Šiai rinktinei Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomasis komitetas (VK) buvo iškėlęs tikslą čempionate užimti 1-8 vietas.

Šeštadienį Lietuvos rinktinė su varžovais atkakliai kovojo tik per pirmas 10 min., kai mūsiškių persvara siekė vieną tašką. Tačiau jau antrame ketvirtyje lietuviai suaktyvino gynybą, leido varžovams įmesti tik 8 taškus, o patys susikrovė dviženklį pranašumą (45:32).

Trečiame kėlinyje žaidimas kiek išsilygino, tačiau Lietuvos rinktinė ir toliau kontroliavo situaciją aikštėje, neleido slovėnams sumažinti atsilikimo, o patys jį padidino iki 15 taškų (67:52). Per paskutines 10 min. Lietuvos rinktinės treneris leido pasireikšti mažiau žaidusiems krepšininkams, o mūsų rinktinė šventė užtikrintą pergalę – 91:77.

Lietuva U16: Paulius Murauskas 16, Radvilas Kneižys 12, Ugnius Jaruševičius 11, Lukas Pivoriūnas 10, Rokas Jocius 8, Gytis Valickas 7, Tautvydas Baltrušaitis 6, Olegas Kojenecas 6, Titas Sargiūnas 5 (7 rez. per.), Dominykas Butka 4, Emilis Butkus 4, Liutauras Lelevičius 2 taškai.

Slovėnija U16: Urbanas Klavžaras 18, Saša Ciani 16 (9 atk. kam.), Markas Filipas Ivankovičius 15, Tiboras Mirtičius 11 taškų.

Primename, kad prieš tai turnyro C grupėje lietuviai sutriuškino Estiją (94:56), pralaimėjo Turkijai po pratęsimo (80:83) ir palaužė Slovėnijos pasipriešinimą (65:64), bet aštuntfinalyje nusileido Graikijai (56:67).

Grupės dėl 9-16 vietų pirmosiose rungtynėse Lietuva nepaliko vilčių Latvijai (93:63), o kovoje dėl 9-12 vietų įveikė Izraelį (93:80).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)