Latvijos 16-mečiai pirmavo tik mačo pradžioje, bet įpusėjus pirmam kėliniui aikštėje jau dominavo Rolando Rakučio auklėtiniai.

Dar iki pertraukos jie susikrovė 25 taškų persvarą, o 35-ą min. jau triuškino oponentus 64:32. Per likusį laiką latviai sugebėjo tik minimaliai sušvelninti nepadorų skirtumą.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo visi 12 krepšininkų, o naudingiausias buvo baltarusių kilmės vidurio puolėjas Olegas Kojenetsas, kurio sąskaitoje – 17 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai.

Lietuvos komanda žvėriška persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 59:33.

Lietuva: Olegas Kojenetsas 17 (6 atk. kam.), Gytis Valickas 14, Tautvydas Baltrušaitis ir Emilis Butkus (8 atk. kam.) - po 13, Liutauras Lelevičius 9.

Latvija: Fredis Paulis Bagatskis ir Rihardas Teirumniekas - po 15, Valteris Briedis 10.

Toliau lietuviai varžysis dėl 9-12 pozicijų. Penktadienį, nuo 19.45 val. Lietuvos laiku, jų varžovais bus Izraelio krepšininkai.

Primename, kad lietuvių viltis pakovoti dėl apdovanojimų aštuntfinalyje užgesino Graikijos bendraamžiai, laimėję 67:56. Grupės varžybose Rolando Rakučio auklėtiniai įveikė estus ir slovėnus, o turkams pralaimėjo po pratęsimo.

Latviai aštuntfinalyje suklupo prieš pirmenybių šeimininkus (62:82).

Šią vasarą tuščiomis iš įvairių amžiaus grupių turnyrų grįžo ir visos kitos Lietuvos jaunimo rinktinės.

Vis dėlto 16-mečių galutinė pozicija bus prasčiausia. 20-mečiai Europos čempionate buvo penkti, 19-mečiai planetos pirmenybėse užėmė ketvirtą vietą, 18-mečiai žemyne liko septinti, o 15-mečiai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje tenkinosi penkta pozicija.