„Laukia tikrai rimti priešininkai, suvažiuoja visas Europos elitas. Bus tikrai įdomu pasitikrinti jėgas. Dalyvaudami olimpiniame festivalyje sieksime apginti čempionų vardą, kurį iškovojo 2001 metais gimę krepšininkai, tokie bus mūsų tikslai pirmose varžybose“, – trumpai ir užtikrintai tikslus pirmose varžybose įvardino rinktinės vyriausiasis treneris Rolandas Rakutis.

Europos jaunučių vaikinų čempionatas vyks rugpjūčio 9-17 dienomis Udinėje (Italija), o lietuviai žais C grupėje su Slovėnijos, Estijos ir Turkijos komandomis. Šiai rinktinei Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomasis komitetas iškėlė tikslą čempionate užimti 1-8 vietas.

„Šitame pasiruošimo cikle pirmos trys treniruotės vyks Smiltynėje su fizinio rengimo treneriu Tadu Jackūnu. Užkrausime baterijas. Po to turėsime treniruotes, skirtas daugiau gynybai, o persikėlę į Kaune dėmesį skirsime puolimui. Federacija iškėlė tikslą užimti 1-8 vietas, bet šitame čempionate bus kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl teisės kitais metais žaisti pasaulio čempionate. Keliame sau aukštus tikslus ir norime užimti 1-5 vietas, kad galėtume keliauti į pasaulio čempionatą“, – sakė R. Rakutis.

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašas: Titas Sargiūnas, Mykolas Abrutis, Radvilas Kneižys, Lukas Pivoriūnas, Gytis Valickas, Dominykas Butka, Liutauras Lelevičius, Emilis Butkus, Matas Mikėnas, Lukas Gudavičius, Tautvydas Baltrušaitis, Paulius Murauskas, Gabrielius Mažeika, Ugnius Jaruševičius, Olegas Kojenecas, Rokas Jocius, Mintautas Mockus.