl tris kėlinius dominavo, po jų pirmavo 62:35, o triuškinantį pranašumą iššvaistė tik nieko nebelėmusiame ketvirtajame.

Po 11 taškų prie pergalės pridėjo Rusnė Augustinaitė ir Dominyka Gerkytė. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 13 taškų įmetusi Lara Habling.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)