Graikijos mieste Heraklione vykstančių pirmenybių rungtynėse dėl trečios vietos lietuviai paskutinėmis sekundėmis 68:73 (13:18, 10:16, 23:15, 22:24) turėjo pripažinti Prancūzijos rinktinės pranašumą.

Viso čempionato metu solidžiai iš toli atakavę lietuviai rėmėsi tritaškiais ir bronziniame finale, tačiau skaudžiai nusvilo. Tik mačo pabaigoje pataikyti pradėjusi G. Petrausko kariauna įmetė 7 tritaškius iš 27 (26 proc.).

Lietuviams sunkiai sekėsi pataikyti ne tik tritaškius, bet ir baudų metimus. Tikslą pasiekė 15 metimų iš 25 (60 proc. taiklumas).

Trečiajame kėlinyje rungtynių eigą pakeitę ir dviženklį deficitą panaikinę lietuviai iki paskutiniųjų minučių kovojo su varžovais taškas į tašką, o paskendo tik paskutinę minutę.

Iki mačo pabaigos likus 40 sekundžių Justinas Ramanauskas smeigė svarbų tritaškį (65:66), tačiau likus žaisti 21 sekundę prancūzų lyderis Joelis Ayayi atsakė tolimu metimu ir padovanojo savo komandai pergalę.

Likus žaisti 6 sekundes Dovydas Giedraitis dar suteikė vilties išsigelbėti pataikydamas tritaškį (68:71), tačiau prancūzams pergalę garantavo to paties J. Ayayi baudų metimai.

Sėkmingiau susitikimą pradėję prancūzai pirmosiomis minutėmis išsiveržė į priekį 14:5, o įpusėjus rungtynėms pirmavo 34:23. Pirmoje mačo pusėje visus 11 savo tritaškių prametę lietuviai galiausiai pralaužė ledus po ilgosios pertraukos – Klaido Metrikio tolimas metimas leido sumažinti atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (28:36).

Trečiojo kėlinio viduryje Rokas Jokubaitis gavo ketvirtąją asmeninę pražangą, bet be jo likusi komanda nesustojo – penki iš eilės Justino Ramanausko taškai leido priartėti 40:42.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje dvitaškį su pražanga pataikęs Klaidas Metrikis galėjo išlyginti rezultatą, tačiau prametė baudos metimą (48:49), o po Mato Vaitkaus nesportinės pražangos prancūzai vėl atsiplėšė 57:48.

Nors tritaškiai nekrito visų rungtynių metu, lemiamu metu lietuviai nenustojo jų mesti, o rizika pasiteisino tik dalinai. Trys iš eilės tolimi metimai leido prisivyti 57:61.

Prasidėjus paskutinei minutei J. Ramauskas smeigė dar vieną tritaškį bei sumažino atsilikimą iki minimumo (65:66), tačiau paskutinį žodį tarė viso susitikimo metu dominavęs J. Ayayi.

Lietuva: Klaidas Metrikis 23 (2/11 trit.), Justinas Ramanauskas 14 (4/7 trit.), Erikas Venskus 10 (13 atk. kam.), Simas Jarumbauskas 6, Rokas Jokubaitis 4.

Prancūzija: Joelis Ayayi 33 (7 atk. kam.), Karltonas Dimanche 11, Kenny Baptiste 10.

Šeštadienį lietuviai pusfinalyje 67:102 nepasipriešino bendraamžiams iš JAV, o prancūzai 73:76 nusileido Malio rinktinei.

Iki šios nesėkmės Prancūzijos atstovai buvo pralaimėję tik vieną mačą – grupės etape jie 76:85 nusileido serbams, kuriuos lietuviai ketvirtfinalyje eliminavo 92:85.

Lietuvos 19-mečiai krepšininkai 2011 metais tapo pasaulio čempionais, 2003 metais iškovojo sidabrą, o 2013 metais – bronzą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (224)