Europos čempionate dalyvauja 16 komandų, po 4 suskirstytų į keturias grupes. Kartu su lietuviais ir estais, C grupėje taip pat varžosi Turkijos ir Slovėnijos šešiolikmečiai.

Dvikovą su Estija agresyviu spaudimu bei galingu žaidimu baudos aikštelėje pradėję lietuviai jau pirmajame ketvirtyje susikrovė 20 taškų persvarą. Didžiausią indėlį į komandos žaidimą puolime įnešė vidurio puolėjas Olegas Kojenetsas, pirmame kėlinuke pasižymėjęs 9 taškais.

Ketvirtį atkarpa 6:0 užbaigę estai antrajame kėlinuke sugebėjo apkarpyti Lietuvos persvarą, tačiau iki pat ilgosios pertraukos mūsiškiai išlaikė dviženklį pranašumą.

Pagrindiniu lietuvių ginklu tapo aštrūs prasiveržimai po krepšiu, leidę Rolando Rakučio auklėtiniams vien per pirmus du kėlinukus išmesti net 20 baudų metimų.

Nors po ilgosios pertraukos estai sustygavo savo gynybą ir per antrąją rungtynių pusę leido mūsiškiams išmesti vos 1 baudą, kovą dėl atšokusių kamuolių beveik dvigubai (51:26) laimėję lietuviai iškovojo užtikrintą pergalę.

Lietuva: Olegas Kojenetsas 15, Emilis Butkus 14 (5 atk. kam., 3 per. kam.), Rokas Jocius ir Titas Sargiūnas po 13, Gytis Valickas 10, Ugnius Jaruševičius, Radvilas Kneižys ir Paulius Murauskas (9 atk. kam.) po 6, Dominykas Butka ir Tatuvydas Baltrušaitis po 4, Liutauras Lelevičius 3, Lukas Pivoriūnas taškais nepasižymėjo.

Estija: Kardo Kilkas 13, Erikas Pärnapuu 10 taškų.

Kiek anksčiau pasibaigusiose pirmosiose C grupės rungtynėse Turkijos šešiolikmečiai sutriuškino Slovėnijos bendraamžius rezultatu 74:52 (23:8, 17:14, 17:20, 17:10). Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo „Pinar Karšiyaka“ klubui priklausantis vidurio puolėjas Ademas Bona, surinkęs 18 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Rytoj vyksiančiose antrose Lietuvos jaunučių rinktinės rungtynėse mūsiškiai susitiks su Turkijos ekipa.

Į kitą etapą – aštuntfinalį – pateks visos 16 turnyro komandų. Šiame etape C grupės ekipos varžysis su D grupės atstovais. Šioje grupėje kovoja Serbijos, Graikijos, Prancūzijos bei Bosnijos ir Hercegovinos U-16 rinktinės.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)