Visgi iš NBA į Europą sugrįžęs 193 cm ūgio krepšininkas atmetė variantą žaisti Lietuvos čempionų gretose ir tapo Rimo Kurtinaičio auklėtiniu Rusijoje.

„Kiti 4-5 metai bus geriausi Dairio karjeroje, todėl mes nusprendėme pasirašyti sutartį su Eurolygos klubu, pretenduojančiu į atkrintamąsias varžybas.

Mes bendravome su „Panathinaikos“ ir „Žalgirio“ klubais, bet po pokalbių su „Chimki“ direktoriumi Pavlu Astachovu ir treneriu Kurtinaičiu, tiksliai apibūdinusiu Dairio vaidmenį komandoje, supratome, kad tai yra pats geriausias variantas“, – D. Bertanio atstovą cituoja oficiali „Chimki“ klubo svetainė.

Paklaustas, ar D. Bertanis gali susikalbėti rusiškai, jo atstovas atsakė:

„Dairis seniai nenaudojo rusų kalbos, tačiau esu įsitikinęs, kad jis ją greitai prisimins. Žodyną krepšininkas turi didelį ir apskritai yra vienas iš intelektualiausių krepšininkų, su kuriais yra tekę dirbti“, – kalbėjo latvis agentas.

D. Bertanio persikėlimą į Rusiją pakomentavo ir buvęs Latvijos rinktinės treneris Ainaras Bagatskis.

„Svarbiausia Dairiui – trenerio pasitikėjimas. Jeigu ponas Kurtinaitis jam suteiks pakankamai žaidimo laiko, Dairio statistika bus tokia pat įspūdinga, kokia buvo rinktinėje. Man išlieka mįsle, kodėl buvę Dairio treneriai klubuose, tarp kurių ir Davidas Blattas (D. Bertanis žaidė Blatto treniruotoje Stambulo „Daruššafaka“ komandoje, – red. past.), nesugebėjo atskleisti krepšininko potencialo. Tikiuosi, Rimo komandoje jis įsitvirtins ir taps vienu iš geriausių Europos gynėjų“, – pažymėjo A. Bagatskis.

D. Bertanis į Europą sugrįžo iš Naujojo Orleano „Pelicans“ klubo, į kurį persikėlė praėjusio sezono viduryje, iš Milano „Olimpia“ gretų.

Už Atlanto atakuojantis gynėjas sužaidė tik 12 rungtynių, per kurias vidutiniškai rinko po 2,8 taško ir atliko po 0,8 rezultatyvaus perdavimo.

„Olimpia“ gretose Eurolygoje praėjusį sezoną latvis sužaidė 22 rungtynes, vidutiniškai pelnė po 6,4 taško ir atliko po 0,6 rezultatyvaus perdavimo.

2019-ųjų pasaulio čempionato atrankos cikle Latvijos rinktinės gretose D. Bertanis sužaidė dvejas rungtynes, per kurias vidutiniškai pelnė po 12 taškų ir atkovojo po 3,5 atšokusio kamuolio.

Su „Chimki“ D. Bertanis sudarė dvejų metų trukmės sutartį.

Maskvos srities komandoje jis nebus vienintelis latvis – Chimkuose kitą sezoną žais ir puolėjas Janis Timma.

Pažymėtina, trečiadienį „Chimki“ paskelbė ir apie dar vieną naują sutartį. R. Kurtinaičio auklėtiniu ir toliau bus patyręs rusų gynėjas Jegoras Vialcevas, su kuriuo sutartis pratęsta vienam sezonui.