Rolando Rakučio auklėtiniai po permainingos ir įtemptos kovos 65:64 (17:19, 17:17, 10:18, 21:10) nugalėjo bendraamžius iš Slovėnijos (1/2) bei grupėje užėmė antrąją vietą.

Ši pergalė lėmė tai, kad aštuntfinalyje antradienį lietuviai susitiks su Graikijos krepšininkais.

Pirmoje mačo pusėje komandos žaidė taškas į tašką, o po pertraukos slovėnams buvo pavykę atitrūkti bei įgyti dviženklę persvarą 54:44. Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje ši persvara pradėjo sparčiai tirpti.

Charakterį pademonstravę Lietuvos jaunučiai surengė spurtą 17:4 bei priešpaskutinę susitikimo minutę persvėrė rezultatą savo naudai 63:60.

Lemiamomis akimirkomis komandos keitėsi nerezultatyviomis atakomis, kol likus žaisti 10 sekundžių du svarbius baudų metimus realizavo Liutautas Lelevičius (65:61).

Urbanas Klavzaras likus žaisti 3 sekundes dar pataikė itin sudėtingą tritaškį nuo lentos, bet slovėnai per likusį laiką nebespėjo prasižengti ir turėjo susitaikyti su nesėkme.

Slovėnai grupėje liko treti, paskutinę vietą užėmė be pergalės skonio likę estai, o pirmąją vietą laimėjo nesuklupę turkai. Į atkrintamąsias pateko visos keturios grupės komandos.

Lietuva: Paulius Murauskas 18 (8 atk. kam.), Olegas Kojenetsas 12 (10 atk. kam., 3 blk.), Liutauras Lelevičius 7, Rokas Jocius 6 (7 atk. kam.).

Slovėnija: Sasa Ciani 13 (12 atk. kam.), Tiboras Mirtičius (12 atk. kam.), Markas Ivankovičius ir Davidas Krizaničius po 11.

Lietuvos 16-mečių rinktinė 2008 metais tapo Europos čempione, 2009, 2010, 2015 ir 2016 metais iškovojo sidabro medalius, o 2007 metais – bronzos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)