Mūsiškiai Izraelyje tęs kovą dėl 5-8 vietų ir šeštadienį 14:15 val. susitiks su bendraamžiais iš Kroatijos.

Rungtynėse su Izraeliu po pirmo kėlinio 20:18 pirmavo šeimininkai. Antrą ketvirtį galingai pradėję žydai vienu metu turėjo 17-os taškų pranašumą (47:31), prieš pat pertrauką mūsiškiams pavyko skirtumą aptirpdyti (53:44).

Po pertraukos lietuviai buvo priartėję iki 2 taškų (53:51), tačiau šeimininkai pasiuntė lietuvius į nokdauną (16:2) bei susikrovė labai solidžią persvarą.

Besibaigiant trečiam ketvirčiui Izraelio jaunieji krepšininkai turėjo 18-os taškų pranašumą (76:58).

Prasidėjus lemiamam kėliniui lietuvių laukė sudėtinga užduotis – reikėjo panaikinti 15-os taškų deficitą (61:76).

Tačiau mūsiškiams nepavyko priartėti prie aistringai sirgalių palaikomų varžovų, kurie besibaigiant kovai jau pirmavo rekordine persvara (89:69). Po mačo švieslentė fiksavo žydų pergalę 94:78.

Izraelis: Raz Adam 17, Eidan Alber (4 rez., perd.) ir Deni Avdija po 16, Deni Avdija 13, Yotam Hanochi 11 taškų.

Lietuva: Lukas Uleckas 23 (4/6 dvit., 5/8 trit., 7 atkov. kam.), Vitalijus Kozys 18 (8 atkov. kam.), Grantas Vasiliauskas 13, Arnas Velička 10, Ernestas Jonkus 6, Ignas Sargiūnas 4, Danielius Lavrinovičius ir Marius Valinskas po 2 taškus.

Statistika (Izraelis – Lietuva)

Dvitaškiai: 26/49 (53,06 proc.) – 13/36 (36,11 proc.)

Tritaškiai: 10/27 (37,04 proc.) – 12/27 (44,44 proc.)

Baudų metimai: 12/26 (46,15 proc.) – 16/22 (72,73 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 46 – 42

Rezultatyvūs perdavimai: 30 – 13

Perimti kamuoliai: 15 – 6

Klaidos: 10 – 21

Pražangos: 22 – 21

Žydų pusfinalyje lauks Prancūzijos krepšininkų barjeras. Prancūzai ketvirtfinalyje 71:63 pranoko kroatus.

Visi ketvirtfinalio rezultatai:

Kroatija – Prancūzija 63:71

Didžioji Britanija – Vokietija 56:81

Turkija – Ispanija 69:70

Izraelis – Lietuva 94:78

***

Trečiadienį Lietuvos dvidešimtmečiai aštuntfinalyje susitiko su Latvijos bendraamžiais ir sutriuškino juos net 114:75 (28:15, 26:25, 34:13, 26:22).

Grupių etape Donaldo Kairio auklėtiniai pasiekė dvi pergales, kartą pralaimėjo ir į atkrintamąsias žengė kaip pirma D grupės komanda.

Izraelio jaunimas aštuntfinalyje 88:69 įveikė Juodkalnijos rinktinę. B grupėje žydai pasiekė dvi pergales (93:74 prieš Ukrainą, 85:75 prieš italus) ir pralaimėjo serbams (81:92).

Lietuvos U20 rinktinės sudėtis: Arnas Velička, Tadas Vaičiūnas, Justinas Leganovič, Lukas Uleckas, Ernestas Jonkus, Ignas Sargiūnas, Vitalijus Kozys, Paulius Poška, Grantas Vasiliauskas, Danielius Lavrinovičius, Justas Sakalauskas, Marius Valinskas.

Čempionatas vyksta Tel Avive (Izraelis). Šiai rinktinei LKF vykdomasis komitetas iškėlė tikslą čempionate užimti 1-8 vietas, taigi jis jau įgyvendintas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (207)